הסבת אקדמאים להוראת היסטוריה במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים להוראת היסטוריה במכללת סמינר הקיבוצים

הסבת אקדמאים להוראת היסטוריה - מכללת סמינר הקיבוצים


מלמדים את העבר למען העתיד


מתהליכים מדיניים גדולי ממדים ועד למהלכים אישיים של הפרט, ההיסטוריה טווה סיפור שלם ומורכב שניתן ללמוד ממנו רבות על החברה שלנו היום. בבתי הספר, מורים שואפים להציג את התמורות ההיסטוריות באופן נגיש, מרתק ומשמעותי לתלמידים שלהם, כדי שיוכלו לא רק להבין את תולדות החברה האנושית אלא גם להסיק מכך מסקנות על חייהם בהווה ובעתיד.


במכללת סמינר הקיבוצים ניתן ללמוד בתכנית להסבת אקדמאים להוראת היסטוריה. זהו מסלול הסבת אקדמאים שמכשיר בוגרי תארים ללמד היסטוריה בחטיבות הביניים, לכיתות ז - י. מסלול זה מאפשר למשתתפים ליישם את הידע שצברו באקדמיה ובשטח ולפתח באמצעותו כלים שישמשו אותם בעתיד כמורים במערכת החינוך. להתמחות בהיסטוריה אופי חברתי והיא שמה דגש על פיתוח חשיבה ביקורתית ומנהיגות חינוכית, כך שהיא מתאימה למי שרואים עצמם עוסקים בפעילות חברתית וממלאים תפקידי רכזות קהילתית וחברתית.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית הסבת האקדמאים להוראה רוכשים כלים בתחום החינוך ומיומנויות מעולם ההיסטוריה. הם לומדים על היבטים פילוסופיים, חברתיים ותרבותיים של עולם ההוראה ודמים דגש על לימוד בני נוער בבתי ספר על יסודיים. לאחר מכן הם מרחיבים את ידיעתם בתחום ההיסטוריה, כך הם לומדים על תקופות שונות כגון העת העתיקה, ימי הביניים והעידן המודרני. הם גם דנים בסוגיות שונות בהיסטוריה היהודית, מן העת העתיקה ועד לימינו. נוסף על כך, הם עוסקים בהיבטין של מעורבות חברתית במערכת החינוך ובוחנים כיצד הם יכולים לקדם יוזמות ופרויקטים חברתיים כמורים להיסטוריה.


מתכונת הלימוד


מתכונת הלימוד נבנית באופן אישי לכל אחד מן המשתתפים לפי היקף הלימודים הקודמים, לאחר פגישה עם יועצי התכנית וראיון. אורכה של התכנית בדרך כלל נע בין שנה אחת לשנתיים. המסלול משלב בין שיעורים עיוניים לבין התנסות בפועל בחטיבות ביניים, שמאפשרת למשתתפים לתרגל באופן פרקטי את הכלים להוראת היסטוריה בליווי של מנחה.


על מוסד הלימוד


במסגרת תכניות הסבת האקדמאים במכללת סמינר הקיבוצים אפשר להתמחות בשלל תחומים. המסלולים הנלמדים במכללה כוללים בין היתר הסבת אקדמאים להוראת אנגלית, הסבת אקדמאים להוראת ספרות, הסבת אקדמאים להוראת מקרא והסבת אקדמאים להוראת אמנות. ישנה גם תכנית ייעודית להסבה להוראה מתמטיקה או להוראת פיזיקה, שמיועדת לסטודנטים מצטיינים שמעוניינים להגיש תלמידיהם לבגרות במקצועות הריאליים.


תנאי קבלה וקהל יעד


כחלק מתנאי הקבלה לתכנית, המועמדים צריכים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע ציונים של לפחות 75. בוגרי לימודי מדעים B.Sc. נדרשים לציון של 70 ומעלה. כמו כן, הם עוברי ראיון בפני ועדת קבלה של המסלול.


תכנית ההסבה בהתמחות זו מתאימה הן לבוגרי לימודי היסטוריה ולימודי היסטוריה של עם ישראל והן לבוגרי תחומי לימודי נוספים. היא יכולה להתאים לבוגרי לימודי סוציולוגיה, לימודי משפטים, לימודי המזרח התיכון, לימודי יחסים בינלאומיים ולימודי מדעי המדינה, שמעוניינים ללמד היסטוריה בבתי ספר.


תעודה


לבוגרי התכנית שעומדים בכל דרישות הלימוד ניתנת תעודת הוראת היסטוריה לכיתה ז - י מטעם מכללת סמינר הקיבוצים. הבוגרים צריכים להשלים שנת סטאז' במערכת החינוך, לאחריה ניתן להם רישיון ההוראה על ידי משרד החינוך, לאחר עמידה בכל חובות המשרד.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים
עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים