לימודי כלכלה וניהול (רב תחומי) במכללה האקדמית צפת

שירות אישי - צור קשר
לימודי כלכלה וניהול (רב תחומי) במכללה האקדמית צפת

לימודים לתואר B.A כלכלה וניהול במכללה האקדמית צפת


ראייה רחבה במשק דינמי


תהליכים רבים מתחוללים כל העת במשק הישראלי. רפורמות כלכליות, מדיניות פיננסית משתנה וגם השפעות מן השוק הגלובלי הם רק חלק מן הגורמים שמעצבים את עולם העסקים, התעשייה והמגזר הציבורי. כדי להוביל בהצלחה תהליכים בשוק על המנהלים להחזיק בידע כלכלי וניהולי, אך גם להיות בעלי סל מיומנויות נרחב, שמאפשר להם לבחון את המתרחש סביבם, לקבל את ההחלטות הנכונות וליישם אותן בשורות הארגון.


במסגרת התכנית ללימודים רב תחומיים של המכללה האקדמית צפת, הסטודנטים יכולים לבחור במסלול ללימודי כלכלה וניהול. תכנית זו מקנה ידע כלכלי ופיננסי ומסייעת לפתח מיומנויות ניהוליות, כאשר מטרתה של תכנית הלימודים הרב תחומיים היא מתן הזדמנות להכיר שלל תחומי ידע ולהעניק השכלה רחבה ומגוונת. הסטודנטים יכולים להשתמש בכלים שנרכשים במהלך לימודיהם כדי להשתלב בארגונים ובחברות בתחום הפיננסי והעסקי. כמו כן, באפשרותם להמשיך לתואר שני בתחומים שונים במוסדות אקדמיים בארץ.


תכנית הלימודים


לימודים רב תחומיים במסלול זה באים להעניק לסטודנטים ידע נרחב בתחום הכלכלה ובמהלכם הם מבינים שלל תיאוריות כלכליות ולומדים לנתח תהליכים פיננסיים שמתחוללים במשק הגלובלי ובפרט במשק הישראלי. דרך בחינה של תהליכים אלה הם לומדים לנתח תוצאות ומשמעויות כלכליות שיש למדיניות הממשלתית בתחומים כגון מיסוי, דיור, סחר חוץ וריבית. במקביל, הם מפתחים את הידע בתחום הניהול ולומדים על סוגיות מרכזיות בניהול המשאב האנושי בארגונים, בקבלת החלטות ניהוליות, בקביעת מדיניות ובניתוח של תופעות ניהוליות.


במסגרת הלימודים הסטודנטים לומדים בארבע חטיבות משלימות. בחטיבת הכלכלה הם לומדים על עקרונות מרכזיים בחשבונאות ובעולם הפיננסים, תוך שהם מתוודעים לענפי הכלכלה הציבורית והמימון. בחטיבה השנייה, חטיבת הניהול, הם לומדים על כלים בשיווק, ביזמות ובניהול משאבי אנוש אשר חשובים למנהלים. חטיבת הלימוד השלישית מתמקדת בתחום ההיסטוריה והפילוסופיה של המדעים ובמסגרתה לומדים על תהליכים מדעיים ומפתחים מיומנויות מחקר. החטיבה הרביעית בתכנית, חטיבה ללימודים כלליים, מאפשרת לסטודנטים להכיר תהליכים מדיניים וקבוצות ואוכלוסיות שמרכיבות את החברה הישראלית, ולדון בהיבטים פסיכולוגיים, חברתיים ופוליטיים שלהם.


מתכונת הלימוד כלכלה וניהול


התכנית כוללת שבעה סמסטרים, היא נפרשת על פני כשנתיים וסמסטר, כאשר כל אחת משנות הלימוד כוללת שלושה סמסטרים, בהם גם סמסטר בחודשי הקיץ. שיעורים מתקיימים ביום חול אחד במהלך השבוע בשעות אחר הצהריים וכן בימי שישי. קורסי אנגלית מתקיימים ביום שבועי נוסף.


נושאי הלימוד


במהלך התכנית נלמדים שלל נושאים וביניהם גם:

 

 • ניהול משאבי אנוש
 • יסודות בחשבונאות
 • כלכלה מיקרו ומאקרו
 • עקרונות בתורת המימון
 • תקשורת, חברה וכלכלה
 • יזמות בארגונים ציבוריים
 • מושגים במסחר בין לאומי
 • תקשורת ופסיכולוגיה חברתית    
 • שיטות מחקר
 • משטר ישראל
 • כלכלת ישראל
 • יסודות בשיווק
 • כלכלה ציבורית
 • קבלת החלטות
 • קביעת מדיניות    
 • ועוד


סגל הוראה


בראש התכנית עומד חוקר בתחום הכלכלה בעל תואר פרופסור. בין תחומי המחקר שלו ניתן למנות כלכלת עסקים, ניהול וכלכלה, מיקרו כלכלה יישומית וכלכלה ציבורית. לאורך השנים פרסם מספר ספרים ומאמרים רבים בנושאים אלה.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית צפת מפעילה מגוון של תכניות לימודים לתואר ראשון בתחומי מדעי הבריאות, המשפטים, מדעי הרוח ומדעי החברה. כ - 2,500 סטודנטים לומדים במסלולי הלימוד השונים שמתקיימים במכללה וסטודנטים נוספים לומדים במכינות הקדם אקדמיות של מוסד הלימוד.

 

במסגרת החוג ללימודים רב תחומיים של המכללה האקדמית צפת, ניתן ללמוד במסלולים נוספים ובהם לימודים רב תחומיים בסוציולוגיה וניהול, לימודים רב תחומיים קרימינולוגיה ואכיפת החוק, לימודים רב תחומיים בשלטון מקומי ומדעי המדינה, לימודים רב תחומיים בלימודי ארץ ישראל ומדעי המדינה, לימודים רב תחומיים בחינוך מיוחד ופסיכולוגיה ותכניות נוספות. כמו כן, פועלות במכללה תכניות ללימודי עבודה סוציאלית, מדעי ההתנהגות, רפואת חירום, מערכות מידע קהילתיות, ספרות אמנות ומוזיקה ועוד שלל תכניות.


תנאי קבלה לכלכלה וניהול


התכנית מיועדת למגוון רחב של מועמדים והיא מתאימה גם לעובדים במגזר הכלכלי ובתחום הבנקאות שמעוניינים להרחיב את הידע שברשותם. הקבלה ללימודים במסלול זה מתבצעת על סמך ממוצע ציוני הבגרויות של המועמדים ומעבר של ראיון אישי. כדי לקבל את הפרטים המדויקים בנוגע לתנאי הקבלה למסלול, מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד.


תעודה


סטודנטים אשר משלימים את כל חובות תכנית זו בהצלחה זכאים לקבל תואר ראשון BA רב תחומי מטעם המכללה האקדמית צפת. יש לציין כי חטיבות הלימוד אינן מצוינות על גבי התואר.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית צפת