דיאלוג פתח תקווה האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
דיאלוג פתח תקווה האוניברסיטה הפתוחה

דיאלוג פתח תקווה - בית הספר לשפות דיאלוג פתח תקווה

 

אודות מוסד הלימוד


בדיאלוג פתח תקווה ניתן לקחת חלק בשלל קורסים לתעודה ללימוד שפות זרות. מוסד הלימוד פועל במשך למעלה משלושים שנה וניתן ללמוד בו מגוון שפות מן הבסיס או לשפר את השליטה בשפה קיימת.


במוסד הלימוד סבורים כי תרגול פרקטי מתמיד הוא דרך יעילה לחיזוק השטף והדיוק בעת השיחה וכך משלבים כל הקורסים מגוון של פעילויות ושיחות לכל אורכם. כבר מהמפגש הראשון נחשפים לשיחות בשפה החדשה ומתרגלים אותה הלכה למעשה בסימולציות, משחקי תפקידים ושיחות עם החברים לכיתה. המורים מסייעים לתלמידים לאורך תהליך הלמידה, עוקבים אחרי ההתקדמות האישית של כל תלמיד ומציעים שיטות וכלים להתמודדות עם קשיים במהלך התכנית. למרצים ניסיון רב בהוראת השפה והם דוברים אותה כשפת אימם.


בית הספר פועל כחלק ממערך לימודי ההמשך והחוץ של האוניברסיטה הפתוחה. בלימודי החוץ פועלים מספר מוסדות נוספים ללימודי תעודה, כגון בית ספר למקצועות הניהול, בית ספר למקצועות המדיה ועוד. במוסדות הללו מתמקדים בהכשרות פרקטיות כששיטת הלימוד שמה דגש על תכניות נגישות וגמישות המותאמות לדרישות השוק ומשלבות טכנולוגיות למידה מגוונות.

 

דיאלוג פתח תקווה טלפון כתובת דרכי הגעה


כתובתו של קמפוס פתח תקווה של בית הספר דיאלוג היא רחוב גיסין 60. המוסד ממוקם בשכונת אם המושבות בעיר, הסמוכה לצומת מרכזי והגישה אליה נוחה ממגוון מיקומים בה. ניתן להגיע אל מוסד הלימוד במספר קווי תחבורה ציבורית הפועלים בפתח תקווה. הכיתות ממוקמים במתחם תיכון אחד העם.

 

קורסים דיאלוג פתח תקווה


בדיאלוג פתח תקווה ניתן ללמוד במגוון של קורסים ללימוד שפות. בין הקורסים הללו נכללים קורסים ללימוד השפה האנגלית, קורסי ערבית, קורסים בשפות אירופיות ועוד. הקורסים מתקיימים ברוב המקרים במספר רמות כאשר רמת מתחילים מתאימה גם לבעלי שליטה בסיסית או מועטה בשפה החדשה ואילו רמות ביניים ומתקדמים מיועדות לבעלי שליטה בשפה שמעוניינים להמשיך להרחיב את הידע שברשותם.


יש לציין כי היצע הקורסים הנערכים בדיאלוג פתח תקווה עשוי להשתנות מעת לעת.

 

קורס איטלקית


איטלקית היא אחת השפות המדוברות באירופה ודוברים אותה היום מעל 80 מיליון אנשים. היא גם משמשת שפה רשמית באיטליה ובמספר מדינות נוספות, לעיתים כאחת מכמה שפות רשמיות. איטלקית דומה במידה רבה לשפה הלטינית העתיקה ולאורך השנים השפיעה על מגוון של תרבויות בעולם. המעוניינים ללמוד שפה זו יכולים לעשות זאת בקורסי האיטלקית המתקיימים בבית הספר דיאלוג פתח תקווה. אלה הם קורסים פרקטיים שכוללים מגוון של תרגולים יישומיים, כגון שיחות קבוצתיות, משחקי תפקידים, סימולציות וצפייה בסרטים. כל אחה יכולים לסייע לתלמידים לפתח שטף באיטלקית וללמוד לשוחח במגוון של מצבים בחיי היום יום. ניתן ללמוד איטלקית ברמת מתחילים, ברמת ביניים וברמת מתקדמים, בהתאם לשליטה הקודמת וההיכרות עם השפה האיטלקית.

 

קורס אנגלית בסיסית


קורס אנגלית בסיסית מתאים למעוניינים להכיר את השפה האנגלית, גם ללא ידע קודם בשימוש בשפה בין לאומית זו. המשתתפים מפתחים יכולות שיחה בסיסיות ומרחיבים את אוצר המילים משיעור לשיעור, תוך התנסות פעילה בשיחות במגוון של נושאים כדי להתאמן בפועל בכלים הנלמדים. המשתתפים יכולים לשפר את האנגלית דרך שלל שיחות, תרגילים וסימולציות שמתקיימים בקבוצות ובזוגות.

 

 

קורס ערבית


קורס ערבית בדיאלוג פתח תקווה מתמקד בערבית בניב פלסטיני, ובו לומדים ערבית מדוברת. המשתתפים מכירים את יסודות השפה הערבית ובונים אוצר מילים פרקטי שבו הם יכולים להשתמש במגוון של מצבים. בוגרי קורס ערבית למתחילים יכולים להמשיך גם לקורסים ברמות ביניים ומתקדמים שבהם לומדים אוצר מילים נרחב יותר ומשכללים את יכולות הביטוי בעל פה בשפה זו. בין היתר, לומדים כללים בדקדוק בערבית, נחשפים לביטויים וניביים הייחודיים לשפה, מתוודעים לסוגיות מן התרבות הערבית ובונים ביטחון עצמי בעת השיחה בערבית בתרחישים שונים.


קורס ספרדית


ספרדית היא אחת משלוש השפות המדברות בעולם כולו ודוברים אותה למעלה מ - 500 מיליון אנשים במבחר של מדינות באירופה, ביבשת אמריקה ובמקומות נוספים. לשפה זו קיימים מספר ניבים שאותם דוברי במדינות השונות בעולם, והם מאופיינים בהבדלים קלים בהגייה ובדקדוק. קורס ספרדית של בית הספר דיאלוג פתח תקווה מאפשר להכיר את השפה הספרדית ולרכוש אוצר מילים פרקטי שאותו ניתן ליישם בשלל שיחות. התלמידים בקורס נחשפים לשיות פעילות בספרדית עם המורים וזה עם זה כבר מהמפגש הראשון, מה שמאפשר תרגול רב ושלל הזדמנויות לפתח ביטחון בעת השיחה בספרדית.

 

קורס רוסית


מעל 250 מיליון אנשים דוברים רוסית ברחבי העולם וגם בישראל ישנם דוברי רוסית רבים. ידע ושליטה ברוסית יכולים לפתוח מגוון דלתות במעגלים עסקיים, מקצועיים ואישיים. מי שברצונם ללמוד את השפה ולפתח בה שליטה ודיוק יכולים ללמוד בקורס רוסית של דיאלוג פתח תקווה שמתקיים בכמה רמות, לפי השליטה הקודמת של המשתתפים. ניתן ללמוד ברמת מתחילים, ברמות ביניים וברמות למתקדמים. בכל אחת מן הרמות הללו מותאם אוצר המילים לצורכי המשתתפים ולקצב ההתקדמות שלהם. המשתתפים מתרגלים את אוצר המילים, את כללי הדקדוק ואת הביטויים השונים במהלך שיחות פעילות זה עם זה בקבוצה. כמו כן, דרך השיחות הם יכולים לשפר את ההגייה הנכונה ברוסית ולהעלות את הביטחון בעת פיתוח שיחה בשלל מצבים.


קורס צרפתית


בקורס צרפתית הפועל בבית הספר דיאלוג פתח תקווה סבורים כי הדרך הטובה ביותר ללמוד צרפתית היא לקחת חלק פעיל במגוון שיחות ולתרגל הלה למעשה שלל מצבים לשימוש בשפה זו. כך הקורס משלב שלל תרגילים אינטראקטיביים שדרכם המשתתפים יכולים לפתח את אוצר המילים, לעבוד על השטף בשפה, לשכלל את ההגייה ולהיחשף גם לסוגיות בתרבות צרפת. בקורס גם מכירים כללים מרכזיים בדקדוק וסוקרים ביטויים פופולריים. מי שנחשפים לראשונה לשפה יכולים ללמוד בקורס למתחילים. דוברי צרפתית שברצונם להמשיך לפתח את השליטה בשפה יכולים לפנות לקורס ברמת ביניים או לקורס למתקדמים. קורסים אלה מתמקדים באוצר מילים מתקדם יותר, בהתמודדות עם טקסטים מורכבים משלל סוגים כגון עיתונים ומאמרים וכן פיתוח יצירתיות בשיחה כדי לסייע לבוגרים להשתמש בביטחון בצרפתית בכל מצב.


מתכונת הלימוד


הקורסים בבית הספר מתקיימים במתכונת גמישה ונוחה לשילוב עם עבודה. הקורסים מחולקים לכמה רמות לימוד בהתאם לרמות הידע והשליטה של המועמדים בשפה הנבחרת. השיעורים עצמם מתקיימים בקבוצות קטנות כך שהמשתתפים יכולים לקבל יחס אישי מן המרצים וגם לקחת חלק פעיל בכל שיעור בשיחות ותרגילים.


כדי לסייע לסטודנטים לחזק את הידע והשליטה בשפה, כל שיעור כולל מגוון של תרגילים המתמקדים בדרך כלל בנושא מסויים המצוי בערכת ספרי הלימוד. המשתתפים מכירים מקרוב את אוצר המילים הנלמד בכל שיעור דרך משחקי תפקידים, סימולציות שיחה, צפייה בסרטונים, קריאת מאמרים ועוד.

 

למידע נוסף לחצו: דיאלוג בית ספר לשפות
עוד מסלולי לימוד - בית ספר לשפות - דיאלוג