תואר שני בטיפול באמנות במכללה האקדמית תל חי

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בטיפול באמנות במכללה האקדמית תל חי

תואר שני בטיפול באמנות MA - המכללה האקדמית תל חי

 

יוצרים נפש חדשה


התרפיה באמנות כוללת שימוש בטכניקות יצירתיות כגון ציור, איור, קולאז', צביעה או פיסול כדי לעזור לאנשים לבטא את עצמם בצורה אמנותית ולסייע בקשיים רגשיים ופסיכולוגיים. בעזרת הדרכתו של מטפל אמנות מוסמך, מטופלים יכולים "לפענח" את המסרים הלא מילוליים, את הסמלים ואת המטאפורות הנמצאות לעתים קרובות בצורות אמנות אלו, אשר אמורות להוביל להבנה טובה יותר של רגשותיהם והתנהגותם, על מנת שיוכלו להמשיך ולפתור בעיות עמוקות יותר.


תרפיה באמנות מבוססת על האמונה כי לביטוי עצמי באמצעות יצירה אמנותית יש ערך טיפולי לאלו המחפשים הבנה עמוקה יותר של עצמם ושל האישיות שלהם. מטפלים באמנות מבינים לעומק את התפקידים שהצבע, המרקם ואמנות המדיה השונים ממלאים בתהליך הטיפולי ותורמים לחשיפת המחשבות, הרגשות והנטיות הפסיכולוגיות של האדם.


כמו כל שאר הגישות הטיפוליות שקיימות, הטיפול באמנות הינו מבוסס מחקר וניסיון קליני מצטבר. בכדי שתהליכי היצירה יקבלו תוקף טיפולי, כזה אשר יש בכוחו ליצור שינוי וריפוי בקרב המטופלים, חייבת להתקיים מערכת יחסים מתוחזקת עם המטפל אשר מביא לידי שימוש את כליו המקצועיים. מסלול תואר שני בטיפול באמנות מטעם המכללה האקדמית תל-חי יכשיר אתכם להיות מטפלים מוסמכים בתחום מרתק, מתגמל ומלא בסיפוק עצמי.


תכנית הלימודים


תכנית התואר שני בטיפול באמנות מטעם המכללה האקדמית תל-חי, חושפת את הסטודנטים לכלים וכישורים קליניים אשר יאפשרו להם בהמשך דרכם המקצועית להעניק טיפול איכותי עבור קבוצות רבות מן האוכלוסייה. התכנית לתואר שני שמה דגש חזק על טיפוח אישיות טיפולית בקרב הסטודנטים ומשלבת עקרונות אלמנטאריים של מדעי ההתנהגות ופסיכותרפיה, זאת לצד הצורך האנושי להבעה עצמית וקריאטיביות.


מתכונת הלימוד


תואר שני בטיפול באמנות מטעם המכללה האקדמית תל-חי נלמד בתכנית תלת שנתית, כאשר השנתיים הראשונות מכוונות הדרכה בעוד השלישית להכשרה מתקדמת. בשנה השלישית משלימים 960 שעות שנחוצות לקבלת תעודת המטפל המוסמך, ובה מתקיימים לימודים דו שבועיים ביחידה ללימודי חוץ וקורסים מרוכזים. בשנה א' משתתפים ביום עבודה מעשי אחד ובשנה השנייה בשני ימי עבודה מעשית.


נושאי הלימוד

 

  • אתיקה מקצועית
  • טכניקות ציור מטפל
  • עקרונות הפסיכותרפיה
  • פיסול ומקומו בשדה הטיפולי
  • מאפיינים פסיכולוגיים בטיפול   
  • פוטותרפיה
  • מצבי חרדות
  • מצבי טראומה
  • סוגי ציור שונים   
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

המכללה האקדמית תל חי מציעה מגוון רחב של מסלולי לימודים אקדמיים עבור תואר ראשון או שני במסגרתן של שתי פקולטות מרכזיות, תחום המדעים המדויקים ומדעי החברה. כמו כן, לצד המסלולים האקדמיים, מציעה המכללה האקדמית תל-חי אפשרויות לימודים נוספות: מכינות קדם אקדמיות, לימודי אמנות, לימודי חוץ ומכללה לטכנולוגיה.


לא פחות מ - 5000 סטודנטים וסטודנטיות פוקדים את המכללה מדי שנה, ונהנים מהיצע רחב של אפשרויות למידה, סגל מרצים בכיר וחוויית למידה אינטימית בכיתות לימוד קטנות אשר מקנות את האופציה לליווי אישי של הסטודנטים מטעם המרצים.


תנאי קבלה


בכדי להתקבל למסלול תואר שני בטיפול באמנות מטעם המכללה האקדמית תל-חי, יש לעמוד בקריטריונים הבאים: בוגרי תואר ראשון בעלי רקע בעבודה טיפולית באמנות, בעלי ממוצע של 85 נקודות ומעלה. נוסף על כך, נדרש ציון 80 ומעלה במקצועות הפסיכולוגיה וכן 500 שעות למידה בתחום האמנות, כאשר מתוך השעות הללו לפחות 300 שעות של לימודי פיסול, ציור ורישום.


תעודה


בוגרי מסלול הלימוד הנוכחי יזכו בתואר שני M.A. בטיפול באמנות מטעם המכללה האקדמית תל-חי.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי מסלול זה יוכלו למצוא עבודה במוסד לחינוך, בתי חולים, בתי אבות, קליניקות ארגונים המסייעים לאנשים פגועי נפש וכן הלאה. כמו כן לאחר שיצברו ניסיון טיפולי יוכלו לפתוח בדרך עצמאית ולהקים קליניקה פרטית משלהם.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תל חי