קורס עד מומחה במכללת מישלב

שירות אישי - צור קשר
קורס עד מומחה במכללת מישלב

קורס עד מומחה - מכללת מישלב

 

קורס עד מומחה הנערך במכללת מישלב מקנה לאנשי מקצוע ידע וכלים הנדרשים למתן חוות דעת מומחה ועדות מומחה בבית המשפט. במהלך הקורס מכינים את המשתתפים למתן עדות מקצועית העומדת בדרישות בתי המשפט וכן בצורכי התובעים והנתבעים.


לעדותו של העד המומחה חשיבות רבה ובמקרים רבים היא יכולה להכריע את המשפט. מסיבה זו המומחים נדרשים להכיר לעומק את ההליך המשפטי ולהתמצא בתהליכי כתיבת חוות הדעת. כמו כן עליהם להיות מוכנים לחקירה ולהיות בקיאים בחוות הדעת שניתנה. המציאות המשפטית המורכבת יוצרת מצב שבו המומחים נדרשים לכלים וידע מעבר למומחיות המקצועית שלהם ונדרשת להם גם הבנה משפטית העומדת בדרישות בית המשפט. במסגרת הקורס יכולים המשתתפים לרכוש ידע מעשי הנדרש לאנשי המקצוע בעת מתן חוות דעת המומחה. הם מקבלים הכנה לקראת מתן עדות מומחה מקצועית. עדות זו נדרשת היום בענפים שונים כגון בטיחות, בנייה, הנדסה, שמאות ועוד.

 

מה לומדים?


משתתפים בקורס זה לומדים בהרחבה על תפקידי העד המומחה ומפתחים מיומנויות הנדרשים מבעלי התפקיד. תחילה נלמדים מושגי יסוד משפטיים ונסקרים סוגי העדות של מומחים. בהמשך לומדים על ציפיות בתי המשפט מן העדים וכן על תהליכי המינוי של עדים מטעם בית המשפט, לרבות מינוי על ידי התובע או הנתבע ותוך דיון ביתרונות והחסרונות של כל אחד ממקרים אלה. כמו כן, נלמדים תהליכי החקירה של העד המומחה, כגון חקירה חוזרת ונגדית. המשתתפים לומדים גם על מקרי פסילה של חוות דעת וכיצד ניתן להימנע מפסילות.

 

כמה זמן לומדים?


הקורס מתקיים במתכונת לימודי בוקר והוא כולל 6 מפגשים המתקיימים אחת לשבוע. המשתתפים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים ובמקביל בתרגולים פרקטיים שבהם מיישמים בפועל את המיומנויות הנלמדות, במסגרת התרגולים מתנסים בתהליכי כגון ניתוח חוות דעת מן השטח, הכנה של חוות דעת מומחים לנתבעים ותובעים וסימולציות נוספות המדמות מצבים שאליהם נדרשים עדים מומחים.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במהלך הקורס נכללים:

  • הליכי חוות דעת
  • סוגי עדים מומחים
  • מבוא לעולם המשפט
  • מינוי עד על ידי בית משפט
  • הימנעות מפסילת חוות דעת
  • חקירת עד מומחה נגדית וחוזרת
  • חשיבות העד המומחה להליך המשפטי
  • ציפיות בתי המשפט מן העדים המומחים
  • ועוד

 

איזו תעודה מקבלים?


משתתפים העומדים בהצלחה בדרישות הקורס זכאים לקבל עם סיומו תעודת גמר "עד מומחה" המוענקת על ידי מכללת מישלב.

 

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


הידע הנרכש יכול לשמש את הבוגרים במתן חוות דעת מקצועיות כעדים מומחים בבתי המשפט. עדים מומחים נדרשים היום במגוון ענפי מומחיות כגון ליקויי בנייה, שמאות, נזקי אש, ייעוץ בטיחות, בריאות וגיהות תעסוקתית, אקטואריה, בתחום ההנדסי ובענפים נוספים במשק. שירותיהם נדרשים גם בתיקים שונים כגון במקרי כשל בטיחותי, או בתאונות עבודה ודרכים.


הקורס יכול להתאים לאנשי מקצוע בענפים הנדסיים וטכניים וכן לשמאים, עובדי ביטוח ורפואה המעוניינים לשמש עדים מומחים בהליכים משפטיים רלוונטיים לתחום עיסוקם.

 

על מוסד הלימוד


במכללת מישלב ניתן למצוא קורסים נוספים לתעודה כגון חוקרי תאונות בטיחות ודרכים, שמאי נזקי רכוש, מכיני תיק שטח ותכניות בטיחות אש, חוקרי אירועי בטיחות אש, קציני איכות הסביבה, מנהלי לוגיסטיקה ורכש ומסלולים נוספים. ההכשרות יכולות להתאים הן לעובדים המעוניינים לשדרג את הקריירה והן למי שברצונם לעבור הסבה מקצועית.

עוד מסלולי לימוד - מכללת מישלב