דיאלוג תל אביב האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
דיאלוג תל אביב האוניברסיטה הפתוחה

דיאלוג תל אביב - בית ספר לשפות דיאלוג תל אביב האוניברסיטה הפתוחה


אודות דיאלוג תל אביב


תושבי תל אביב המעוניינים ללמוד שפות קרוב למקום מגוריהם יכולים לקחת חלק בשלל קורסים המתקיימים בבית הספר לשפות דיאלוג תל אביב. זהו מוסד לימוד תעודה אשר פועל כחלק ממערך לימודי ההמשך של האוניברסיטה הפתוחה. מוסד הלימוד פועל זה למעלה מ - 30 שנה ומתקיימים בו מבחר קורסים לשפות.


בקורסים השונים המתקיימים בבית הספר שואפים לסייע לתלמידים להגיע לדיוק ולשטף בשפות הנלמדות. הדבר נעשה דרך התנסות פרקטית מובנית ושלל שיחות פעילות, במהלכן מתרגלים את מיומנויות הדיבור ומשכללים אותן. שיטת הלימוד של מוסד זה מתמקדת בניהול פעיל של שיחות כבר מתחילת הקורס, המשתתפים נחשפים ושומעים את השפה לכל אורך התכנית וכך מנצלים את מרבית הזמן ללימוד השפה החדשה. כמו כן, התרגול הפרקטי הרב יכול לסייע להם לבנות ביטחון עצמי בעת השיחה, וכך לשוחח בחופשיות וביעילות במבחר מצבים כגון טיולים, לימודים או עבודה בחו"ל, מטרות עסקיות כגון שיחה עם לקוחות וקולגות ועוד מבחר מטרות.


בחלק מן הקורסים המתקיימים בדיאלוג יכולים חיילים משוחררים ללמוד על חשבון הפיקדון הצבאי.

 

דיאלוג תל אביב כתובת טלפון דרכי הגעה


דיאלוג תל אביב ממוקם באזור מרכזי שהגישה אליו נוחה מרחבי העיר. הקמפוס נמצא במתחם הכפר הירוק שברמת אביב, ברחוב קלאוזנר 16. במקום חנייה חינם לסטודנטים המגיעים ברכב הפרטי, על בסיס מקומות פנויים. כמו כן ניתן להגיע אל הקמפוס במגוון קווי תחבורה ציבורית הפועלים בתל אביב. בקמפוס ניתן שירות לסטודנטים מדי יום משעות הבוקר ועד הערב.

 

קורסים דיאלוג תל אביב - מכללת דיאלוג תל אביב


בבית הספר דיאלוג לשפות תל אביב ניתן לקחת חלק במגוון של קורסים ללימוד שפות זרות. רבים מהקורסים מתקיימים בכמה רמות, בהתאם לשליטתם הקודמת של המשתתפים בשפה הנלמדת. דרך התכניות השונות ניתן להכיר שפה חדשה או להעמיק את השליטה בשפה שכבר מכירים.


יש לציין כי היצע הקורסים המתקיימים במוסד הלימוד יכול להשתנות מעת לעת.

 

קורס אנגלית בסיסית - משתתפים בקורס אנגלית למתחילים יכולים לרכוש מיומנויות יסוד לשיחה וקריאה בשפה האנגלית. הם מכירים אוצר מילים בסיסי ולומדים על כללי הדקדוק והניסוח באנגלית. קורס זה מותאם גם למי שאינם בעלי היכרות קודמת עם השפה האנגלית, שכן הוא מתחיל מעקרונות היסוד שלה. בתכנית שמים דגש על שיחה פעילה באנגלית כדי להעלות את הביטחון בעת השיחה.


קורס אנגלית עסקית - בקורס אנגלית עסקית מתמקדים בכישורי שפה החשובים למנהלים ועובדים בעולם הארגוני, כגון יכולות כתיבת מיילים עסקיים, ניהול תקשורת בונה עם לקוחות, בניית פרזנטציות ועוד. כמו כן, המשתתפים מכירים קודים תרבותיים והתנהגותיים שבאים לידי ביטוי בשיחות עסקיות באנגלית.


קורס איטלקית - קורס איטלקית נערך ברמת מתחילים, ביניים ומתקדמים. בקורסים למתחילים רוכשים אוצר מילים בסיסי ומפתחים מיומנויות תקשורת בעל פה באיטלקית. בקורסים המתקדמים יותר ניתן לפתח ולשכלל את אוצר המילים, לקדם את כישורי ההבעה ולהעלות את הביטחון בעת השיחה במגוון של מצבים.


קורס גרמנית - המעוניינים ללמוד את השפה הגרמנית יכולים לקחת חלק בקורס גרמנית של דיאלוג תל אביב, שבו בונים מיומנויות שיחה באופן חווייתי דרך שלל תרגולים אינטראקטיביים. במהלך הקורס לומדים אוצר מילים נרחב ובונים כישורי דקדוק בהתאם לרמה הנלמדת.


