הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך במכללת סמינר הקיבוצים

לימודי הסבת אקדמאים להוראה לגיל הרך במכללת סמינר הקיבוצים


חינוך איכותי מגיל צעיר


תהליכי התפתחות של ילדים בגיל הרך מושפעים בצורה ניכרת מהעולם שסובב אותם. הם לומדים מההורים שלהם, מהאחים והאחיות שלהם וגם מהצוות החינוכי בגן או במעון שאליו הם מגיעים בכל יום. לאנשי החינוך יש תפקיד חשוב בהקניה של כישורי חיים ומיומנויות לימודיות. תחומים כמו חשיבה, מוטוריקה, ויסות רגשי ותנועה הם רק חלק מהכלים החיוניים שהם מעבירים לתלמידים שלהם.


במכללת סמינר הקיבוצים אפשר ללמוד במסלול הסבת אקדמאים להוראה לגיל הרך, שמכשירים גננים וגננות לגני ילדים. בבסיס התכנית עומדת התפיסה שהמחנכים בגילאים מוקדמים אלה צעירים להיות דמויות פעילות ומעורבות בחברה וכך הסטודנטים נחשפים לשיטות חינוכיות מגוונות, כדי שיוכלו להוביל תהליכי שינוי במערכת החינוך.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה להסבת אקדמאים מכירים לעומק את עולמם של ילדים בגיל הרך. הם לומדים על סוגיות בהתפתחות הרגשית, המוטורית והחברתית שלהם וכך בוחנים כיצד ללוות אותם ולסייע להם לרכוש כישורים ומושגים חשובים לחיים. כמו כן, הם דנים בשיטות לניהול גני ילדים, לארגון סביבה חינוכית וליצירה של תכניות לימוד חדשניות לגילאים מוקדמים.


הסטודנטים יכולים לבחור מבין שתי התמחויות:

 

 

  • חינוך מיוחד לגיל הרך: במסלול החינוך המיוחד לגיל הרך לומדים כיצד לטפל וללמד ילדים עם צרכים מיוחדים מגיל לידה ועד גיל שש. הסטודנטים עוסקים בסוגים שונים של לקויות כמו אוטיזם, הפרעות מוטוריות וקשיים שפתיים.

 

 

  • חינוך יצירתי: בהתמחות זו לומדים כיצד לשלב את האמנויות השונות במסגרות חינוך פורמליות ובלתי פורמליות לגיל הרך. הסטודנטים בוחנים השלכות חברתיות, תרבותיות, פדגוגיות ואידיאולוגיות של שילוב האמנות בתהליכי הלמידה.


מתכונת הלימוד


תכנית הסבת האקדמאים להוראה מתקיימת במתכונת גמישה יחסית שמותאמת אישית לכל אחד מהסטודנטים, בהתאם להשכלה הקודמת שלהם ותחום ההתמקדות בו הם בוחרים. הם יכולים לבחור את מערכת השעות ולתכנן אותה כדי לשלב לימודים עם עבודה. בדרך כלל נמשכת התכנית בין שנה לשנתיים.


מלבד שיעורים עיוניים בכיתה, מתקיימת גם התנסות מעשית בהוראה. במהלך התנסות זו המשתתפים מתרגלים טכניקות הוראה בגני ילדים וכך מכינים את עצמם לקראת השתלבות במוסדות הלימוד.


הסטודנטים במסלול החינוך היצירתי יכולים לבחור גם ללמוד בתכנית הרחבת הסמכה לכיתות א' ו - ב'. במסלול זה מקבלים הכשרה ללימוד בחטיבה הצעירה בבתי ספר יסודיים והוא מתפרש על פני יום שבועי נוסף.


נושאי הלימוד

 

  • פיתוח זהות מקצועית
  • כישורי שפה
  • פדגוגיה ותכניות לימוד
  • קשיים חושיים ומוטוריים
  • הפרעות שפתיות
  • אמנות בתהליכי למידה והוראה
  • יסודות במתמטיקה    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללת סמינר הקיבוצים מתקיימות שלל תכניות הסבת אקדמאים. אלה כוללות הסבת אקדמאים להוראת אנגלית, הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה, הסבת אקדמאים להוראה בבית הספר היסודי, הסבה לחינוך העל יסודי והסבה למקצועות נוספים. כמו כן מתקיימת תכנית לתואר שני מוסמך בהוראה M.Teach להוראה בבתי ספר על יסודיים.


תנאי קבלה


מי שמעוניינים להתקבל למסלול זה נדרשים להיות בעלי תואר ראשון BA בממוצע 75 ומעלה או תואר B.Sc במקצועות מדעיים בממוצע של לפחות 70. כמו כן, הם צריכים לעבור ראיון בפני וועדת הקבלה של המסלול. המסלול מתאים במיוחד לבוגרי לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי פסיכולוגיה, לימודי עבודה סוציאלית ולימודי קרימינולוגיה, אך גם בוגרי מקצועות אחרים יכולים ללמוד בו.


תעודה


הסטודנטים שמסיימים בהצלחה את תכנית ההסבה מקבלים תעודת גננת מטעם מכללת סמינר הקיבוצים. בוגרי נתיב החינוך המיוחד מקבלים גם תעודת גננות בחינוך המיוחד. בוגרי מסלול החינוך היצירתי שממשיכים גם לתכנית הרחבת ההסמכה מקבלים גם תעודת הוראה לכיתות א' ו - ב'.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים
עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים