קורס מנהל מערכות מיגון ואבטחה אלקטרוני מיגון במעבדת מעשי תרגול SPM במכללת מישלב

שירות אישי - צור קשר
קורס מנהל מערכות מיגון ואבטחה אלקטרוני מיגון במעבדת מעשי תרגול SPM במכללת מישלב

קורס מנהל מערכות מיגון ואבטחה אלקטרוני מיגון במעבדת מעשי תרגול SPM - מכללת מישלב


במכללת מישלב מתקיים קורס מנהל מערכות מיגון ואבטחה אלקטרוני מיגון במעבדת מעשי SPM. מסלול זה מתאים לחשמלאים בתחום המתח הנמוך שברצונם להתמקצע ולרכוש מקצוע מבוקש בתחום המיגון והאבטחה.


מטרת הקורס היא הקניית כלים פרקטיים לתכנון, תחזוקה והתקנה של מערכות מיגון מסוגים שונים כגון מצלמות דיגיטליות, רשת ואלקטרוניות. המשתתפים יכולים להכיר את סוגי המערכות העדכניים הקיימים כיום בשוק וללמוד כיצד לבצע התקנות וטיפול בתקלות עבור לקוחות שונים.


במשק של היום ארגונים פרטיים וציבוריים רבים עושים שימוש במערכות מיגון למטרת אבטחה. גם בבתים פרטיים מותקנות היום מערכות בקרה חכמות, בדגש על בתים חכמים שבהן פתרונות מתקדמים לאבטחה ואזעקה. במהלך הקורס ניתן לקבל הכשרה מקיפה בתכנון והתקנה של אותן מערכות מתקדמות, ולרכוש ידע וכלים למתן פתרונות מתאימים בשטח.

 

מה לומדים?


משתתפי הקורס רוכשים ידע פרקטי לתכנון ולתחזוקה של מערכות מיגון. הם לומדים על סוגי מערכות שונים לרבות מצלמות אבטחה דיגיטליות ואלקטרוניות, מצלמות רשת ועוד, וכן בוחנים את ההבדלים בין הטכנולוגיות השונות.


בהמשך, הם מכירים את מערכות המיגון המותאמות לבתים חדשים ולבית החכם. בין היתר נלמדים תהליכי הטיפול וההתקנה במערכות אינטרקום, מקודדים לדלתות כניסה ולשערים, קוראים ביומטריים, מערכות לשליטה על בקרת כניסה וכן חיישנים שונים. כמו כן, הם מתוודעים למערכות לפינוי קהל ולכריזה וכן למערכות לגילוי עשן. מושם דגש על שיקולי התכנון והתחזוקה לכל אחת מסוגי המערכות, וכן על אופן האיתור של תקלות אפשריות ותיקונן.

 

 

נושאי הלימוד


הנה כמה מן הנושאים הנלמדים במהלך הקורס:

 • מקודדים
 • גילוי עשן
 • מערכות בית חכם
 • קוראים ביומטריים
 • מנעולים חשמליים
 • מערכות אינטרקום
 • ניהול בקרות כניסה
 • תפעול ואיתור תקלות
 • שיקולי תכנון ותחזוקה
 • תקשורת לדלתות ושערים
 • מערכות לכריזה ופינוי קהל
 • ועוד

 

מהם תנאי הקבלה?


הקורס מיועד לאנשי מקצוע שברצונם להתמקצע ולפתח מקצוע מבוקש בתחום מערכות המיגון והאבטחה. בין היתר, המסלול מתאים לחשמלאים ולעובדים בתחום המתח הנמוך.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


בוגרי הקורס יכולים להשתמש בכלים הנלמדים כדי לפתח את הקריירה בתחום המיגון והאבטחה. באפשרותם להשתלב בתפקידי התקנה, תפעול ותחזוקה בחברות בתחום הטכני, כגון חברות למצלמות אבטחה ופתרונות מיגון, וכן באפשרותם לפתוח קריירה עצמאית ולהציע שירותי התקנה וטיפול ללקוחות פרטיים ועסקיים. חשמלאים יכולים לעשות שימוש בידע הנלמד כדי להרחיב את אפשרויות התעסוקה ולהגדיל את קהל הלקוחות.

 

על מוסד הלימוד


"מישלב" היא מכללה ללימודי תעודה. למוסד הלימוד קמפוסים בתל אביב ובחיפה, חלק מן הקורסים מוצעים גם במתכונת למידה מקוונת ונלמדים באמצעות זום. הקורסים המוצעים במכללת מישלב מתמקדים במקצועות מבוקשים בתחומים כגון הכשרות טכנאים, ניהול, בטיחות תעסוקתית, אחזקה, רכב, חשמל, חשבונאות ועוד. הקורסים יכולים להתאים לקהלי ידע מגוונים, חלקם מתאימים לאנשי מקצוע מנוסים המעוניינים להרחיב את תחומי הסמכתם ולהתמקצע, אחרים מתאימים גם לחסרי ניסיון שברצונם לעשות את הצעדים הראשונים לעבר קריירה חדשה. התכנים מותאמים לדרישות בשטח כדי להכין את המשתתפים לקראת אתגרים מקצועיים שבהם ייתקלו בהמשך דרכם.

עוד מסלולי לימוד - מכללת מישלב