קורס דוגם מי שתייה רמה א` - מוסמך משרד הבריאות במכללת מישלב

שירות אישי - צור קשר
קורס דוגם מי שתייה רמה א` - מוסמך משרד הבריאות במכללת מישלב

קורס דוגם מי שתייה רמה א' - מוסמך משרד הבריאות במכללת מישלב

 

קורס דוגם מי שתייה רמה א' המתקיים במכללת מישלב מעניק למשתתפים רישיון מטעם משרד הבריאות. כיום רישיון זה הוא חובה על פי חוק למעוניינים לעסוק בתחום דגימת מי השתייה, לפי תקנות בריאות העם לאיכות מי השתייה בישראל. במהלך הקורס נחשפים להיבטים רלוונטיים בתברואת מים ומקבלים את ההכשרה הנדרשת לביצוע דגימות המים בהתאם לתקנות.

 

מה לומדים?


מטרתו של קורס דוגם מי שתייה רמה א' היא הקניית ידע אודות תפעול מערכות מים מבחינה תברואתית. הוא כולל הסמכה לתפקיד דוגם ומכשיר לעריכת בדיקות מיקרוביולוגיות ובדיקות כימיה, מתכות ובדיקות שדה. במהלך התכנית, מושם דגש על פתרונות מעשיים לתחזוקה השוטפת של מערכות המים ועל היכרות עם כלים לאיתור תקלות ומזעור של נזקים בעת העבודה עם מערכות מים במגזר הציבורי והפרטי.


משתתפי ההכשרה לומדים על החקיקה והתקנות הרלוונטיים בתחום מערכות מי השתייה כפי שאלה מוגדרים על ידי משרד הבריאות. כמו כן, נלמדות שיטות חיטוי מקובלות, תקנים ומדדים אופייניים לענף, כללי הדיגום התקין של מי השתייה ואופן הפיקוח הנדרש לאיכות המים בישראל.

 

 

מתכונת הלימוד


המשתתפים יכולים לבחור בין מתכונת בוקר לבין מתכונת ערב. המפגשים נערכים אחת לשבוע, במתכונת פרונטלית. הקורס כולל סיור מקצועי במעבדה לאיכות המים, שנערך באמצע השבוע, בשעות הבוקר. כמו כן, מתקיים תרגול מעשי של הטכניקות הנלמדות.

 

נושאי לימוד


בין הנושאים הנלמדים במהלך הקורס:

 • ניתוח אירועי זיהום
 • ערכות לדיגום שדה
 • מניעת זרימה חוזרת
 • הגנה על מערכות מים
 • תקנות איכות מי שתייה
 • שיטות לחיטוי מי השתייה
 • דרישות לתחזוקה שוטפת
 • אחזקה וכיול שיטות הדיגום
 • מדדים ותקנים לאיכות המים
 • פתרונות חיטוי באמצעות כלור נוזלי וגז
 • ועוד

 

סגל


סגל הקורס כולל מומחים בתחום מערכות המים, בהם: מומחה מן המעבדה לנגיפים של משרד הבריאות; סגן המפקח הארצי במשרד הבריאות; ומומחים נוספים.

 

הם תנאי הקבלה?


הקורס מיועד לעוסקים בתחום המים ותחזוקת מערכות. קהל היעד כולל קבלני אינסטלציה, מנהלי אחזקה, מנהלי מערכות מים, רכזי בינוי, אחראיים במעבדות, מנהלי מכוני מים, ראשי צוותים ועוד.


תנאי הקבלה לקורס כוללים - ותק מקצועי בענף.

 

אילו תעודות מקבלים?


בוגרי הקורס מקבלים רישיון דוגם מי שתייה מוסמך (רמה א') מטעם משרד הבריאות.


יש לציין כי קבלת הרישיון מותנית בין היתר במעבר של מבחן. הרשמה למבחן כוללת תשלום אגרה נוספת, אשר אינה נכללת בעלויות הקורס, ומתעדכנת על ידי משרד הבריאות.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


כיום קיימים בישראל אלפי מתקנים ומערכות מים, הן במבני תעשייה וציבור והן בסקטור הפרטי. מערכות אלה נדרשות לבדיקה על פי חוק ולדיגום לפי דרישות משרד הבריאות. בוגרי הקורס יכולים להשתלב בתפקידי דוגמי מים, על פי הנחיות משרד הבריאות.

 

על מוסד הלימוד


בתחום המים השפכים והאינסטלציה, ניתן למצוא קורסים והכשרות נוספים במכללת מישלב, אלה כוללים קבלני אינסטלציה לבעלי רקע, מפעילים מקצועיים למכוני טיפול וטיהור שפכים, מנהלי מערכות הידראוליקה ופנאומטיקה, ועוד. כמו כן, ניתן ללמוד במכללה זו קורסים בענפים כגון חשמל, בניין, בטיחות, לוגיסטיקה, אחזקה, חשבונאות ועוד.

עוד מסלולי לימוד - מכללת מישלב