הסבת אקדמאים להוראת עיצוב במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים להוראת עיצוב במכללת סמינר הקיבוצים

הסבת אקדמאים להוראת אמנויות העיצוב במכללת סמינר הקיבוצים

 

מעצבים את דור העתיד


שוק העבודה בישראל מתאפיין בשינויים תכופים. כמו החיים שלנו, גם השוק הוא דינאמי והצרכים שלו משתנים מעת לעת. כעת, קיים בו צורך משמעותי לאנשי אקדמיה שיעבדו בתחום החינוך. לשם כך, הוקמו מספר תכניות לימודים המאפשרות הסבה מקצועית לתחום ההוראה עבור אקדמאים ששואפים לצעוד אל עבר קריירה חדשה ומאתגרת. האופציות הקיימות לאקדמאים שרוצים לעבור הסבת מקצוע הן רבות ומגוונות – החל מהוראה, דרך מקצועות פיננסיים שונים (חשבות, חשבונאות, ייעוץ פיננסי) ועד למקצועות הרפואה (סיעוד, אחיות). רבים הם האקדמאים שבוחרים לעשות שינוי משמעותי בכיוון התעסוקתי שלהם ופונים אל מסלול הסבת אקדמאים להוראה. אחת מתכניות אלה היא הסבת אקדמאים לאמנויות העיצוב אשר מקנה תעודת הוראה בלימודי עיצוב לבית הספר העל יסודי.


בתור נדבך בסיסי וחיוני העומד לצורך התפתחותו האישית והאתית של אדם בחברה, החינוך לאמנויות העיצוב הוא תחום חינוך בעל מוניטין מכובד אשר קולט אל שורותיו אקדמאים רבים שמעוניינים לבצע את ההסבה המקצועית להוראה. המורים לאמנויות העיצוב מלמדים את הסטודנטים על המושגים החשובים ועל ההיסטוריה של תחום הלימוד ומספקים עבורם הזדמנויות ליצור אמנות משלהם על סמך כלל האינפורמציה והטכניקות שלמדו. לאקדמאים אשר שואפים ליצור לעצמם קריירה בתחום הזה צריכה להיות התלהבות ותשוקה לאמנות, וכן את אותה התלהבות ותשוקה ללמד ילדים צעירים על התחום ולחשוף אותם לכל התהליכים שמרכיבים אותו, במטרה לגדל דור חדש של אמנים ויוצרים ישראלים.


תכנית הלימודים


תכנית הסבת האקדמאים להוראת עיצוב שמציעה מכללת סמינר הקיבוצים משלבת התנסות מעשית במגמות עיצוב שונות בבתי ספר בליווי של צוות מיומן ומקצועי התומך בסטודנטים אשר עוברים את מסלול ההכשרה. הלימודים העיוניים בתכנית הסבת האקדמאים מספקים את התשתית להבנתם של העקרונות הפילוסופיים של החינוך בכלל והאמנויות בפרט. אלו מעניקים לסטודנטים היכרות עם מגוון רחב של גישות בחינוך ומפגישים אותם עם מבטה הייחודי של הפסיכולוגיה על תהליכי יצירה.


מתכונת הלימוד


מסלול זה להסבת אקדמאים להוראה נפרש על פני כשנה אחת, עבור מי שאינם נדרשים בלימודי השלמה. במסגרת מסלול הלימודים על הסטודנטים לעבור סטאז' חיצוני באחד מבתי הספר המשתפים פעולה עם מכללת סמינר הקיבוצים. מפגשי הלימוד הם במתכונת של כיומיים בשבוע, מתוכן יום אחד מוקדש להתנסות בבתי הספר.


ההתנסות המעשית בהוראה מאפשרת לכלל הסטודנטים להכיר את הקשת של קהילות הלומדים, מקנה את האופציה לבחון ולעצב את עמדות הוראת האמנויות שלהם, להכיר ולפתח מתודות הוראה שונות. זוהי תכנית לימודים ששמה דגש הן על החומר העיוני והן על ההתנסות השטח ועל כן, מתאימה ביותר לאלו אשר שואפים לעבור הסבה מהתחום הנוכחי שלהם לתחום הוראת אמנויות העיצוב בבתי ספר על יסודיים.


נושאי הלימוד

 

  • פילוסופיה של החינוך
  • סוגיות בחינוך לאמנות
  • היענות לשונות לומדים
  • ההיסטוריה של העיצוב
  • פיתוח חשיבה בהוראה 
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


בסמינר הקיבוצים, מכללה בה לומדים אלפי סטודנטים בכל שנה, מוצעות תכניות לימוד מגוונות בתחום החינוך. במכללה, שפועלת יותר מ - 80 שנה, דוגלים בתפישה פדגוגית של ההוראה כמכלול של המערכת הבית ספרית, הטבע והקהילה. כך, בין הערכים שאותם מקדמים במסגרת המכללה, ניתן למנות עקרונות של אחריות חברתית, אישית וסביבתית.

 

סגל המרצים כולל אנשי חינוך, אקדמאים וחוקרים בעלי ניסיון רב בהוראה. הם מעבירים לסטודנטים מניסיונם, במטרה להקנות להם את הכלים הנחוצים לצורך פיתוח קריירה מספקת וערכית בהוראה. 

 


תנאי קבלה


לתכנית מתקבלים מועמדים להם תואר ראשון עם ציון ממוצע של לפחות 75. הקבלה של המועמדים מותנית בריאיון אישי ומעבר ועדת קבלה. מי שהתואר הראשון שלהם בתחום שאינו קשור בעיצוב, נדרשים להשתתף בלימודי השלמה.


תעודה


הבוגרים שעומדים בדרישות, מקבלים תעודת הסמכה להוראת אמנויות העיצוב מטעם מכללת סמינר הקיבוצים.


אפשרויות תעסוקה


לסטודנטים הבוגרים אשר מסיימים את חובותיהם ורוכשים את ההסמכה, ישנן אופציות תעסוקה רבות ומגוונות בשוק העבודה: בין אם בהוראה, ביצירה, במתן ביקורות למוסדות ולתלמידים ועוד.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים
עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים