לימודי חינוך בלתי פורמלי בסמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר
לימודי חינוך בלתי פורמלי בסמינר הקיבוצים

לימודי חינוך בלתי פורמלי בסמינר הקיבוצים

 

חשיבות החינוך הבלתי פורמלי


תהליך חינוכי מתקיים בכל מקום, ולא רק בכיתה או בבית הספר, החינוך הבלתי פורמלי מיועד לאנשים שרוצים לצמוח לתפקידים מנהיגותיים במדיניות ציבורית ולהיות אנשי חינוך בעלי מודעות לערך החינוכי במסגרות קהילתיות וקבוצתיות.


רקע על המסלול, יתרונות, התמחויות ומה שביניהם

 

 

*"הענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה".

 

תכנית הלימודים במחלקה לחינוך בלתי פורמלי מכשירה את הסטודנטים להיות אנשי חינוך במסגרות רבות כגון פנימיות, ארגוני נוער, משלחות ומסעות נוער, מתנ"סים, סטארט-אפ ועוד.


וכנית הלימודים העיונית מורכבת משלושה נתיבים לבחירה:

 

1. חינוך בלתי פורמלי – גישות וכלים. התכנית בנתיב זה מעמידה בסיס תיאורטי בחינוך בלתי פורמלי, תוך התייחסות לתחומים כגון גיל הנעורים בעידן הדיגיטלי, הנחיה, כלים להדרכה וההקשר הארגוני.


2. קהילה ויזמות. תוכנית הלימודים בנתיב זה מתמקדת בפן הקהילתי של החינוך הבלתי פורמלי ומתמקדת בתפיסות חדשות המשלבות בין חיזוק המערכת החינוכית לגישה היזמית, כל זאת לצד הובלת מהלכים קהילתיים.


3. מדיניות ציבורית ומנהיגות חינוכית. התכנית בנתיב מכשירה את הסטודנטים בכלים ומיומנויות שיעזרו להם בתפקידים מובילים במדיניות הציבורית.

 

עבודה מעשית


תוכנית הלימודים משלבת לכל אורך התואר בין קורסים עיוניים לקורסים מעשיים.


הלימודים המעשיים מפגישים את הסטודנטים עם תחומי הדרכה, הנחייה וקבוצות מנטורינג, הנחיה וניהול בסביבה יזמית, פיתוח מיזמים ועוד תחומים רבים שיעשירו את ארגז הכלים בתחום החינוך הבלתי פורמלי.


מה יוצא לי מזה?

 

  • תואר ראשון B.Ed. בחינוך בלתי פורמלי
  • תעודת עובד חינוך לעבודה במסגרות החינוך החברתי הקהילתי, או בחינוך בלתי פורמלי

 

משך הלימודים


ארבע שנים

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה הינם:

  • תעודת בגרות
  • ועדת קבלה

 

• סטודנטים בעלי נתונים גבוהים יכולים להיות מועמדים לתוכנית רג"ב למצטיינים של משרד החינוך ולזכות במלגת לימודים מלאה ובבונוסים.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים
עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים