דיאלוג האוניברסיטה הפתוחה אשדוד

שירות אישי - צור קשר
דיאלוג האוניברסיטה הפתוחה אשדוד

דיאלוג אשדוד האוניברסיטה הפתוחה


על מוסד הלימוד


בדיאלוג - בית הספר לשפות באוניברסיטה הפתוחה, ניתן לקחת חלק במגוון קורסים ללימוד שפות זרות. בתכניות הלימוד השונות שמים דגש על פיתוח דיוק ושטף בשפות הנלמדות. בקורסים מתמקדים הן על בניית מיומנויות הדיבור והן על פיתוח יכולות הבנת הנשמע והבנת הנקרא. כל אלה מהווים חלק בלתי נפרד מתכניות הלימוד בקורסים השונים.


בבית הספר מאמינים כי לימוד שפות יכול לסייע רבות בעולם הדיגיטלי של ימינו, הן למטרות עסקים והן למטרות לימודים ומטרות אישיות נוספות. כדי לסייע לתלמידים בלימוד השפה החדשה, פועלים בבית הספר לפי שיטת לימוד המפתחת את כישורי הדיבור דרך למידה חווייתית ואינטראקטיבית. הסטודנטים לומדים בקבוצות קטנות ומבצעים מגוון של משימות כגון דיונים, שיחות, פתרון בעיות ומשחקי תפקידים. השיעורים מתוכננים למטרת ניצול מירבי של זמן השיחה עבור המשתתפים, כדי לסייע להם להתבטא באופן חופשי ויעיל בשפה הנלמדת.


צוות המורים של דיאלוג כולל מגוון מורים דוברי שפת אם בשפות השונות. למורים תארים אקדמאים וניסיון רב בהוראת שפות זרות. הם מעבירים מן הידע והכלים שברשותם אל התלמידים ומסייעים להם במהלך הלימוד, תוך כדי מעקב אחרי ההישגים וההתקדמות שלהם.


בדיאלוג אשדוד יכולים ללמוד תושבי אשדוד המעוניינים ללמוד מגוון רחב של שפות. מוסד הלימוד ממוקם ברחוב האורגים 11, במיקום מרכזי שהגישה אליו נוחה ממגוון נקודות מרכזיות בעיר. כך הסטודנטים יכולים ללמוד בנוחות וסמוך למקום מגוריהם. הקורסים יכולים להתאים למגוון רחב של תלמידים, שכן הם מתקיימים ברמות לימוד שונות ובאופן הדרגתי.


קורסים דיאלוג אשדוד


בדיאלוג אשדוד ניתן לקחת חלק במספר קורסים ללימוד שפות. מרבית הקורסים נערכים ברמות שונות - מרמת מתחילים ועד רמת מתקדמים. בחלק מן התכניות מתקיימות רק חלק מן הרמות בזמן נתון. יש להדגיש גם כי היצע הקורסים המתקיימים בשלוחה עשוי להשתנות מעת לעת.


הנה הקורסים אותם ניתן ללמוד בדיאלוג אשדוד -


קורס אנגלית בסיסית - קורס אנגלית בסיסית מיועד למעוניינים לרכוש יסודות בשפה האנגלית, הוא מתאים גם למי שאין ברשותם ידע קודם באנגלית. במהלך הקורס מכירים אוצר מילים שימושי ומפתחים מיומנויות הבנת הנקרא, הבנת הנשמע וכן ביטוי בעל פה. כדי לסייע לסטודנטים לשפר את האנגלית, כולל הקורס מגוון רחב של תרגולים פעילים ושיחות בין חברי הקבוצה. המורים מנחים את המשתתפים בתהליך הלמידה, מסייעים בדיוק ההגייה ומצביעים עם נקודות לשיפור. בקורס אנגלית למתחילים שמים דגש על חיזוק הביטחון העצמי של המשתתפים כדי לאפשר להם לשוחח בביטחון רב יותר באנגלית במבחר מצבים בחיי היום יום. הכלים הנרכשים באנגלית במהלך הקורס יכולים לשרת את בוגריו במבחר סיטואציות, כגון קשרים עם לקוחות ועמיתים במישור העסקי, טיולים למדינות דוברות אנגלית, מעבר למגורים או לימודים במדינות שבהן דוברים אנגלית ועוד. היות ואנגלית היא שפה בין לאומית שאותה דוברים בכל העולם, ידע זה יכול לפתוח דלתות רבות בפני הבוגרים.

 

קורס ספרדית - בדיאלוג אשדוד מאמינים כי דרך שיחה פעילה מהשיעור הראשון ניתן להתגבר על מחסום הדיבור ולהתחיל לשוחח בשטף ובביטחון. משום כך, קורס ספרדית המתקיים בבית הספר כולל מגוון רחב של תרגילים פרקטיים כגון משחקי תפקידים וסימולציות שיחה, שבהם המשתתפים מתרגלים באופן פעיל שיחות בספרדית, המדמות מצבים מחיי היום יום. במהלך הקורס מכירים המשתתפים את השפה הספרדית, שהיא בין השפות המדוברות בעולם, ורוכשים אוצר מילים פרקטי שבו הם יכולים להשתמש למטרות טיולים, עסקים, לימודים ועוד. את הקורס ניתן ללמוד ברמת מתחילים - המתאימה גם למי שאין להם ידע קודם בספרדית, או ברמת ביניים המיועדת לדוברי ספרדית ברמה בסיסית שמחפשים להרחיב את הידע בשפה זו.

