דיאלוג רעננה האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
דיאלוג רעננה האוניברסיטה הפתוחה

דיאלוג רעננה האוניברסיטה הפתוחה - בית הספר לשפות דיאלוג רעננה

 

אודות דיאלוג האוניברסיטה הפתוחה - על מוסד הלימוד


דיאלוג רעננה הוא בית ספר לשפות שבו מתקיימים קורסים לתעודה ללימוד שלל שפות זרות. במוסד הלימוד מאמינים כי ידע בשפות יכול לסייע לדוברים בשלל מצבים עסקיים, אישיים, חברתיים ולימודיים וכך שואפים לסייע לסטודנטים בלימוד השפות באופן נגיש. מוסד הלימוד פועל במשך כ - 30 שנה ולמדו בו אלפי סטודנטים וסטודנטיות בקורסים השונים.


בקורסים של דיאלוג רעננה שמים דגש על היותן של השפות כלי תקשורת וכך מתמקדים בהקנייה של שטף וביטחון בשיחה ובקריאה. הסטודנטים לומדים אוצר מילים שימושי ומפתחים דיוק בשיחה בעל פה. לצד לימוד הדיבור בשפה, נרכשות גם מיומנויות ביטוי בכתב והמשתתפים מתרגלים כישורי הבנת הנקרא והבנת הנשמע.


תכניות הלימוד בבית הספר פועלות בשיטה שמטרתה לסייע לסטודנטים לשוחח במהירות וביעילות בשפה הנלמדת. המשתתפים מתנסים בשיחה בסיסית בשפה כבר מהשיעורים הראשונים כדי לתרגל כמה שיותר את מיומנויות הדיבור. כמו כן, שלל התרגולים והשיחות הנכללים במהלך השיעורים יכולים לתרום להעלאת הביטחון של המשתתפים בשימוש בשפה בחופשיות וללא חשש.


הקורסים יכולים להתאים לשלל קהלים. יכולים ללמוד בהם תושבי רעננה שמעוניינים להכיר שפה חדשה וכן דוברי שפות שברצונם לשדרג את שליטתם בשפה ולרכוש אוצר מילים מתקדם יותר. כמו כן, הקורסים מתאימים למי שנדרשים לשליטה בשפות במסגרת עבודתם, כגון לצורכי פגישות עם עמיתים ולקוחות ממדינות שונות. יכולים ללמוד בהם גם מי שעומדים בפני רילוקיישן למדינות שונות או מי שמעוניינים לטייל ולהכיר את שפת המקום.


קמפוס רעננה של דיאלוג ממוקם בקריית האוניברסיטה הפתוחה שברחוב דרך האוניברסיטה. בית הספר נמצא במיקום מרכזי בעיר והגישה אליו נוחה בתחבורה הציבורית מרחבי רעננה. כמו כן, קיימת חנייה במקום עבור סטודנטים המגיעים ברכב הפרטי.

 

קורסים דיאלוג רעננה

 

בין שלל קורסי השפות המתקיימים בדיאלוג רעננה נכללים:

 

קורס אנגלית בסיסית A - זהו קורס אנגלית למתחילים שמתאים למתחילים המעוניינים לבנות יסודות שיחה וקריאה בשפה האנגלית. שיטת הלימוד היא אינטראקטיבית ומתמקדת בשימוש פעיל בשפה. בבית הספר מאמינים כי כדי ללמוד אנגלית יש צורך לתרגל את השימוש בה במגוון של מצבים וכך הקורס כולל מגוון של שיחות פעילות המדמות סיטואציות מחיי היום יום. הקורס מוכר לפיקדון לחיילים משוחררים.


קורס אנגלית עסקית - קורס אנגלית עסקית מתאים למי ששולטים בשפה האנגלית ברמה טובה ומעוניינים להרחיב את אוצר המילים כדי לתקשר ביעילות עם עמיתים ולקוחות בעולם הארגוני ועסקי. במהלך הקורס לומדים כיצד להשתמש במונחים המתאימים כדי לפתח קשרים עסקיים, להעביר מסרים באופן משכנע ולכתוב מכתבים רשמיים כגון מיילים עסקיים. נוסף על כך, המשתתפים לומדים על הבדלים תרבותיים ועל קודים התנהגותיים עסקיים במדינות שונות.


קורס איטלקית - קורס איטלקית מתמקד בכישורי שיחה, כתיבה והבנת הנשמע. בהתאם להיכרות הקודמת שלהם עם השפה, המשתתפים יכולים ללמוד ברמת מתחילים, רמת ביניים או רמת מתקדמים באיטלקית. ברמת מתחילים מכירים ביטויים בסיסיים ומתוודעים למבנה משפטים ודקדוק. הם לומדים להשתמש באוצר המילים הבסיסי לניהול שיחות במצבים שונים. ברמת הביניים מרחיבים את השליטה בשפה ושמים דגש על יצירתיות בעת השיחה. כמו כן, הם מכירים מבנים דקדוקיים חדשים ולומדים לעשות שימוש בטקסט כבסיס ללמידה פעילה. בקורס למתקדמים מתמקדים בליטוש השפה ומדייקים את השימו במבנים דקדוקיים מורכבים יותר. משתתפים בקורס זה לומדים לנהל שיחות על נושאים מתקדמים ומורכבים יותר וקוראים שלל מאמרים ועיתונים לפיתוח השטף בקריאה.

