תכנית השלמות לתואר שני בפסיכולוגיה במכללה האקדמית תל חי

שירות אישי - צור קשר
תכנית השלמות לתואר שני בפסיכולוגיה במכללה האקדמית תל חי

תכנית השלמות לתואר שני בפסיכולוגיה במכללה האקדמית תל חי

 

במכללה האקדמית תל חי מתקיימת תכנית השלמות לתואר שני בפסיכולוגיה. מסלול זה מתאים למועמדים לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית או לתואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית המעוניינים להשלים קורסים הנלמדים כחלק מן התואר הראשון, ומהווים תנאי חובה במסגרת תנאי הקבלה לתואר השני בפסיכולוגיה.


בתכנית ההשלמות לתואר שני בפסיכולוגיה יכולים המועמדים לתואר המוסמך ללמוד את הקורסים מתוך התואר הראשון וכך למלא את אחד מתנאי הקבלה בדרך לתואר השני.

 

למי מיועדת התכנית?


תכנית ההשלמות מיועדת למועמדים לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית במכללה האקדמית תל חי, שלא למדו את הקורסים הבסיסיים בתחום הפסיכולוגיה (הנלמדים בתכנית ההשלמות) במסגרת התואר הראשון.


מאחר והקורסים הללו נלמדים במסגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה או במדעי ההתנהגות, תכנית ההשלמות יכולה להתאים למי שהתואר הראשון שלהם אינו מתחומים אלה, אלא מתחום אחר.

 

מה לומדים?


נכון לשנת הלימודים תשפ"ג - הקורסים הנלמדים בתכנית ההשלמות הינם:

  • מבוא לפסיכופיזיולוגיה
  • מבוא לפסיכולוגיה לחוג לפסיכולוגיה + תרגיל
  • פסיכולוגיה אבנורמלית
  • פסיכולוגיה חברתית + תרגיל
  • פסיכולוגיה קוגניטיבית + תרגיל
  • שיטות מחקר + תרגיל
  • פסיכולוגיה התפתחותית
  • מבוא לסטטיסטיקה לחוג לפסיכולוגיה + תרגיל
  • תיאוריות אישיות

 

כמה זמן לומדים?


אורך תכנית ההשלמות הוא כשנה.


מתוך הקורסים הנדרשים, המועמדים יכולים ללמוד את הקורסים פסיכופתולוגיה ופסיכולוגיה התפתחותית במתכונת אינטנסיבית במסגרת של סמסטר קיץ. הקורסים האינטנסיביים מועברים על ידי היחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית תל חי, בהתאם למגמות הביקוש.

 


המשך לימודים


הציון הנדרש בכל אחד מן הקורסים בתכנית ההשלמות הוא 70 ומעלה.


מי שמשלימים את כל הקורסים בתכנית בהצלחה ועומדים בכל הדרישות, יכולים להמשיך בתהליך קבלתם לתואר שני בפסיכולוגיה במכללה האקדמית תל חי.


חשוב להדגיש! עמידה בקורסי ההשלמה לא מבטיחה קבלה לתכנית לתואר השני, ויש צורך לעמוד בתנאי קבלה נוספים כדי להתקבל לתואר, הקבלה מותנית בהחלטתה של ועדת קבלה.

 

על מוסד הלימוד


התואר השני בפסיכולוגיה חינוכית של המכללה האקדמית תל חי מכשיר את הסטודנטים להשתלב במסגרות חינוכיות בדגש על עבודה עם ילדים ונערים ועם בתי ספר כמערכת, לאחר התואר השני וההתמחות ניתן להשתלב במערכת החינוך בישראל בתפקידים מבוקשים. תכנית זו מתקיימת במסלול מחקרי עם תזה או במסלול ללא תזה.


במכללה מתקיים גם תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית המכין את המוסמכים להשתלב במגוון מסגרות לאחר ההתמחות, בהן יחידות התפתחותיות לשירותים פסיכולוגיים, מכוני התפתחות הילד, יחידות פסיכיאטריות לגיל הרך ויחידות התפתחותיות בקהילה.


מסלולים נוספים לתואר שני המתקיימים במכללה האקדמית תל חי כוללים חינוך, עבודה סוציאלית, טיפול באמצעות אמנויות, התנהגות ארגונית ועוד.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תל חי