קורס יוונית - משתתפי קורס יוונית של דיאלוג תל אביב מפתחים הבנה, שיחה והתנהלות במגוון מצבים מחיי היום יום. הם מתנסים במגוון של שיחות פעילות במהלך השיעורים ומתרגלים שיחה פעילה כבר מהמפגש הראשון, בסיוע המורים שהם דוברי יוונית כשפת אם. הם מרחיבים את אוצר המילים ומכירים שלל ביטויים וצירופים בעזרת תרגילים חווייתיים, דיונים כיתתיים ועוד.


קורס סינית - משתתפים בקורס סינית יכולים לרכוש יכולות תקשורת בשפה הסינית, שבהן ניתן להשתמש למטרות עסקיות ואישיות מגוונות. במהלך התכנית מכירים סימנים בסיסיים בסינית ולומדים להשתמש במשפטים בסיסיים במצבים מתוך חיי היום יום. בין התחומים בהם עוסקים בקורס נכללים קביעת פגישות, שירות, נסיעות, ברכות ונימוסין, נסיעות ושאלות ותשובות נוספות בשפה הסינית.


קורס ספרדית - במסגרת קורס ספרדית ניתן להכיר אוצר מילים פרקטי ברמות השונות - מתחילים, ביניים ומתקדמים. המשתתפים מתנסים בשלל שיחות פעילות בספרדית דרכן הם יכולים לתרגל ביטויים פופולריים, לחזק את יכולות ההגייה ולבנות שטף בשימוש בשפה. הקורסים השונים יכולים להתאים גם למי שאין ברשותם ידע בספרדית, שכן הם מתקיימים בקבוצות קטנות לפי רמת המשתתפים.


קורס ערבית - בקורס ערבית של דיאלוג מתמקדים בשפה הערבית המדוברת ולומדים מגוון רחב של ביטויים שימושיים לשיחה בשפה. המשתתפים מתחילים מהיכרות עם ביטויים בסיסיים ומרחיבים את אוצר המילים בכל שיעור. הם מתנסים בפועל באוצר המילים הנלמד באמצעות מגוון של תרגילים פרקטיים כגון משחקי תפקידים וסימולציות שיחה שאותם עורכים המשתתפים בקבוצה יחד עם המורים.


קורס ערבית עט"ר - קורס ערבית עט"ר - עיתונות, טלוויזיה ורדיו, ידוע גם בשמות קורס ערבית של אמצעי הקשורת או קורס ערבית ספרותית. קורס זה מתקיים ברמות מתחילים וכן ברמות ביניים ומתקדמים. בקורסים למתחילים נלמדים כללי יסוד בתחביר ודקדוק הנחוצים להבנת משפטים הערבית הספרותית ולהתמצאות בקטעים מתוך העיתונות בערבית. בקורסים המתקדמים יותר מעמיקים בעשרת בנייני הפועל בערבית, מרחיבים את ההבנה בתחביר וקוראים קטעים מורכבים וארוכים יותר בערבית מתוך אמצעי התקשורת.


קורס צרפתית - במהלך קורס צרפתית של דיאלוג תל אביב ניתן לבנות אוצר מילים שימושי וללמוד כיצד להשתמש בו במגוון של מצבים. המשתתפים מפתחים את כישורי השיחה והקריאה דרך היכרות עם שלל ביטויים, הם מפתחים דיוק ושטף הגייה בצרפתית וכך בונים את הביטחון בעת שיחה פעילה בצרפתית במגוון של נושאים. ניתן ללמוד ברמות מתחילים, ביניים או מתקדמים בהתאם לרמת ההיכרות הקודמת עם השפה.


קורס רוסית - המשתתפים בקורס זה יכולים לפתח שליטה ושטף בשפה הרוסית דרך שלל תרגולים פרקטיים של השימוש בשפה. הם לוקחים חלק בשיחות פעילות בכל שיעור ודרכן יכולים להיחשף לאוצר מילים שימושי ולשלל ביטויים ברוסית. הלימוד מתבצע בקבוצות קטנות מה שמאפשר קבלת סיוע והדרכה מצוות המורים וכן התנסות פעילה בכל שיעור בתרגולים ובשיחות.


קהל יעד


הקורסים בדיאלוג תל אביב מיועדים לתושבי תל אביב מעל גיל 18, שברצונם ללמוד שפות זרות. תכניות הלימוד בבית הספר מתקיימות במספר רמות וכך יכולות להתאים הן למי שאין ברשותם היכרות קודמת עם השפה הנלמדת, והן לדוברי השפה שברצונם לקדם את הידע שברשותם ולרכוש אוצר מילים ומיומנויות מתקדמים. כדי להתמיין לקורסים המתקדמים יותר על המועמדים לעבור בדרך כלל בחינת ידע בשפה המבוקשת.

 

למידע נוסף לחצו: דיאלוג בית ספר לשפות
עוד מסלולי לימוד - בית ספר לשפות - דיאלוג