רוצה פרטים על הנדסת בניין ללא פסיכומטרי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסת בניין בלי פסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנדסת בניין ללא פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסה אזרחית בלי פסיכומטרי


הקבלה ללימודי הנדסת בניין, הידועים גם בשם הנדסה אזרחית, מתבססת במרבית המקרים על שקלול ציוני הבגרות של המועמדים יחד עם הציון שלהם בפסיכומטרי. היות ומדובר במקצוע הנדסי מבוקש, ציון ההתאמה הוא לרוב גבוה למדי.


עם זאת, במסגרת המסלולים האפשריים לקבלה מציעים במוסדות רבים גם אפשרות ללימודים ללא פסיכומטרי. מסלול זה מיועד למועמדים שלהם ממוצע בגרות גבוה במיוחד, המשתנה ממוסד למוסד. כמו כן, מושם דגש על הציונים בבגרות במקצועות המדעיים והכמותיים – מתמטיקה ופיזיקה. מוצעות מכינות למי שנדרשים לשפר נתונים אלה.


בחלק מן המקרים, המועמדים יכולים להתקבל גם על סמך קריטריונים נוספים. תנאי הקבלה להנדסת בניין במקרים אלה מתבססים על נתונים כגון לימודי הנדסאים בממוצע ציונים גבוה, או מעבר מכינות ייעודיות. כמו כן, לעיתים נערכות בחינות סיווג ומיון פנימיות של המוסדות שיכולות להחליף את הפסיכומטרי. יש לציין כי במקרים שבהם מועמדים מתקבלים במסלולים חלופיים אלה, עליהם להשלים את סיווג האנגלית שבדרך כלל נכלל בבחינה, דרך היבחנות בבחינות כגון אמי"ר או אמיר"ם.


בעקבות משבר הקורונה, מוסדות הלימוד מציעים למועמדים להנדסת בניין לשנת הלימודים תשפ"א תנאי קבלה מקלים, כדי לסייע להם להתמודד עם השלכות התקופה המאתגרת בהן ביטול מועד הפסיכומטרי לחודש אפריל 2020. במסגרת אפיקים חלופיים אלה מאפשרים במוסדות קבלה על סמך הבגרות או על סמך בחינות מיון פנימיות. חשוב להדגיש כי אפיקים אלה מתייחסים רק למי שנפגעו ישירות מן המשבר בכך שבחינתם התבטלה וכן כי אם יתקיימו בחינות עד לתחילת שנת הלימודים, ייצטרכו המועמדים ברוב המקרים להיבחן בהן במסגרת תנאי קבלתם.


לתשומת לבכם – תנאי הקבלה משתנים מעת לעת. כדי לקבל את המידע העדכני והמדויק ביותר לגבי תנאי הקבלה למסלול, יש לפנות ישירות למוסדות הלימודים. המסתמכים על המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 

מוסד הלימודים תנאי קבלה ללא פסיכומטרי
SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון (אשדוד, באר שבע)

בשני הקמפוסים של מוסד הלימוד מאפשרים קבלה ללא פסיכומטרי או פסיכוטכני לשנת הלימודים תשפ"א לאור משבר הקורונה. מועמדים אלה מתקבלים על סמך בגרות מלאה שבה בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 70 ומעלה ובגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה. כמו כן, עליהם לעבור בהצלחה וועדת קבלה. למחלקה מתקבלים המועמדים שברשותם ההישגים הגבוהים ביותר בלבד, כאשר עד 10% חריגי יכולת ובשל המצב הסוציו אקונומי. מועמדים שלא עומדים בדרישות הסף הללו מופנים למכינה ייעודית להנדסה המתקיימת במכללה.

אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע)

בעקבות משבר הקורונה, מועמדים ללימודים אלה באוניברסיטת בן גוריון יכולים להתקבל על סמך חתך קבלה מעודכן, המסתמך על תעודת הבגרות. יש צורך בממוצע בגרות של לפחות 107 וכן בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות ובגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות בציון 85 ומעלה כל אחד. מועמדים אלה נדרשים גם לבגרות באנגלית ברמת 5 יחידות בציון 80 ומעלה. מי שעומדים בתנאי זה ואין ברשותם ציון סיווג באנגלית (כגון באמצעות מבחן אמי"ר), מתקבלים על תנאי הגעתם לרמת "בסיסי" לפחות עד לסיומו של הסמסטר הראשון ללימודים.

אוניברסיטת אריאל בשומרון

מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים אלה באוניברסיטת אריאל יכולים לעשות זאת על סמך ממוצע הבגרות, כאשר הממוצע 105 ומעלה, כמו כן יש צורך במעבר של מבחני כניסה בפיזיקה ובמתמטיקה בממוצע של 85 ומעלה וציון של לפחות 82 בכל אחד מן המקצועות. מועמדים אלה נדרשם למכינות השלמה במקרה הצורך.


