קורס מנהלי כספים וחשבים במכללת מישלב

שירות אישי - צור קשר
קורס מנהלי כספים וחשבים במכללת מישלב

קורס הכשרת חשבים ומנהלי כספים במכללת מישלב

 

ניהול כספים חכם

 

ניהול כספים הוא תחום הכולל בתוכו את כל הפעולות, המהלכים והאפשרויות העוקבות אחר התחומים הפיננסים של חברות. תפקידם של מנהלי הכספים הוא לפקח על כלל הפעולות הפיננסיות של החברה, לנהל את מערך הדוחות שלה, להעריך שווי של חברות ולייצג את החברה מול הבנקים.

 

משום כך, חשבים ומנהלי כספים צריכים ראייה מקיפה ומעמיקה החולשת על כל תחומים אלה, וכן הם צריכים להיות מדויקים וחדים בעבודתם כדי לשקף את המציאות הפיננסית של החברה בצורה הנכונה ביותר. החשבים ומנהלי הכספים צריכים להתמודד עם מצבי משבר ולקבל החלטות בתנאי לחץ וחוסר ודאות.

 

קורס חשבים ומנהלי כספים מספק לאנשי המקצוע את הכלים ההכרחיים לעבודתם המסייעים לחברה להצליח בעולם הניהול הפיננסי בארץ ומחוצה לה. הקורס מדמה תרחישים הנפוצים בעת העבודה השוטפת של אנשי הפיננסים, הדמיות אלה מקנות להם יכולות ביצוע מהירות וביטחון עצמי שעוזר להם בעת עבודתם בפועל.

 

תכנית לימודים

 

קורס מנהלי כספים במכללת מישלב מקנה לתלמידיו את הכלים ואת הידע הנדרש כדי לחשב ולנהל כספים בארגונים עסקיים. הסטודנטים מקבלים מיומנויות מקצועיות בתחומים הפיננסיים, כמו קריאת דוחות כספיים וניתוחם, הפקת דוחות פנים ארגוניים ודוחות עזר ניהוליים אשר מגדילים את רווחיות העסק ומסייעים להקטין סיכונים. הם לומדים על שיטות חכמות לגביית כספים וליצור מאזנים ותזרימים.

 

הסטודנטים לומדים על המבנה הארגוני, על תפקידו של החשב ועל מקומו במערכת. כמו כן, הם לומדים מהם תחומי האחריות של מנהל הכספים ומהי עבודה חכמה מול בנקים. נוסף על כך, הם רוכשים שיטות לתשלום ולמימון בסחר בין־לאומי ובהערכת שווי חברות. תכנית הלימודים מכשירה את התלמידים על מערכות מידע המיועדות לאנשים העוסקים בכספים ועל ניהול מערכות רכש ומיקור חוץ.

 

 

מתכונת הלימוד

 

הקורס נפרש על פני 25 מפגשים המתקיימים בשעות הערב. מתכונת הלימוד בנויה משיעורים עיוניים ומשיעורים מעשיים.

 

נושאי הלימוד

 

 • גיוס הון
 • ניהול חוזים ומכרזים
 • מצגת החשב
 • ניהול תזרים מזומנים
 • תקציב ובקרה
 • גידור סיכונים פיננסיים
 • תורת האילוצים
 • דיני עבודה ומשפט מסחרי
 • ערבויות בנקאיות    
 • שיקולי בנקאיים למתן אשראי    
 • ועוד


על מוסד הלימוד

 

מכללת מישלב היא בית ספר להכשרה מקצועית אשר מתאים את תכניות הלימוד שלו לצרכים של שוק העבודה בישראל. מסלולי הלימוד נבנו תחת פיקוח של משרד הכלכלה, משרד החינוך ונציבות מס הכנסה, בהתאם למקצוע. בתום הלימודים התלמידים מקבלים תעודות מקצועיות והם מוכשרים לעבודה במשק. בין הקורסים של המכללה אפשר ללמוד קורס ייעוץ מס, קורס תכנון מערך הביטוח הפנסיוני, קורס מנהלי חשבונות בכירים וקורס חשבי שכר בכירים.

 

תנאי קבלה

 

הקורס פתוח לקהל הרחב והוא מיועד לאנשים העובדים בתחום הפיננסי הרוצים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם או שהם מיועדים לקידום, כמו גזברים, חשבים, כלכלנים, רואי חשבון, יועצי מס, מנהלי כספים ומנהלי חשבונות.

 

תעודה

 

תלמידים המסיימים את כל דרישות הקורס מקבלים תעודת גמר "חשבים מנהלי כספים" מטעם מכללת מישלב.

עוד מסלולי לימוד - מכללת מישלב