הסבת אקדמאים להוראת חינוך גופני בסמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים להוראת חינוך גופני בסמינר הקיבוצים

הסבת אקדמאים להוראת חינוך גופני במכללת סמינר הקיבוצים


חינוך גופני, הרבה יותר מספורט

 

לא כל התלמידים אוהבים את שיעורי החינוך הגופני ויש כאלה שמעדיפים לשבת בכיתה ולא לרוץ אחר כדור. אך בין שאותם ילדים יודו בכך ובין שלא, שיעורי החינוך הגופני מקנים להם כלים ויכולות אשר אי אפשר ללמוד בכיתה או בשיעור פורמאלי. מקצוע החינוך הגופני מלמד את התלמידים לעבוד כצוות ובשיתוף פעולה, הוא מאפשר להם לחזק את הגוף ואיתו את הביטחון העצמי והוא מקנה להם יכולות חשיבה ובנייה של טקטיקות כדי לנצח את היריבים.

הסבת אקדמאים להוראת החינוך הגופני מותאמת לאקדמאים בעלי רקע ספורטיבי, אשר אוהבים ספורט והם בעלי חזון חינוכי ומעוניינים בשינוי תחום. מקצוע החינוך הגופני מעניק לתלמידים ערכים חינוכיים שאי אפשר ללמוד בכיתה, בין השאר עבודת צוות, פיתוח ביטחון עצמי ויכולות חשיבה וטקטיקות.
 

תכנית הלימודים

 

הסבת אקדמאים להוראת חינוך גופני במכללת סמינר הקיבוצים מקנה לסטודנטים את הכלים הנדרשים ללמד תלמידים בכיתות א'-יב', את מקצוע החינוך הגופני. הסטודנטים רוכשים הן את המיומנויות הפדגוגיות והחינוכיות לעבודה עם ילדים והן את המתודות להוראת התחום וכוללים התנסות מעשית.

תכנית הסבת האקדמאים מורכבת מלימודי חינוך והכשרה להוראה ולימודי התמחות ספורטיביים הכוללים אנטומיה, פיזיולוגיה, ביומכניקה, פציעות ספורט ועוד וכן ענפי ספורט שונים ביניהם משחקי כדור, התעמלות מכשירים ועוד.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הסבת האקדמאים להוראה הוא שנתיים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה, התנסות מעשית וקורסי השלמה. המסלול מאפשר גם לימודים לתעודת מדריך בענפי ספורט שונים, המרחיבים את אפשרויות ההעסקה.

 

תנאי קבלה

  • המועמדים לתכנית להסבת אקדמאים להוראת חינוך גופני צריכים להיות בעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים 75 ומעלה.
  • על המועמדים להיות בעלי רקע בספורט או בפעילות גופנית.
  • הקבלה ללימודים נעשית על סמך ריאיון אישי ומבחן מעשי.
     

 על מוסד הלימודים

 

מכללת סמינר הקיבוצים הינה המכללה האקדמית לחינוך הגדולה והמובילה בישראל, בה לומדים מידי שנה מעל 10,000 סטודנטיות וסטודנטים במגוון תכניות לימודים חדשניות בתחום החינוך. במכללת סמינר הקיבוצים מושם דגש על אחריות חברתית וסביבתית ומשולבים בה ידע אקדמי עם אמנות בחינוך ועם אזרחות דמוקרטית. במכללה פועלות ארבע פקולטות, בית ספר ללימודי תעודה ומרכז מחקר. בין מסלולי הלימוד של המכללה אפשר ללמוד חינוך לבית הספר היסודי, לימודי חינוך מיוחד, חינוך לגיל הרך ותואר שני M.Teach בהוראה.

 

 

תעודה

 

תעודת הוראה בחינוך גופני לכיתות א'-י"ב מטעם מכללת סמינר הקיבוצים. 

 

אפשרויות תעסוקה

 

הבוגרים משתלבים במסגרות החינוך הפורמאליות והבלתי פורמאליות כמורים לחינוך גופני. כמו כן, הם משתלבים בחוגים, במתנ"סים ובפעילויות חינוכיות שונות. 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים
עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים