קורס יועץ מומחה בכיר רישוי עסקים ורישוי היתרי בנייה במכללת מישלב

שירות אישי - צור קשר
קורס יועץ מומחה בכיר רישוי עסקים ורישוי היתרי בנייה במכללת מישלב

קורס יועץ מומחה בכיר רישוי עסקים ורישוי היתרי בנייה - מכללת מישלב

 

קורס יועץ מומחה בכיר לרישוי עסקים ורישוי היתרי בנייה המתקיים במכללת מישלב מתמקד בהקניית כלים פרקטיים לייצוג של לקוחות פרטיים ועסקיים ולהתמודדות עם בירוקרטיה וחסמים שונים.


במהלך הקורס משלבים בתחום תחומי רישוי העסקים והתכנון והבנייה, כדי לסייע לקידום עסקים וארגונים. מאות אלפי עסקים בישראל נדרשים להוציא רישיון עסק כדי לפעול כחוק, ובדרך לקבלת רישיון זה יש להתמודד עם דרישותיהם של גורמי אישור וחסמים בתחום הבנייה. רפורמות שונות בתחום הרישוי העסקי נכנסו לתוקף בשנים האחרונות ומשפיעות אף הן על תהליך הסדרת הרישוי.

 

מה לומדים?


משתתפי הקורס יכולים לבנות מיומנויות ומומחיות בתחום רישוי העסקים ורישוי ובנייה למגזר העסקי, הממשלתי והציבורי. מטרתו של הקורס היא להקנות כלים מקצועיים להתנהלות בתהליך הוצאת הרישיון תוך היכרות עם גורמי הסמכות הרלוונטיים.


המשתתפים מתוודעים לחוק רישוי העסקים ולחקיקה רלוונטית בתחום התכנון, בריאות הציבור ועוד. כמו כן, נלמדים כלים להתמודדות עם חסמים בתחום זה וקבלת פטורים ברישוי. המשתתפים גם נחשפים למקרי בוחן רלוונטיים מבתי המשפט ומן השטח. אחד המקרים הנידונים בקורס הוא התנהלות בתחום הרישוי באזור יהודה ושומרון.

 

מתכונת הלימוד


הקורס מתקיים במתכונת בוקר. מפגשים נערכים אחת לשבוע. הוא כולל שיעורים עיוניים וכן תרגולים וניתוח של מקרי בוחן מתוך הנעשה במשק.

 

נושאי לימוד


להלן חלק מן הנושאים הנלמדים:

  • ביטול רישיון עסק
  • תקנות רישוי עסקים
  • מסלול רישוי בתצהיר
  • עבירות תכנון ובנייה
  • דרישות בבטיחות אש
  • צו סגירה מנהלי ושיפוטי
  • סיווג עסקי מזון לפי צו רישוי עסקים
  • ועוד


סגל


רכזת הקורס הינה תובעת עירונית בכירה, המקנה לתלמידיה ידע אודות ההיבטים הפליליים של תחום רישוי העסקים והתמודדות עם מקרי ביטול רישיונות עסק.

 

מהם תנאי הקבלה?


הקורס מיועד למהנדסים, הנדסאים, אדריכלים, עורכי דין, עובדים בחברות לרישות עסקים ומחלקות רישוי. כמו כן, המסלול יכול להתאים למנהלי תשתיות ונכסים, למנהלי תברואה, ליועצים משפטיים, לרואי חשבון ומנהלי כספים וכן ליועצי בטיחות אש, המעוניינים לרכוש ידע מקצועי אודות תחום רישוי העסקים.

 

אילו תעודות מקבלים?


משתתפים המשלימים את הקורס בהצלחה זכאים לקבל תעודת גמר המוענקת על ידי מכללת מישלב.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


בוגרי הקורס יכולים להשתמש בידע הנרכש כדי להשתלב בתפקידי יועצים מומחים לרישוי עסקים. באפשרות יועצים אלה לייצג עסקים באופן מקצועי ולתאם בין דרישות עיריות לדרישותיהם של משרדי ממשלה לרבות משרד העבודה, משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, משטרת ישראל וגורמים נוספים בתחומים כגון כיבוי אש ונגישות.


הכלים הנלמדים במהלך הקורס יכולים לסייע לאנשי מקצוע בתחומים כגון בנייה, משפט, בטיחות ותשתיות להתנהל באופן מושכל ואיכותי יותר למול שינויים ורפורמות בחקיקת הרישוי, והם יאפשרו להם לזהות מקרים של תקלות וכשלים אפשריים ולהתמודד עמם בהצלחה.

 

על מוסד הלימוד


מכללת מישלב מציעה מגוון קורסים ולימודי תעודה בתחומים מבוקשים ובהם בניין, בטיחות, חשבונאות, חשמל, מים, אנרגיה ועוד. בקורסים הנלמדים יכולים אנשי מקצוע לשדרג את סל הכלים המקצועי שברשותם, וכן ניתן להיעזר באותן הכשרות כדי לעבור הסבה מקצועית לענף נחוץ במשק.

עוד מסלולי לימוד - מכללת מישלב