רוצה פרטים על קורס שמאות רכוש?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס שמאי רכוש

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס שמאות רכוש? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי שמאות רכוש - רוצה להיות שמאי נזקי רכוש?


רוכשים ידע בענף הרכוש


מפריצה לדירה או לבית פרטי, דרך שריפה שפורצת בחנות או בבית עסק ועד לאובדן של מידע כתוצאה מתקלה במחשבים של ארגון גדול, לנזקים לרכוש יכולות להיות השלכות הרסניות על חיי היום יום, מבחינה אישית ומקצועית. תהליך הטיפול בפגיעות מסוג זה הוא ארוך וממושך וחלק מהותי ממנו מוקדש לכיסוי הנזק על ידי חברות הביטוח, במקרים בהם הרכוש מבוטח.


בעלי המקצוע שאחראיים על מקרים אלה הם שמאי הרכוש, מומחים שיכולים לטפל בהיבטים השונים של בדיקת הכיסוי של רכוש מבוטח לפי פוליסות הביטוח, וכן לאומדן של הנזקים במקרים בהם מוגשות תביעות נגד מי שגרמו לנזק. שמאי רכוש מבצעים גם תהליכים נוספים, כגון הערכת שווי של רכוש, ייעוץ במקרים של תביעה מול חברות או השתתפות בבוררות עסקית שנוגעת לטיפול בנזקים. שמאים אלה עובדים עם מגוון רחב של לקוחות פרטיים ועסקיים, כגון מפעלי תעשייה, חנויות ועסקים קמעונאיים, ארגונים וכן מבוטחים פרטיים.


חשוב לומר כי היום, אין הסדרה בחוק של מקצוע שמאות הרכוש ואין רגולציה לגבי הכשרתם של השמאים. כך החוק הישראלי לא מחייב, נכון להיום, רישיון מקצועי כדי לעבוד כשמאי רכוש ואף אין חובה לעבור בחינות הסמכה או ללמוד בהכשרה מקצועית ייעודית כדי לעבוד בתחום. עם זאת יש לציין כי איגוד השמאים בישראל, הגוף שאחראי על הכשרת שמאים בישראל, פועל בימים אלה כדי לעגן בחוק את תפקידם של שמאי הרכוש ולחייב בקבלת רישיון מתאים.


כמו כן, חשוב להדגיש כי מדובר במקצוע מורכב ורב פנים, שיש צורך להכיר על בוריו כדי לעסוק בו באופן מיטבי. כך רבים שמתעניינים בענף ומעוניינים להשתלב בו בוחרים ללמוד בקורס שמאות רכוש, הכשרה ייעודית שבאה להעניק את כל הידע והכלים להשתלבות בתחום זה. בשוק התחרותי של היום, ידע מקצועי שנרכש במסגרת קורס מסודר יכול גם להקנות יתרון מול מועמדים אחרים בעת היציאה לשוק העבודה וחברות הביטוח והשמאות נוטות להחשיב לטובה רקע לימודי מסוג זה.


בוגרי ההכשרה יכולים להשתלב בתור שמאי רכוש בשלל מסגרות. באפשרותם לפעול בשורותיהן של חברות הביטוח הרבות שקיימות היום בארץ או בחברות שעוסקות בתחום השמאות. כמו כן, שמאי רכוש רבים פועלים כעצמאיים והם מעניקים את שירותיהם לשלל גורמים במגזר העסקי, הפרטי ובתעשייה.


למי מיועדים הלימודים


קורס שמאות רכוש מתאים בעיקר לבעלי רקע קודם בתחום הביטוח, ובמיוחד לעוסקים בענפי השמאות שמעוניינים להרחיב את הסמכתם ולהגדיל את היצע השירותים שהם מעניקים ללקוחותיהם. כמו כן, הקורס יכול להתאים גם לעובדים מנוסים בתחומי ההנדסה, הכלכלה והמשפטים שעוסקים בתחום נזקי הרכוש במסגרת עבודתם ושברצונם להכיר לעומק את תחום שמאות הרכוש. נוסף על כך, ההכשרה מתאימה גם למי שעוסקים בפועל בשמאות רכוש, אשר ברצונם לרענן ולשכלל את סל הכלים שברשותם ולהכיר תהליכים ועקרונות עדכניים.


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, המשתתפים לומדים בהרחבה על תחום שמאות הרכוש ורוכשים כלים מקצועיים להתמחות בענף זה. הם מתחילים ומתוודעים לעקרונות יסוד ולדינים שנוגעים לשמאות רכוש ולביטוח רכוש ובוחנים את מצבו המשפטי של המקצוע בישראל היום, תוך שהם סוקרים גם ענפים משיקים בעולם השמאות, כגון שמאות מקרקעין ושמאות חקלאית ואת נקודות הזיקה שלהם לתחום הרכוש. לאחר מכן, הם לומדים לעומק על תהליכי סיקור סיכונים והערכה של נזקים מסוגים שונים שמתרחשים ברכוש, כגון נזקי שריפה, נזקי מים, נזקי חשמל, נזקים כתוצאה מפריצה וכן נזקים למערכות ממוחשבות או אלקטרוניות וציוד טכנולוגי או מכני מתקדם. נלמדות גם טכניקות לכתיבת חוות דעת שמאית ולעריכת שומות באופן יעיל ונכון.


כמו כן, הם לומדים כיצד להתנהל בצורה מיטבית מול כל הגורמים המעורבים בתביעת הביטוח ומול בעלי הרכוש, במטרה להעניק את השירות המקצועי ביותר. נוסף על כך, הם בוחנים תהליכי חקירות ביטוח ואף מקבלים כלים להתמודדות עם הונאות וחקירות שאינן הוגנות.


מתכונת הלימוד


אורכם של הקורסים משתנה ממוסד למוסד, הוא נע בין מסלולים בני מספר חודשים לתכניות ממושכות יותר שאורכן כשנתיים. לרוב השיעורים נערכים פעם או פעמיים בשבוע וכדי להתאים לצורכיהם של משתתפים בעלי קריירה, מתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב וכך נוחים לשילוב עם העבודה.


התכניות משלבות בין הרצאות פרונטליות לבין תרגולים מעשיים וסימולציות בהן המשתתפים מתנסים בעצמם בתהליכים הנלמדים בשמאות הרכוש. חלק מן המוסדות גם עורכים סיורים לימודיים לחברות בתחום שיקום המבנים או בתחומי החקלאות והבנייה. במקרים רבים התלמידים מקבלים ספרי לימוד ושיעורים מוקלטים באמצעותם הם יכולים להמשיך ולתרגל את החומר הנלמד גם בין השיעורים ואף לאחר תום ההכשרה.


נושאי הלימוד


במסגרת הקורסים נלמדים מגוון של נושאים, ביניהם ניתן למנות את הנושאים הבאים:

 

 • עקרונות בחשבונאות
 • ביטוח הנדסי
 • מפרט פוליסת הביטוח
 • שיקום נזקים
 • אתיקה בתחום הביטוח
 • נזקים לצמ"ה
 • חקירת דלקות ונזקי אש
 • אובדן רווחים
 • עריכת חוות דעת ושומות
 • ביטוח עסקים
 • מערכות הגנה אלקטרוניות
 • קביעת שווי מבנים
 • תהליכי בנייה ונזקים במבנים
 • שמאות אלמנטרית   
 • עבודת שמאים מול מחלקת התביעות    
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לקורס משתנים בין המוסדות המלמדים. בחלקם על המועמדים להציג תעודת בגרות מלאה, בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד לפחות או ידע במתמטיקה ברמה מקבילה (אשר מוכח בין היתר באמצעות בחינת סף המתמטיקה). ישנם גם מוסדות שבהם על המועמדים להיות בעלי ניסיון קודם בתחום השמאות, בעדיפות לשמאי מקרקעין מוסמכים, כאשר מי שאין ברשותם ניסיון בשמאות מקרקעין נדרשים לבצע השלמות או ללמוד בשיעורים ייעודיים נוספים בתחום זה. במקרים רבים, מגבילים את גילם של המשתתפים מגיל 18 שנים ומעלה.