גם בוגרי המכינה הייעודית של האוניברסיטה יכולים להתקבל, אם ממוצע המכינה הוא לפחות 90 במתמטיקה ובפיזיקה, וברשותם ציון של לפחות 85 בכל אחד מן המקצועות. מקצוע האנגלית הנלמד במכינה לא נכלל בחישוב הממוצע, אולם ישנה חובה לציון של לפחות 70 כדי להתקבל במסלול זה.


כמו כן, קיימת אפשרות קבלה לבוגרי הנדסאי בניין מדופלמים. עליהם להציג ממוצע ציונים חיצוניים של לפחות 90 לא כולל פרויקט הגמר, וכן להציג את הדיפלומה. על מועמדים אלה חלה חובת מכינת השלמה במתמטיקה ובפיזיקה. יש לציין כי בוגרי לימודי הנדסאי בתחומים אחרים נדרשים לאישור מיוחד של ראש המחלקה כדי להתקבל.

הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל (חיפה)

מבין מגוון אפשרויות הקבלה ללימודים, בטכניון מאפשרים קבלה להנדסה אזרחית על סמך בחינות סיווג וממוצע הבגרויות של המועמדים. באפיק זה מסתמכים הן על ציוני הבגרויות והן על מבחנים שעורכים בטכניון במקצועות מתמטיקה ופיזיקה. למסלול קבלה זה יכולים להגיש מועמדות רק מי שברשותם בגרות אשר כוללת בגרות במתמטיקה ובגרות באנגלית ברמת 5 יחידות לימוד ובציון 70 ומעלה.


נוסף על כך, המועמדים נדרשים לרמת ידע באנגלית לפי נהלי הטכניון, עליהם להציג ציון של לפחות 104 בבחינת אמי"ר.
את ממוצע הבגרות של המועמדים מחשבים לפי הנוסחה הנהוגה בטכניון, ובהתאם למחשבון הסכם. בחישוב הסכם, מחליפים את ציון הפסיכומטרי בציון המתקבל במבחני הסיווג ומבצעים את השקלול בהתאם.

 

תכנית הלימודים


במהלך לימודים אלה הסטודנטים מתוודעים לתהליכי תכנון, ביצוע וניהול של מגוון עבודות בבנייה ותשתיות. הם לומדים לעומק על התשתית והתהליכים הנדרשים בפרויקטים מסוגים שונים כגון בתים פרטיים ובתי דירות, בתי מסחר ותעשייה, כבישים ועוד וכן לומדים על סוגי משאבים, חומרים וטכנולוגיות בבנייה וניצולם היעיל והאיכותי.


במוסדות הלימוד השונים הסטודנטים יכולים לבחור התמחויות ודרכן להכיר לעומק היבטים מתחום הבניין, המשיקות גם לענפים נוספים בתחום ההנדסה ומאפשרים להרחיב את האופקים. בין היתר נכללות התמחויות כגון הנדסת מבנים שבה מתמקדים בשלבי תכנון; רעידות אדמה – שם נלמדים היבטים במיגון ותכנון מבנים עמידים לרעשי אדמה; מנהור – תוך התמקדות בתכנון וביצוע בנייה תת קרקעית; הנדסה ימית – תכנון וביצוע של נמלים, שוברי גלים ועוד.

 

אפשרויות תעסוקה


בסיום הלימודים וקבלת התואר יכולים הבוגרים להירשם בפנקס המהנדסים ולהשתלב במגוון של מסגרות בתעשייה. מהנדסים אלה עוסקים בתפקידי ניהול, בקרה, תכנון וביצוע בשלל פרויקטים כגון הקמה של תשתיות מבנים בערים ויישובים, תכנון של תשתיות תחבורה חדשות, פיקוח על פרויקטים בסקטור הביטחוני או החקלאי ועוד. לרוב הם משתלבים בחברות בניה ואצל קבלנים, וכן יכולים לעסוק במקצוע באופן עצמאי ולהציע את שירותיהם למפעלים, חברות וארגונים שונים וכן לרשויות מקומיות.


מהנדסי בניין יכולים גם להציע שירותי תכנון, הדמיה וייעוץ לתעשייה בתחום הבניה וניצול המשאבים. במסגרת זו הם מסייעים לבעלי התפקידים בפרויקט לנתח עלויות ושיקולים כלכליים ותפעוליים, ליצור אופטימיזציה לתהליכים, לפתח פתרונות לבעיות בתחום הבניין ולפקח על סוגיות של איכות ויעילות בפרויקטים. באפשרותם להמשיך לקדם את הידע ואפשרויות התעסוקה דרך המשך ללימודים מתקדמים או לימוד בהשתלמויות וקורסים נוספים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסת בניין ללא פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על הנדסת בניין ללא פסיכומטרי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור