דיאלוג מודיעין האוניברסיטה הפתוחה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על דיאלוג מודיעין האוניברסיטה הפתוחה.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


דיאלוג מודיעין - האוניברסיטה הפתוחה

 

בדיאלוג, בית הספר לשפות של האוניברסיטה הפתוחה, פועלות שלוחות במספר ערים ברחבי הארץ כבר מעל ל - 3 עשורים כחלק ממערך לימודי החוץ של האוניברסיטה. שלוחת דיאלוג מודיעין ממוקמת באזור מרכזי ונגיש לתחבורה ציבורית בעיר.

 

בבית הספר מתקיימים מגוון של קורסים לשפות שנמצאות בשימוש רב ברחבי העולם. הקורסים מיועדים למי שברצונם לרכוש שפה חדשה לשם העשרה והרחבת אופקים, או משום היתרונות שיש בידיעת שפות נוספות עבור סטודנטים בעת לימודיהם וכן למי שרוצים לרכוש יכולות נוספות כדי לקדם את הקריירה.

 


מתכונת הלימודים

 

בקורסים ללימודי שפות בבית הספר, מדגישים את חשיבות התרגול והשימוש של הסטודנטים בשפה לצורך הלמידה, כמו גם את העלאת ביטחונם העצמי. שיטת הלימוד של דיאלוג, Dialog Interactive Learning - D.I.L, מבוססת על עידוד התלמידים להשתמש בשפה, תוך התמקדות במיומנויות הדיבור, הקריאה והבנת הנשמע.


בדיאלוג, הלמידה מתבצעת בכיתות קטנות תוך חלוקה לקבוצות ולזוגות, בהן הסטודנטים משלימים משימות קבוצתיות תוך שיתוף פעולה ותקשורת באמצעות השפה הנלמדת. כך המשתתפים יכולים לתרגל את השימוש בשפות אותן הם לומדים. במהלך הפעילות הקבוצתית, המורים מסייעים לתלמידים, מתקנים שגיאות ומקבלים תמונת מצב על התקדמות התלמידים ברכישת השפה.

 

במהלך הלימודים, המרצים שמים דגש על שטף דיבור ועל דיוק, מעשירים את אוצר המילים של הסטודנטים ומלמדים אותם משפטים שיכולים לסייע להם באינטראקציות יומיומיות עם דוברי השפה אותה הם לומדים. כמו כן, חלק חשוב מהקורס מוקדש לשיפור הבנת הנקרא והנשמע של הסטודנטים.


על סגל ההוראה

 

צוות ההוראה בדיאלוג מורכב ממורים ומרצים בעלי רקע אקדמי וניסיון בהוראה והדרכה, שדוברים את השפות אותן הם מלמדים כשפת אם. צוות ההוראה נותן לסטודנטים יחס אישי, תמיכה וליווי, ומקפיד על אווירה נעימה ובטוחה בשיעורים שמאפשרת לסטודנטים להתבטא באופן חופשי בשפה אותה הם לומדים ולצבור ביטחון עצמי בשימוש בה.


תנאי קבלה

 

הקורסים מיועדים לבני 18 ומעלה, כאשר נדרש מהנרשמים לעבור מבחן מיון על מנת לקבוע את רמתם ולשבץ אותם לקבוצה המתאימה להם. הנרשמים לרמת מתחילים לא נדרשים לעבור מבחן מיון.

 

קורסי שפות בדיאלוג

 


קורסי השפות בדיאלוג מחולקים לרוב ל - 3 רמות: מתחילים, ביניים ומתקדמים.

 

בין הקורסים שאותם ניתן ללמוד בבית הספר:


קורס אנגלית למתחילים: השפה האנגלית מתפתחת ומשתנה כבר יותר מ - 1400 שנים. בזכות השפעתן הפוליטית והכלכלית של הממלכה המאוחדת וארצות הברית, האנגלית מתפשטת ברחבי העולם מאז המאה ה- 17 ובמקרים רבים מאפשרת לדוברי שפות שונות לתקשר ביניהם (גם כאשר אנגלית אינה שפת אמם). מסיבה זו, היכרות עם השפה האנגלית היא חיונית עבור תקשורת עם אנשים וטיולים ברחבי העולם, לימודים אקדמיים, עסקים, וכן עבור צריכת תכני בידור והרחבת האופקים.

 

בשלוחת מודיעין של דיאלוג מוצע קורס אנגלית למתחילים, למי שרוצים לרכוש את התשתית של אנגלית מדוברת, ללמוד אוצר מילים נחוץ ומשפטים שבעזרתם ניתן לתקשר עם דוברי השפה בסיטואציות יומיומיות.

 

קורס איטלקית: שפת אמם של כ - 69 מיליון איש, המדוברת על ידי 90 מיליון איש ברחבי העולם, היא גם אחת מהשפות המדוברות באיחוד האירופי.

 

בקורס איטלקית בבית הספר דיאלוג, שמים דגש על לימוד התלמידים ברמות השונות כיצד לתקשר באמצעות השפה, מרחיבים את אוצר המילים שלהם ומקפידים על שטף הדיבור ועל הדיוק בשימוש בשפה.

 

קורס גרמנית: אחת מהשפות הנפוצות בעולם, ידיעת גרמנית יכולה להועיל לסטודנטים ולאנשי עסקים כאחד; היא השפה השנייה שנמצאת בשימוש מדעי לאחר אנגלית, והשלישית בשימוש באתרי אינטרנט.

 

בקורס גרמנית בדיאלוג, מתמקדים בהקניה של מיומנויות דיבור, כתיבה וקריאה. הסטודנטים רוכשים יכולות לניהול שיחות עם דוברי השפה בנושאים יומיומיים ומורכבים, בהתאם לרמה אותה הם לומדים. כמו כן, במסגרת הקורס שמים דגש על היכרות עם הדקדוק בגרמנית והעשרת אוצר המילים.

 

קורס ערבית: קשה להעריך כמה מילים קיימות בערבית, אך ההערכות נעות בין כמה מאות אלפים ומגיעות עד ל - 90 מיליון מילים. מלבד אוצר המילים המרשים שלה, ומבחר הניבים והפתגמים שהופכים אותה למעניינת ומעשירה, ערבית היא שפה רשמית ב - 22 מדינות. במדינת ישראל, היא מדוברת על ידי כ - 20% מהאוכלוסייה. מסיבה זו, ידיעתה יכולה לפתוח אשנב למגוון של תרבויות במזרח התיכון.

 

בקורס ערבית בדיאלוג, הסטודנטים לומדים את הערבית המדוברת בניב הפלסטיני, שנמצאת בשימוש רחב באזורנו ודומה לניבים הסורי והלבנוני. קבוצות התלמידים מחולקות על פי רמות השליטה בשפה, כאשר במהלך השיעורים הם משוחחים על נושאים יומיומיים ומורכבים בהתאם לרמתם, מעשירים את אוצר המילים וכן לומדים ניבים וביטויים נפוצים בשפה הערבית.

 

קורס ספרדית: השפה חוצת היבשות, שאותה מדברים 480 מיליון איש כשפת אם ומהווה שפה רשמית ב- 20 מדינות שונות, היא אחת מהשפות הפופולריות ללמידה ברמה הגלובלית - מעל ל - 22 מיליון אנשים לומדים אותה ברחבי העולם.

 

המשתתפים בקורס ספרדית לומדים אוצר מילים המאפשר לשוחח עם דוברי השפה בסיטואציות יומיומיות, תוך דגש על דיבור בשפה החל מהמפגש הראשון. במהלך הקורס, שמים דגש על פיתוח מיומנויות קריאה, דיבור והבנת הנשמע.

 

קורס רוסית: רוסית היא השפה המדוברת ביותר כשפת אם באירופה. רוסית היא השפה השנייה הנפוצה ביותר באינטרנט, לאחר אנגלית. בישראל, דוברים את השפה כ - 1.5 מיליון אנשים, והיא השפה הלא רשמית שנמצאת בשימוש הרב ביותר בארץ.

 

הסטודנטים בקורס רוסית בדיאלוג משלבים לומדים במספר רמות. ברמת המתחילים, המשתתפים רוכשים כלים בסיסיים של הבנה ופיתוח שיחה ברוסית. ברמות הביניים והמתמקדים, מתמקדים בחיזוק ושיפור יכולות השיחה של הסטודנטים באמצעות משימות חווייתיות. כל זאת תוך שימת דגש על השילוב בין מיומנויות הדיבור, הבנת הנקרא והנשמע.

 

קורס צרפתית: צרפתית היא שפה רשמית ב - 29 מדינות. באופן היסטורי, קיים שימוש נרחב בצרפתית במדעים ובספרות, ובשנת 2011 היא דורגה כשפה השלישית השימושית ביותר לעסקים על ידי אחד מעיתוני העסקים המובילים בעולם.

 

הסטודנטים בקורס צרפתית בבית הספר משובצים לקבוצות לפי רמות: מתחילים, ביניים ומתקדמים. בכל אחת מהרמות, הם מבצעים משימות קבוצתיות ביחד וכך מפתחים באופן אינטראקטיבי וחווייתי כישורים לתקשורת בצרפתית. כמו כן, המרצים בקורס מתבססים על טקסטים ממקורות מגוונים כדי להעשיר את אוצר המילים של הסטודנטים ולהקנות להם שליטה בדקדוק ובהבנת הנקרא בצרפתית.

 

הדרכות בארגונים


בית הספר מקיים הדרכות ייעודיות לארגונים, תוך בניית תכניות הלימוד והתאמתן לצרכים הספציפיים של כל חברה וארגון. ההדרכות מתקיימות בשיטת הלימוד D.I.L, הייחודית לדיאלוג.


נושאי ההדרכות מגוונים, וכוללים לימודי שפות בדגש עסקי: לימודי שפות עסקיות מדוברות (וביניהן אנגלית), סדנאות ניהול תכתובות עסקיות באנגלית והעברת מצגות עסקיות באנגלית, וכן קורס אנגלית משרדית במסגרתו המשתתפים לומדים לנהל שיחות באנגלית לצרכי עבודה. נוסף על כך, מועברים קורסי אנגלית טכנית בענפי ידע שונים.


מלבד קורסי לימוד השפות, מוצע בדיאלוג גם קורס הכשרה בין תרבותית. בדיאלוג מציעים גם בנייה של מבחני מיון במגוון שפות, לצרכים כמו ראיונות עבודה של מועמדים להעסקה והערכת רמת השפה של שליחים לחו"ל.


מעבר לקורסים שמוצעים במתכונת קבוצתית, קיימת גם אפשרות להזמין שיעורים פרטיים על ידי ארגונים ולערוך אותם במשרד, בבית או בקמפוס דיאלוג מודיעין.


תנאים לחיילים


בית הספר מציע הטבות ותנאים מיוחדים לחיילים, כולל מתן הנחות בשכר לימוד המיועדות לחיילים בסדיר וכן לחיילים משוחררים. רבים מהקורסים מוכרים לצרכי תשלום באמצעות הפיקדון לחיילים משוחררים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: דיאלוג בית ספר לשפות

עוד מסלולי לימוד - בית ספר לשפות - דיאלוג

כלים שיעזרו לך לבחור