 

קורס ערבית - בקורס ערבית המתקיים בדיאלוג אשדוד המשתפים מתמקדים בערבית מדוברת ורוכשים אוצר מילים פרקטי ונרחב. מי שעושים את הצעדים הראשונים בלימוד ערבית יכולים ללמוד בקורס ערבית מתחילים, שבו רוכשים אוצר מילים בסיסי ולומדים לנהל שיחות בסיסיות. כמו כן, פועלות במוסד זה קבוצות ערבית ברמת ביניים וערבית מתקדמים. רמות מתקדמות אלה מיועדות למי שכבר מכירים את השפה הערבית ומעוניינים לשכלל את השימוש בשפה זו. הם מתמקדים בפיתוח יצירתיות בעת השיחות, בליטוש יכולות השיחה, בהרחבת אוצר המילים ובחיזוק יכולות הדקדוק.

 

קורס צרפתית - תושבי אשדוד המעוניינים להכיר מקרוב את השפה הצרפתית וללמוד לשוחח בה בדיוק ובשטף יכולים ללמוד בקורס צרפתית של דיאלוג אשדוד. במהלך הקורס מפתחים הן כישורי ביטוי בעל פה והן מיומנויות הבנת הנשמע והנקרא. המשתתפים מכירים אוצר מילים שימושי דרך שיחות פעילות שהם מנהלים עם המורים דוברי הצרפתית כשפת אם ובתרגילים שהם עורכים עם עמיתיהם לכיתה. דרך התרגילים השונים הם מחזקים את יכולות ההגייה הנכונה בצרפתית, מכירים עקרונות בסיס בדקדוק ולומדים כיצד לפתח שיחה במבחר מצבים. במוסד הלימוד מתקיימים קורס צרפתית למתחילים, קורס צרפתית ברמת ביניים וקורס צרפתית ברמת מתקדמים. המשתתפים יכולים להתמיין לקבוצות ברמות השונות בהתאם לשליטה הקודמת שלהם בצרפתית ולהיכרות שלהם עם השפה. ניתן גם להמשיך לקורסים מתקדמים יותר בהמשך, אחרי השלמת הקורסים הבסיסיים וכך להמשיך להעמיק את הידע בשפה.


מתכונת הלימוד


הקורסים הנערכים בדיאלוג אשדוד מתקיימים במתכונת נוחה לאנשים עובדים. הקורסים לרוב נפרשים על פני כמה חודשים, המפגשים מתקיימים בדרך כלל בשעות הערב.


תכניות הלימוד השונות מתקיימות בקבוצות קטנות, כדי לאפשר לסטודנטים לקחת חלק פעיל בלמידה ולקבל יחס אישי מן המרצים. הקבוצות נבנות בהתאם לרמת השליטה של הסטודנטים בשפה. קיימים קורסים ברמת מתחילים עד מתקדמים. יש לציין כי לא בכל קורס נערכות כל הרמות בזמן נתון.


במתכונת הלימוד בדיאלוג שמים דגש על למידה חווייתית ופעילה, המשתתפים לוקחים חלק בשלל שיחות בשפה הנלמדת כבר מן השיעור הראשון. זאת כחלק מן התפישה כי למידה אינטראקטיבית והתנסות פעילה הם דרך טובה לשבירת מחסום השפה ולבניית ביטחון עצמי אצל התלמידים בעת השיחה. כדי לתרגל את החומר הנלמד בכל שיעור, המשתתפים מתנסים בדיונים כיתתיים, במשחקי תפקידים, בסימולציות המדמות מצבי שיחה מגוונים, בצפייה בסרטונים ובסרטים ועוד.

 

תנאי הקבלה וקהל יעד


בקורסים בדיאלוג אשדוד יכולים ללמוד תושבי אשדוד מעל גיל 18. הקורסים השונים מתקיימים ברמות שליטה שונות וכך יכולים להתאים גם למי שאין ברשותם ידע קודם בשפה החדשה. נערכים גם קורסים ברמות מתקדמות יותר שבהם יכולים ללמוד מי שברצונם לשכלל ידע קיים בשפה ולהרחיב את אוצר המילים.


בדרך כלל, כדי להתקבל לרמות המתקדמות של הקורסים יש לעבור מבחן מיון פנימי לצורך הערכת השליטה בשפה ולצורך התאמה לקבוצת לימוד באותה רמה. אין צורך במעבר בחינה זו כדי להתקבל לקורס למתחילים, שבו נלמדים עקרונות היסוד של השפה מראשיתם.

 

למידע נוסף לחצו: דיאלוג בית ספר לשפות
עוד מסלולי לימוד - בית ספר לשפות - דיאלוג