תעודה ואפשרויות לימודי המשך


לבוגרי ההכשרות ניתנת תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד. לאחר תום הכשרה זו, יכולים הבוגרים להשתלב בשוק התעסוקה כשמאי רכוש, כמו כן באפשרותם להמשיך את לימודיהם במסגרת הכשרות מקצועיות נוספות בתחומי הביטוח או בענפים משיקים כגון קורסי חשבונאות, קורסים בניהול פיננסים או קורסי ניהול שיכולים לסייע להם להתקדם מבחינה מקצועית ולצבור מיומנויות נוספות. המעוניינים בלימודים אקדמיים יכולים גם לבחור בתואר ראשון בביטוח, שמעניק הכשרה נרחבת ומעמיקה בתחום ונפרש על פני כשלוש שנים.

 


מוסדות

 

חשוב לציין - לא בכל מוסדות הלימוד הנ"ל מקבלים תעודה המוכרת על ידי איגוד השמאים בישראל. מומלץ לברר מול מוסד הלימוד ומול איגוד השמאים בישראל לגבי סוג ההסמכה שמוענקת בכל תכנית לימודים כדי לקבל את הפרטים המדויקים והעדכניים בנושא.

 

 • מכללת פסגות (פריסה ארצית): במכללה מתקיים קורס שמאות רכוש וחקלאות, שהיקפו 14 מפגשים. בקורס מתרגלים תהליכי כתיבת חוות דעת ומכירים את תחומי האחריות של השמאים ואת מגוון ההתמחויות במקצוע.

 

 • מכללת עדיף (תל אביב): הקורס לשמאות רכוש של מכללת עדיף מתקיים בשיתוף עם איגוד השמאים בישראל. הוא כולל כ - 60 מפגשים שמתקיימים פעמיים בשבוע, בשעות הערב. במהלכו משולבים תרגולים רבים של העקרונות הנלמדים דרך מטלות והדגמות שונות. המכללה מתמקדת במקצועות הביטוח והשמאות והיא עורכת שלל קורסים בענפים אלה, ובתחומים כפיננסים ומיסוי. בתחום השמאות, ניתן ללמוד גם בקורס שמאות חקלאית, קורס שמאות ימית ואוויריתקורס שמאות אמנות וקורס סקר סיכונים.

  

 • היחידה ללימודי חוץ - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים (רמת גן): מוסד לימוד זה עורך קורס שמאי רכוש, שבו יכולים עובדים בתחומי הביטוח, הפנסיה, הכלכלה והמס לרכוש כלים להשתלבות באחד הענפים המבוקשים בתחום הביטוח. היקפה של התכנית עשרה מפגשים שבועיים.

 

 • המכללה לעסקים קטנים - היחידה ללימודי חוץ (רחובות): היחידה ללימודי חוץ של המכללה לעסקים קטנים ובינוניים שברחובות עורכת תכנית בשמאות רכוש שהיקפה עשרה מפגשים. מסלול זה פועל להכנת המשתתפים להשתלבות בתחום מבוקש בעולם השמאות.

 

 • בית שמאי - בית הספר לפרקטיקה שמאית (תל אביב): בית הספר מציע קורס שמאות רכוש, שאורכו לשמאי מקרקעין הוא שמונה מפגשים ולמי שאינם מגיעים עם רקע בשמאות מקרקעין נפרש על פני עשרה מפגשים. התכנית מועברת על ידי שמאים וחוקרים מנוסים בתחומי הביטוח. במוסד זה מתקיימות הכשרות נוספות בתחומי הביטוח, בנושאים כגון שמאות אלמנטרית, שמאות כללית, שמאות חקלאית, הרכות כלליות למטרות ביטוח וסקרי סיכונים. כמו כן, מציעים בבית הספר קורס הכנה לקראת בחינות ההסמכה לשמאות מקרקעין.

 

 • מכללת אפיק (פרישה ארצית): במכללה נערך קורס שמאות רכוש בן 13 מפגשים, שמתקיימים פעם בשבוע. ניתן ללמוד את הקורס גם באמצעות המערך ללימוד מקוון של המכללה. כמו כן, מוצע במכללה קורס שמאות מקרקעין.

 

 • מכללת מישלב (תל אביב): במכללה מוצע קורס שהיקפו כ - 33 מפגשים, בני 4 שעות אקדמיות כל אחד. במהלך הקורס מקיפים מגוון נושאים רלבנטיים, כולל היבטיהם המשפטיים והביטוחיים, וכן רוכשים כלים פרקטיים לעבודה בשטח.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס שמאות רכוש?

רוצה לדעת יותר על קורס שמאות רכוש?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס שמאות רכוש