קורס יוונית בדיאלוג האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
קורס יוונית בדיאלוג האוניברסיטה הפתוחה

קורס השפה היוונית בבית הספר דיאלוג לשפות - האוניברסיטה הפתוחה

 

יוונית היא אחת השפות החשובות בהתפתחות תרבויות העולם המערבי, היא בעלת השפעה רבה על תולדות האנושות ועל התפתחותן של שפות רבות. גם באזור המזרח התיכון ליוונית השפעה רבה על השפה והתרבות, לרבות התפתחותה של היהדות לאורך הדורות.


המעוניינים להכיר מקרוב את השפה היוונית יכולים ללמוד בקורס יוונית המתקיים בדיאלוג - בית הספר לשפות של לימודי ההמשך של האוניברסיטה הפתוחה. במהלך הקורס יכולים המשתתפים לשפר את שליטתם ביסודות השפה וכן לחזק את יכולות השיחה בעל פה.


קורס יוונית מתקיים בשלוחות דיאלוג בערים רעננה, תל אביב.

 

תכנית הלימודים


משתתפי קורס יוונית מפתחים מיומנויות שיחה בעל פה בשפה זו תוך שימת דגש על שטף בדיבור ודיוק בשיחה. נוסף על כך, הם מפתחים מיומנויות בסיסיות בהבנת הנשמע ובהבנת הנקרא ביוונית.


המשתתפים יכולים לבחור מבין כמה רמות לימוד, בהתאם לרמת השליטה הקודמת שלהם בשפה -


רמת מתחילים - בקורס היוונית למתחילים מקבלים כלים בסיסיים לתקשורת יעילה בשפה זו. המשתתפים בונים כישורי שיחה החל מהשיעור הראשון תוך דגש על כישורי הבנה ושיחה מחיי היום יום הם גם לומדים נושאים מרכזיים בדקדוק וכך לומדים כיצד מרכיבים מילים ביוונית למשפטים חיוניים ותקינים. נוסף על כך, נלמדים משפטים מרכזיים אשר יכולים לשמש את המשתתפים לשיחות לצורכי ביקורים ונסיעות ליוון וכן ליצירה של קשרים טלפוניים עם דוברי יוונית. הם מתרגלים את השימוש בשפה בשלל מצבים מחיי היום יום ומתוודעים למילים וביטויים שימושיים לשלל סיטואציות.


רמת ביניים ורמת מתקדמים - סטודנטים בקורסים ביוונית ברמות הביניים ובקורסים המתקדמים ביוונים מפתחים ומעשירים את שליטתם הקיימת בשפה. הקורסים הללו מתאימים בעיקר למי שיש ברשותם ידע קודם ביוונית ומעוניינים להרחיב את אוצר המילים ולחזק את הבנתם ביסודות השפה. במהלך הקורסים הללו הם שמים דגש על הרמה של הידע קיים ביוונית, על שיפור של יכולות שיחה אינטראקטיביות בעל פה ועל חיזוק השליטה בדקדוק, תוך היכרות עם נושאים מתקדמים יותר ועם אוצר מילים רחב יותר. לאורך התכנית הם גם מלטשים ומעדנים את יכולות השיחה שלהם ביוונית כדי להגיע לרמת דיוק ושטף גבוהה לשימוש במבחר מצבים.


מתכונת הלימוד

 

היקפו של הקורס נע בין ארבעה לשמונה חודשים, הוא כולל בין 60 - 120 שעות אקדמיות. בקורס משולבים תרגולים פרקטיים מגוונים לצורך הטמעת הידע הנלמד בשפה, תרגולים אלה נערכים בקבוצות קטנות ובמהלכם המשתתפים מתנסים בשיחות פעילות בכיתה ומבצעים מטלות שונות להרחבת אוצר המילים ביוונית ולפיתוח כישורי ביטוי בעל פה.

 

על מוסד הלימוד


דיאלוג הוא בית הספר ללימוד שפות של מערך לימודי ההמשך והחוץ של האוניברסיטה הפתוחה. בבית הספר ניתן לקחת חלק במבחר תכניות לימודי תעודה ללימוד שפות, אשר הדגש בהן הוא פיתוח שטף בדיבור, בקריאה ובהאזנה. במוסד הלימוד שואפים לסייע למשתתפים בקורסים לבנות שטף בשפה הנלמדת ולגבש ידע אקטיבי שיכול לשמש אותם לשלל מצבים במהלך החיים. בבית הספר סבורים כי לימוד שפה אפקטיבי נעשה דרך שימוש פעיל באותה שפה ולכן השיעורים משלבים שיחות פעילות כדי לשפר את כישורי הדיבור. שיטת הלימוד מתמקדת גם בהקניית ביטחון עצמי בעת השיחה כדי לדבר בשפה הנלמדת ללא חשש, להעשיר את אוצר המילים ולרכוש שטף בשיחות.


בין קורסי השפות הנוספים שניתן ללמוד בדיאלוג נכללים קורס ספרדית, קורס איטלקית, קורס ערבית, קורס רוסית, קורס גרמנית, קורסים ללימוד השפה האנגלית ועוד מבחר תכניות.

 

תנאי קבלה


בקורס זה יכולים ללמוד מועמדים מגיל 18 ומעלה שמעוניינים לרכוש ידע ושליטה בשפה היוונית. בדיאלוג מתקיימות כמה רמות לימוד, במטרה להתאים למשתתפים המגיעים עם שליטה בהיקפים שונים - הן מתחילים והן משתמשים מנוסים יותר בשפה. כדי להתקבל לרמה המתקדמת של הקורס על המועמדים לעבור מבחן מיון שבו נבדקת שליטתם הקודמת בשפה והתאמתם לקורס המתקדם.

 

תעודה

 

למשתתפים שמשלימים בהצלחה את הקורס מוענקת תעודת גמר מטעם בית הספר לשפות "דיאלוג" של לימודי ההמשך באוניברסיטה הפתוחה. כדי לקבל את התעודה עליהם לעמוד בכל דרישות התכנית לרבות נוכחות של 80 אחוזים מהשיעורים לפחות ומעבר של מבחן המיון.

 

למידע נוסף לחצו: דיאלוג בית ספר לשפות
עוד מסלולי לימוד - בית ספר לשפות - דיאלוג