 

קורס גרמנית - בבית הספר נערך קורס גרמנית למתחילים שבו מפתחים מיומנויות שיחה והבנה בסיסיות וכן קורס גרמנית ברמות ביניים ומתקדמים שמתאים להרחבה של הידע הקיים בגרמנית. בין הכלים הנרכשים במהלך הקורס נכללים שימוש בדקדוק בעת הרכבה של משפטים, פיתוח אוצר מילים לקשרים טלפוניים, ביקורים ונסיעות ועוד. ברמת קורס המתקדמת מעדנים את השימוש בשפה ועובדים על שטף ודיוק דרך תרגולים חווייתיים ואינטראקטיביים.

 

קורס יוונית - משתתפים בקורס יוונית מתמקדים בין היתר במיומנויות דיבור, שמיעה וקריאה. הם לומדים כיצד לנהל שיחות שוטפות ביוונית תוך היכרות עם מילים וביטויים שימושיים בשפה זו. הקורס יכול להתאים למועמדים ללא ידע קודם ביוונית המעוניינים להכיר את השפה למטרות מגוונות.


קורס ספרדית - בבית הספר דיאלוג סבורים כי אחת הדרכים היעילות להתגבר על מחסומים בשימוש בשפה חדשה היא ניהול שיחות פעילות רבות ככל האפשר. משום כך שיטת הלימוד בקורסי הספרדית משלבת שימוש פעיל בשפה תוך כדי למידה, והמשתתפים מתחילים לשוחח בספרדית כבר מהשיעור הראשון בהתאם לרמת הידע שלהם. הם מכירים אוצר מילים שימושי לטיולים, לעסקים ולמטרות נוספות. תוך כדי השיעורים הם לומדים לשוחח בספרדית במגוון של מצבים יום יומיים.


קורס ערבית - בקורס ערבית בדיאלוג רעננה מתמקדים בערבית המדוברת ולומדים מגוון של ביטויים שימושיים בשפה זו. המשתתפים יכולים ללמוד ברמת מתחילים או ברמת מתקדמים שמתאימה לדוברי ערבית ברמה בסיסית שברצונם לפתח את אוצר המילים שברשותם.


קורס צרפתית - קורס הצרפתית של דיאלוג מתקיים בשלוש רמות - מתחילים, ביניים ומתקדמים, בהתאם לרמת השליטה הקודמת של המשתפים בשפה. במהלך הקורס ניתן ללמוד מגוון של מילים וביטויים חשובים בצרפתית ולהשתמש בהם בשיחות בשלל מצבים יומיומיים.


קורס רוסית - קורס רוסית של בית הספר דיאלוג רעננה מתמקד בבנייה ושיפור של כישורי דיבור תוך שילוב מיומנויות הבנת הנשמע והבנת הנקרא. הקורס מתקיים ברמת מתחילים וברמות ביניים ומתקדמים. ברמת מתחילים מכירים אוצר מילים לשיחה בסיסית ברוסית לרבות יסודות בדקדוק הנחוצים להרכבה של משפטים. ברמות ביניים ומתקדמים יכולים ללמוד מי שכבר מדברים וקוראים ברוסית ברמה הבסיסית ומעוניינים להרחיב את היכרותם עם השפה. השיעורים בשתי הרמות כוללים שיחות פעילות ותרגולים אינטראקטיביים כדי לחזק ולבנות את מיומנויות השיחה ברוסית. הם מתרגלים מצבים שיחה מגוונים כגון טיול, מפגש עם חברים, שיחה טלפונית או פגישה עסקית עם דוברי רוסית.

 

תנאי קבלה וקהל היעד


הקורסים בדיאלוג מתקיימים ברמות שונות וכך יכולים להתאים לקהל ידע נרחב של משתתפים, הן כאלה שאין להם היכרות ודמת עם השפה הנלמדת והן מי ששולטים בשפה ברמה בסיסית וברצונם לפתח את היכרותם עמה. הקורסים מתאימים למועמדים מעל גיל 18.


מועמדים המעוניינים להתקבל לקורסים המתקדמים יותר נדרשים לעיתים לעבור מבחני מיון פנימיים שעורך בית הספר, לצורך מיון לרמות והתאמת רמת הקורס הנדרשת לכל מועמד. מי שמעוניינים ללמוד בקורס למתחילים אינם נדרשים לעבור בחינה.
יש לציין כי הקורסים בדיאלוג רעננה יכולים להתאים למגוון קהלים, שכן החומר הנלמד בהם יכול לסייע ללימוד שיחה וקריאה למטרות אישיות ועסקיות שונות. בין היתר, הקורסים יכולים להתאים לצורכי טיולים, עבודה ולימודים בחו"ל.

 

למידע נוסף לחצו: דיאלוג בית ספר לשפות
עוד מסלולי לימוד - בית ספר לשפות - דיאלוג