קורס תחזוקת משאבות במכללת מישלב

שירות אישי - צור קשר
קורס תחזוקת משאבות במכללת מישלב

קורס תחזוקת משאבות ומערכות שאיבה במכללת מישלב


מים בששון


כאשר מדברים על תהליכים בתעשייה, לכל חלק משרשרת הייצור והעבודה יש חשיבות רבה לתפקוד השוטף של המערכת כולה. למערכות השאיבה והמשאבות יש תפקיד מרכזי בענפים רבים, מתחום המים והביוב, דרך תעשיית האנרגיה והחשמל ועד לתחומים כגון חקלאות ומזון.


מערכות השאיבה הופכות מתקדמות ומתוחכמות עם השנים, במטרה להציע מענה יעיל לצורכים של הלקוחות. דרך בחירה של הטכנולוגיות המתאימות והעדכניות ביותר והתאמתן לאופי ולצורכים של הארגון, אפשר לייעל את הייצור, להביא לחיסכון בעלויות וכן לדאוג כי התוצרים יהיו איכותיים ואמינים. ידע בסוגי המשאבות ובתפעולן השוטף הוא חיוני לעובדים רבים בתעשייה, ממנהלים בתחומי האחזקה, אינסטלציה והמים, דרך עובדי איכות ועד לעוסקים בתחומי הלוגיסטיקה והתפעול.


מכללת מישלב עורכת קורס תחזוקת משאבות ומערכות שאיבה, אשר מתמקד במשאבות מים ומאפשר לטכנאים ולעובדים נוספים בענפי המים והתשתיות לרכוש כלים מקצועיים וידע רב לגבי משאבות מתקדמות בתעשייה. המסלול חושף בפניהם טכנולוגיות מתקדמות, ציוד מקצועי ונהלי עבודה שמקובלים בענף המשאבות וכך המשתתפים יכולים לטפח הרגלי עבודה יעילים ולקדם את הכישורים המקצועיים שלהם. דרך הידע שנרכש במהלך הקורס הבוגרים יכולים לקדם עצמם מבחינה מקצועית ולהרחיב את מנעד הלקוחות שלהם. מערכות שאיבה מותקנות שמבחר מסגרות בתעשייה כגון תאגידי ביוב, מפעלים וחברת המים וכך הם יכולים לפתוח דלת להשתלבות במסגרות אלה ובאפיקים נוספים.


תכנית הלימודים


הקורס בא לספק למשתתפיו כלים וידע בנושא התכנון וההקמה של מערכות שאיבה והבקרה על פעילותן השוטפת. המשתתפים שמים דגש מיוחד על תהליך הבחירה של מערכות שאיבה בהתאם לצורכים של הלקוחות ולאופי הארגון וכן למיומנויות אחזקה במערכות ניקוז, ביוב ומים. נוסף על כך, הם לומדים כיצד למנוע ליקויים בתפעול ובהתקנה של המערכות בהתאם לתכניות ולתרשימים המקצועיים. כמו כן, הם עוסקים בתכנון של ציוד וטכנולוגיות שונות כדי להתאימם לפתרונות עבור ענפי התשתיות והאינסטלציה, לצורך התמודדות עם תקלות ובעיות ולייעול תהליכי העבודה השוטפים.


מתכונת הלימוד


המשתתפים בקורס זה יכולים לבחור בין מסלול בוקר, שכולל 10 מפגשים שנערכים אחת לשבוע, לבין קורס ערב שהיקפו הוא כ - 14 מפגשים חד שבועיים. השיעורים כוללים לימוד עיוני לצד תרגולים פרקטיים שדרכם המשתתפים מכירים מקרוב את תהליכי העבודה בתחום המשאבות.


נושאי הלימוד


משתתפי הקורס לומדים על מגוון של נושאים בתחום המשאבות, הנה כמה מהם:

 

 • שיטות אטימה מתקדמות
 • טיפול מונע ותחזוקה
 • חידושים בשיטות התקנה
 • מערכות להגברת לחץ
 • התאמת משאבה לפרויקט
 • משאבה בעלת תדר משתנה
 • תקלות במתקני שאיבה
 • פיקוד ובקרה במתקני חשמל
 • משאבות ומערכות הנעה
 • בחירת משאבה לפי סוגי צרכנים
 • קריאת גרפים ותרשימים    
 • משאבות ביוב ומשאבות טבולות    
 • ועוד


סגל הוראה


סגל המרצים בקורס כולל מומחים בתחום מערכות השאיבה. ביניהם אפשר למצוא מהנדס ויועץ בכיר שמומחה למערכות אינסטלציה; מהנדס בענפי הבטיחות החשמלית במשאבות, בעל ניסיון במכון התקנים; מומחה שהוא סגן המפקח הארצי של משרד הבריאות בתחומי השאיבה, השפכים וכיבוי האש; ומומחים נוספים.


על מוסד הלימוד


מכללת מישלב עורכת מבחר של תכניות הכשרה מקצועית שמאפשרות לעובדים לקדם את הקריירה ולצבור מיומנויות בענפים חדשים ומבוקשים. בבית הספר לתשתיות, מים ואינסטלציה של המכללה נערכים קורסים נוספים בהם קורס מתכנני מערכות אינסטלציה, קורס דוגם מי ביוב ושפכים, קורס דוגם מי שתייה, קורס מנהל בכיר למכון טיפול בשפכים, קורס הפעלת מערכות מי שתייה וקורס מתקיני מערכות מז"ח מוסמכים. נוסף על הכשרות בתחום זה, אפשר למצוא קורסים בענפים כגון בניין, בטיחות, חשמל, חשמל, חשבונאות, לוגיסטיקה אחזקה ומזון.


חלק מן הקורסים במכללת מישלב מכינים את המשתתפים בהם לקראת קבלת הסמכות ודיפלומות רשמיות מטעם גורמים ממשלתיים, כגון משרד הכלכלה, משרד הבריאות וגופים נוספים. הקורסים השונים משלבים עשייה מעשית, תרגולים והדגמות במטרה לחשוף את התלמידים לפן הפרקטי של המקצוע אותו הם מעוניינים לרכוש ולאפשר להם לצבור ניסיון יישומי לקראת ההשתלבות בשוק העבודה.


תנאי קבלה


מסלול זה מיועד לבעלי ניסיון מקצועי בתחומי המים, האינסטלציה והאחזקה. יכולים להתקבל לתכנית מנהלי אחזקה, קבלני אינסטלציה, ראשי צוותים טכניים, מנהלי פרויקטים, קבלני צנרת, מנהלי אבטחת איכות, למנהלי מעבדות מים ולעובדים ברשויות מקומיות ובגופי פיקוח.


תעודה


משתתפים שמשלימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל הדרישות זכאים לתעודת גמר "תחזוקת משאבות ומערכות שאיבה" שניתנת על ידי מכללת מישלב.

עוד מסלולי לימוד - מכללת מישלב