קורס ניהול המטבח המוסדי (ומערכות הזנה) במכללת מישלב

שירות אישי - צור קשר
קורס ניהול המטבח המוסדי (ומערכות הזנה) במכללת מישלב

קורס ניהול המטבח המוסדי ( ומערכות הזנה ) במכללת מישלב

 

מטבחים מוסדיים, או מטבחים תעשייתיים, ממוקמים בבתי מלון, בבתי חולים, במפעלים ובארגונים. אלו הם לרוב מטבחים גדולים מאוד, שצריכים לתת מענה לכמות רבה של סועדים. ניהול של חדר האוכל שונה מאוד מעבודה במטבח קטן ואף מניצוח על צוות מסעדה. המנהלים צריכים לשלוט בסל נרחב של כלים ולהיות מסוגלים לפקח על מספר רב של היבטים בו זמנית, בתנאי לחץ. בין תחומי אחריותם נכללים גם ניהול התקציבים, שמירה על תקינות הציוד, פיקוח על היגיינה והובלה של צוותי העובדים במטבח.


ענף המזון נמנה בין התחומים התחרותיים והדינמיים בישראל. עם התפתחותו, עלה גם רף האיכות שנדרש ממנהלים, שנדרשים לעמוד בדרישות מחמירות ביותר. יוזמות חדשות בענף צריכות להבין במבנה השוק ולנצל חידושים ומגמות עדכניות כדי לשרוד ולבלוט מול המתחרים.

 

קורס ניהול המטבח המוסדי (ומערכות הזנה) במכללת מישלב מכשיר את משתתפיו לניהול מטבחים תעשייתיים גדולים וקטנים. דרך הכלים שנלמדים בהכשרה זו, יכולים הבוגרים להתקדם לתפקידים בכירים בענף הבישול והמזון או לקדם את העסקים הקיימים שלהם לעבר פעילות יעילה ורווחית.


תכנית הלימודים


מטרת ההכשרה היא הקניית ידע בניהול של מטבחים מוסדיים קטנים וגדולים. המשתתפים לומדים על היבטים שונים בניהול המטבחים לרבות הפן הכלכלי, ניהול עובדים והיכרות עם חידושים וטכניקות הקיימים בשוק. הם דנים גם בהשתלבות נכונה בשוק התחרותי ובניצול של משאבים אשר עומדים ברשותם.


מתכונת הלימוד


המשתתפים בקורס יכולים לבחור בין מסלול בוקר, שכולל כ - 18 מפגשים, לבין קורס ערב, בו נערכים כ - 25 מפגשים. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע ובמהלכם משלבים בין למידה עיונית דרך הרצאות והדרכות לבין תרגולים מעשיים. לקראת סיום התכנית הם גם מבצעים פרויקט גמר יישומי.


נושאי הלימוד

 

בין הנושאים הנלמדים במהלך הקורס נכללים:

  • דינים
  • שירות
  • תברואה
  • ניהול וארגון
  • תכנון עבודה במטבח
  • תכנון מטבח - תפריטים
  • ועוד


סגל הוראה


מנחה הקורס הוא שף וקונדיטור, בעל ניסיון בניהול מטבח במלונות, אשר זכה בעברו בתחרויות קולינריה בין לאומיות. בנוסף, כיהן בעברו כיושב ראש איגוד השפים הישראלי.


על מוסד הלימוד


במכללת מישלב, מוסד להכשרה מקצועית, מתקיימים מסלולים שונים בתחום החשבונאות והניהול לצד קורסים בענפי הלוגיסטיקה, התשתית והכשרת הטכנאים. בענף הקולינריה והמזון, מציעה המכללה גם קורס מנהלי מזון משקאות וקורס תברואת מזון במטבחים מוסדיים. הכשרות אלו נועדו לסייע לתלמידיהן לרכוש כישורים שיסייעו בהתקדמות במקום העבודה. למכללה שלוחות בבאר שבע, בתל אביב ובחיפה.


תנאי קבלה

 

קורס זה מתאים למנהלי מערכות הזנה, למנהלי מטבחים, לקבלני מזון, לאקונומים ולמנהלי חברות קייטרינג. יכולים ללמוד בו עם מנהלים אשר נדרשים לשירותי הסעדה ומפריטים שירותים אלה. 


תעודה


משתתפים העומדים בדרישות הקורס זכאים לקבל תעודת "ניהול מטבח מוסדי בכיר".

עוד מסלולי לימוד - מכללת מישלב