רוצה פרטים על לימודי הנדסת מכונות ללא פסיכומטרי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסת מכונות בלי פסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי הנדסת מכונות ללא פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת מכונות ללא פסיכומטרי


איך מתקבלים להנדסת מכונות בלי פסיכומטרי?


הנדסת המכונות היא בין התחומים הנדרשים בתעשייה, וכך הוא הופך למבוקש יותר ויותר גם באקדמיה. מהנדסי מכונות עוסקים בפיתוח ובתכנון של המערכות שחיוניות לתפקוד התעשייה, כגון מערכות אנרגיה, מערכות מכניות, ציוד במפעלים, מכשור רפואי וכלי תחבורה. כך הם בעצם יוצרים את התשתית הטכנית של כל התהליכים בתעשייה.


עקב הביקוש הרב ללימודי ההנדסה, תנאי הקבלה להנדסת מכונות ברוב המוסדות כוללים ציונים גבוהים בבגרויות ובפסיכומטרי, כאשר נדרש ציון פסיכומטרי שנע בין 550 - 600, ולעיתים אך יותר מכך. מרבית מוסדות הלימוד שמים דגש על ציון הפסיכומטרי הכמותי, או מגדירים ציון "סכם הנדסה" בו יש לעמוד.


עם זאת, ישנם גם מספר מוסדות שמאפשרים להתקבל להנדסת מכונות גם בלי פסיכומטרי. במסלול קבלה זה לרוב שמים דגש על ממוצע בגרויות גבוה במיוחד ועל ההישגים במקצועות ריאליים בבגרות כגון מתמטיקה ופיזיקה. לעיתים מקבלים גם בוגרי לימודי הנדסאים שלהם ציונים גבוהים בבחינות החיצוניות. המוסדות מציעים מכינות וקורסי הכנה למי שלא עומדים בסף הבגרות הנדרש.


להלן תנאי הקבלה ללא צורך בפסיכומטרי ללימודי הנדסת מכונות במוסדות הלימוד השונים:


לתשומת לבכם, תנאי הקבלה יכולים להשתנות מעת לעת. כדי לקבל את המידע המדוייק ביותר לגבי תנאי קבלה, אנו ממליצים לפנות ישירות למוסדות הלימוד.

 


אפקה המכללה האקדמית להנדסה


ללימודי הנדסת מכונות באפקה אפשר להתקבל גם בלי פסיכומטרי, במסגרת מסלול הקבלה על סמך תעודת הבגרות. יכולים להירשם מועמדים שברשותם בגרות במתמטיקה ובאנגלית ברמת 4 או 5 יחידות לימוד. כמו גן, דרישה בגרות בפיזיקה ברמת 4 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה או ברמת 5 יחידות בציון של 60 לפחות.


נוסף על כך, המכללה מפעילה מסלול קבלה על סמך דיפלומת הנדסאים. יש צורך בהצגת דיפלומת הנדסאי מוכרת על ידי מה"ט או משרד החינוך שממוצע הציונים בבחינות החיצוניות הוא לפחות 85, לא כולל ההגנה על פרויקט הגמר. מועמדים שמתקבלים בלי פסיכומטרי צריכים להציג גם ציון של לפחות 185 במבחן אמי"ר או ציון 85 בבחינת אמיר"ם.


אוניברסיטת אריאל בשומרון


מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודי הנדסת מכונות באוניברסיטת אריאל ללא פסיכומטרי יכולים לעשות זאת אם בידיהם ממוצע בגרויות של לפחות 97 וכן 8 יחידות ריאליות לפחות במתמטיקה ובפיזיקה. חש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד בציון 80 או ברמת 5 יחידות בציון של 70 ומעלה; בגרות באנגלית ברמת 5 יחידות בציון 65 או ברמת 4 יחידות בציון 70; ובגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות בציון 70 לפחות. מועמדים שלהם ציונים נמוכים מהנדרש צריכים להשלים מכינה מתאימה. הקבלה ללא פסיכומטרי על סמך בגרויות בלבד תלויה באישור של ראשי המחלקה.


הנדסאים שממוצע הציונים שלהם הוא לפחות 83 (לא כולל הפרויקט המסכם) יכולים גם הם להתקבל ללא פסיכומטרי. הם נדרשים לעבור מכינת השלמה בפיזיקה ובמתמטיקה, למעט מועמדים שברשותם רקע קודם בבגרויות לפי דרישות הסף.


אוניברסיטת תל-אביב


אוניברסיטת תל-אביב מקבלת מועמדים לחוג ללימודי הנדסה מכנית גם ללא פסיכומטרי, כאשר ברשותם ציון של 90 ומעלה בבגרות במתמטיקה ובבגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות כל אחד, בכפוף בדיון מיוחד. מועמדים במסלול זה מתבקשים להציג רמת "מתקדמים א'" לפחות באנגלית במסגרת מבחן אמי"ר לבקיאות בשפה האנגלית.


נוסף על כך, מועמדים שברשותם תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים של לפחות 85, וכן ציון של לפחות 70 בבגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות לימוד יכולים להתקבל בלי פסיכומטרי לתכנית.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי הנדסת מכונות ללא פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על לימודי הנדסת מכונות ללא פסיכומטרי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי הנדסת מכונות ללא פסיכומטרי