רוצה פרטים על הסבה להוראת תיאטרון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הסבת אקדמאים להוראת תיאטרון

רוצה לדעת על הסבה להוראת תיאטרון? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראת תיאטרון - תעודת הוראה בתיאטרון לאקדמאים


מספר מגמות התיאטרון בבתי ספר על יסודיים הולך ועולה בהתמדה במספר השנים האחרונות, בחלק מהמקרים נפתחות גם מגמות משחק ותיאטרון בבתי ספר יסודיים. תהליכים אלה מתרחשים במקביל לשאיפה של משרד החינוך לקדם את לימוד האמנות בבתי הספר, דרך הגדלת התקציבים ופתיחת תכניות חדשות.


כחלק מתהליכי קידום תחום הוראת התיאטרון במערכת החינוך, פועלות תכניות ייעודיות להסבת אקדמאים להוראת תיאטרון. אלה הם מסלולים להסבת אקדמאים שמתאימים לרוב לבעלי תארים מעולם התיאטרון והמשחק, שמעוניינים ליישם את הידע והניסיון שצברו בתעשייה דרך השתלבות כמורים לתיאטרון בשלל מסגרות פורמליות ולא פורמליות. המסלולים להסבת אקדמאים להוראה יכולים לסייע לשחקנים, במאים ואנשי מקצוע נוספים בעולם אמנויות הבמה להרחיב את אפשרויות התעסוקה וגם לאפשר להם להשתלב בקריירה מספקת ומאתגרת שבה הם יכולים להעביר את אהבת הבמה לילידם ולבני נוער.


הוראת תיאטרון - תעודת הוראה בתיאטרון


בניגוד לתכניות להסבת אקדמאים להוראה, לימודי הוראת תיאטרון מתקיימים במסגרת לימודי חינוך לתואר ראשון והם מתמקדים בהקניית הכלים ללימוד אמנות הבמה בבתי ספר. לימודים אלה מתמקדים הן בכישורי הוראה וכלים דידקטיים והן בהרחבת הידע של הסטודנטים באמנות התיאטרון. מסלולי הלימוד שמים גם דגש על תיאטרון לילדים ולמתבגרים, הסטודנטים לומדים על הצגות שמיועדות לצעירים, בוחנים דרכים לפיתוח צפייה ביקורתית אצל תלמידים ובוחנים כיצד להדריך כיתות בעת העלאת מחזות.


הסבת אקדמאים להוראת תיאטרון


תכניות הסבת אקדמאים להוראת תיאטרון מאפשרות לבעלי תארים לקבל את הכלים הנדרשים להשתלבותם בעולם ההוראה כמורים לתיאטרון. תכניות אלה מתאימות לדרישות משרד החינוך והן חושפות לשלל כלים חינוכיים שחשובים למורים ולמורות שמלמדים במגמות תיאטרון בבתי ספר. בדרך כלל, תכניות הסבת אקדמאים להוראת תיאטרון מתקיימות במסגרת מסלולים להסבת אקדמאים להוראה לבית הספר העל יסודי והן מכשירות מורים לכיתות ז' - י'.


הסטודנטים לומדים על שלל תהליכים תיאורטיים בעולם החינוך ובתחום התיאטרון והבמה וגם נחשפים לסוגיות פרקטיות שעמן מתמודדים מורים. כמו כן נלמדים היבטים בתולדות התיאטרון, בבימוי ובמשחק וכן בתהליכי עיצוב תפאורה, כתיבת מחזות וביקורת תיאטרון.


נוסף על כך, האקדמאים לומדים על דרכים לשילוב כלים מתחום התיאטרון בהוראה של מקצועות נוספים בבית הספר. הם בוחנים כיצד מחזות וכלים יצירתיים יכולים לסייע למורים להתמודד עם סוגיות לימודיות וחברתיות וכן לומדים כיצד לסייע לתלמידיהם לפתח כישורים ומיומנויות בעזרת התיאטרון.


מתכונת הלימוד


תכניות הסבת אקדמאים להוראת תיאטרון בדרך כלל נמשכות בין שנתיים לשנה אחת. בחלק ממוסדות הלימוד, יכולים בוגרי תואר ראשון בתיאטרון ללמוד בתכנית מרוכזת שהיקפה שנה אחת בלבד. במרבית המוסדות, מתכונת הלימוד נקבעת באופן אישי לכל אחד מן המשתתפים בהתאם לרקע הלימודי הקודם ולניסיון המקצועי. מערכת השעות מותאמת אף היא לצורכים האישיים של הסטודנטים במידת האפשר, כדי לאפשר שילוב של ההכשרה עם עבודה.


התכניות להסבת אקדמאים משלבות למידה תיאורטית עם התנסות מעשית בעולם התיאטרון ובתחום החינוך. האקדמאים יכולים לפתח מיומנויות הוראה דרך תרגולי הוראה והתנסות מעשית שמתקיימת בבתי ספר על יסודיים. התנסות זו מלווה בהדרכה של מדריכים פדגוגיים שמסייעים לאקדמאים בהשתלבותם בבתי הספר. כמו כן, תכניות ההסבה משלבות שיעורים פרקטיים בתחומי התיאטרון והאמנות, שמסייעים לסטודנטים לצבור ניסיון בתחום.


הסבת אקדמאים להוראה לימודי ערב


נכון להיום, לא פועלת תכנית הסבת אקדמאי להוראת תיאטרון במסלול לימודי ערב. עם זאת, מוסדות לימוד מסוימים מציעים תכניות להסבת אקדמאים להוראה בערב במקצועות התמחות אחרים. מסלולים אלה לרוב מיועדים לאקדמאים מצטיינים שמעוניינים ללמד את תחום הדעת שבו התמחות בלימודיהם האקדמיים. חשוב לציין כי ההתנסות המעשית במסלולים אלה נערכת בשעות היום אחת לשבוע.


הסבת אקדמאים להוראה תנאי קבלה


התנאים לקבלתם של אקדמאים למסלולי ההסבה להוראת תיאטרון יכולים להשתנות בין המוסדות, אך ברובם יש צורך בתואר ראשון לפחות בממוצע שבין 75 - 80 ממוסד אקדמי מוכר. בוגרי מקצועות מדעיים וכמותיים יכולים לעיתים להתקבל על סמך ממוצע ציונים של 70 ומעלה.


מסלולים אלה מיועדים בעיקר לבוגרי תואר ראשון בתיאטרון ולימודים אקדמיים במקצועות משיקים, אם כי גם בוגרי תחומי דעת אחרים יכולים ללמוד בהם, בכפוף למעבר של קורסי השלמה בתחום התיאטרון. חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה גם לבוגרי בתי ספר למשחק שמוכרים מטעם משרד החינוך. תנאי הקבלה לבוגרי לימודי משחק שונים מעט מן התנאים לאקדמאים, הם נדרשים לרוב להציג פסיכומטרי וציון משולב בממוצע גבוה ולעבור ראיונות אישיים שבוחנים את התאמתם להשתלב במערכת החינוך כמורים.


הסבת אקדמאים להוראה שכר לימוד


שכר הלימוד לתכניות להסבת אקדמאים להוראה מותאם לשכר הלימוד האוניברסיטאי שנקבע על ידי משרד החינוך. אקדמאים משלמים בהתאם לסך ש"ש בתכנית. בחלק מן המוסדות יכולים אקדמאים מצטיינים לקבל מלגות לימוד לסיוע בתשלום שכר הלימוד.

 

תעודה ואפשרויות תעסוקה


סטודנטים שמשלימים את כל חובות התכנית זכאים לקבל תעודת הוראת תיאטרון, לרוב לבית הספר העל יסודי. קבלת תעודת ההוראה מותנית בעמידה בחובות הלימודיים והשלמת ההתנסות המעשית. כדי לשמש מורים בבתי ספר יש צורך בקבלה של רישיון הוראה מטעם משד החינוך, אותו מעניקים במשרד למי שמסיימים בהצלחה שנה של סטאז' בחינוך ועומדים בכל החובות הנוספים הנדרשים.


באפשרות בוגרי התכנית להשתלב במגוון של מסגרות חינוך פורמליות ובלתי פורמליות כמורים לתיאטרון. באפשרותם להשתלב במגמות תיאטרון קיימות בחטיבות ביניים או להוביל הקמה של מגמות חדשות בבתי ספר. נוסף על כך, באפשרותם לקדם פרויקטים בתחום התיאטרון ואמנות הבמה בבתי ספר ובמסגרות חינוך לא פורמליות.

 

 

מכללות הסבת אקדמאים להוראת תיאטרון

 

 

  • מכללת סמינר הקיבוצים (תל אביב): מכללת סמינר הקיבוצים מציעה תכנית הסבת אקדמאים להוראת תיאטרון בין שלל מסלולי ההסבה להוראה שמתקיימים בה. במכללה זו ניתן ללמוד במסלול שאורכו שנה המיועד לבוגרי תואר ראשון בתיאטרון ומסלול שהיקפו שנתיים שמתאים לבוגרי בתי ספר למשחק. בתחומי האמנות, והעיצוב, המכללה מציעה תכניות נוספות כגון הסבת אקדמאים להוראת אמנות, הסבת אקדמאים להוראת עיצוב, והסבת אקדמאים להוראת תקשורת וקולנוע.

 

  • האוניברסיטה העברית (ירושלים): במחלקה ללימודי הוראה של האוניברסיטה העברית מתקיימות גם תכניות להסבה להוראה. תכניות תעודת ההוראה מכשירות אקדמאים ללמד בבתי ספר על יסודיים במקצועות מדעיים, בתחומי מדעי החברה והרוח ובהוראת שפות. נוסף על התכנית להסבה להוראת תיאטרון ניתן ללמוד בתכניות כגון הסבה להוראת היסטוריה, הסבה להוראת יהדות, הסבה להוראת ספרות, הסבה להוראת פילוסופיה ועוד.

 

  • אוניברסיטת תל-אביב: אוניברסיטת תל-אביב מאפשרת לאקדמאים בעלי תואר ראשון או תואר שני ללמוד בתכניות לקבלת תעודת הוראה, בהן גם מסלול להסבה להוראת תיאטרון לבתי ספר על יסודיים. האוניברסיטה מציעה תכניות נוספות להסבת אקדמאים להוראה, כגון הסבת אקדמאים להוראת ספרות, הסבת אקדמאים להוראת אזרחות, הסבת אקדמאים להוראת מוזיקה, הסבת אקדמאים להוראת לשון ומסלולי הסבה למקצועות מדעיים מגוונים.

 

  • המכללה האקדמית דוד ילין (ירושלים): במכללה האקדמית דוד ילין ניתן להתמחות בהוראת תיאטרון ודרמה במסגרת המסלול להסבת אקדמאים להוראת אמנות. קיים גם מסלול להסבת אקדמאים להוראת אמנות בהתמחות שילוב אמנות בחינוך. עוד מציעים במכללה הסבת אקדמאים להוראת היסטוריה, הסבת אקדמאים להוראת מקרא, הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה, הסבת אקדמאים להוראת תקשורת ועוד מבחר מקצועות.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הסבה להוראת תיאטרון?

רוצה לדעת יותר על הסבה להוראת תיאטרון?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד הסבה להוראת תיאטרון