קורס חשמלאי מתח גבוה אורט ירושלים

שירות אישי - צור קשר
קורס חשמלאי מתח גבוה אורט ירושלים

קורס חשמלאי מתח גבוה - מכללת אורט ירושלים


בחוג החשמל הישראלי מגדירים את דרגות הסמכות המקצועית הנדרשות לחשמלאים. דרגות אלה קובעות את תחומי האחריות המקצועית של העובדים ואת עוצמות החשמל וההספק שבהן הם רשאים לעבוד על פי חוק, וזאת כדי להבטיח עבודה איכותית, בטוחה ויעילה בתעשייה. אנשי מקצוע המעוניינים לעלות בדרגה ולהרחיב את תחומי הסמכות שלהם בעבודה, יכולים ללמוד בקורסים מקצועיים שונים, וכן לצבור שנות וותק. כמו כן נדרש מעבר של בחינות ממשלתיות שנערכות על ידי משרד הכלכלה, מבחנים שבהם נבדקת הבקיאות בעבודה ברשתות החשמל הרלוונטיות.


חשמלאים מנוסים המעוניינים להרחיב את הידע המקצועי שברשותם וללמוד לקראת קידום הדרגה המקצועית יכולים ללמוד בקורס חשמלאי מתח גבוה המתקיים במכללת אורט ירושלים. קורס זה מפוקח על ידי משרד הכלכלה ובמהלכו לומדים את החומר הנדרש לקראת מבחנים ממשלתיים לקבלת הרישיון. הידע הנרכש במהלך הקורס יכולים לסייע לבוגרים העומדים בתנאים ומקבלים בהצלחה את הרישיון להשתלב במגוון של פרויקטים בתחום החשמל ובמסגרתם לתפעל ולתחזק מערכות מתח גבוה. חשמלאים בדרגת הסמכה זו מבוקשים בתעשייה ויכולים לעבודה במגוון מפעלים, חברות, ארגונים ציבוריים ועוד.

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורס טכנאי זה רוכשים ידע נרחב אודות תהליכי העבודה במתקני חשמל במתח גבוה, בהתאם לדרישות החוק. הם לומדים כיצד לעבוד עם ציוד המיתוג המתאים, עם הגנות הארקה הנחוצות ברשתות ועם שנאים וציוד נוסף ברשתות בעוצמות גבוהות. נלמדים גם היבטים רלוונטיים בבטיחות בחשמל ועזרה ראשונה ייעודיים לחשמלאים. בעזרת ידע זה המשתתפים יכולים לקבל את ההכשרה הנדרשת לעבודה מעשית במתקנים במתח הגבוה, ולעריכה של תחזוקה, טיפול ותיקון באותן רשתות כפי שנדרש בתעשייה.

 

מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא כחצי שנה והוא כולל 177 שעות לימוד. השיעורים מתקיימים במתכונת דו שבועית, בשעות הערב. במהלכם מתקיימות הרצאות עיוניות וכן תרגילים מעשיים בתחום החשמל והמתח הגבוה וכן סיורים לימודיים שבהם נחשפים לתהליכים בתעשייה. כמו כן, נכללת בקורס הכנה לקראת מבחנים שעורכים במשרד העבודה.

 

נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך הקורס מותאמים לדרישות משרד הכלכלה וכוללים בין היתר:

 

 

  • שנאי הספק
  • שנאי מדידה
  • בטיחות בחשמל
  • ציוד למיתוג מתח
  • הפרעות ברשתות
  • מתח יתר ברשתות
  • הגנות הארקה במתח גבוה
  • חלוקת אנרגיה ורשתות מסירה
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללת אורט ירושלים מתקיימים קורסים נוספים לתעודה בתחום החשמל. ביניהם אפשר למצוא קורס חשמלאי מוסמך וקורס חשמלאי ראשי. נוסף על כך, נערכות הכשרות מקצועיות בתחום הבניין, העיצוב, החשבונאות ועוד.


בהכשרות אלה ניתן לרכש כלים פרקטיים לפיתוח קריירה, כאשר תכניות הלימוד מותאמות לדרישות ולמגמות בתעשייה הטכנולוגית ובענפים נוספים. ברבים מבין הקורסים המשתתפים יכולים לקבל הכנה לקראת מבחני הסמכה ממשלתיים, שהעוברים אותם זכאים לתעודות גמר מטעם גורמים כגון משרד העבודה וגופים נוספים.


במוסד הלימוד ניתן למצוא גם לימודי הנדסאים, במגמות שונות כגון חשמל, קירור ומיזוג אוויר, מכטרוניקה, תוכנה ועוד. במסלולים אלה ניתן לקבל הכשרה המותאמת לדרישות מה"ט לקראת קבלת דיפלומת הנדסאים והשתלבות בתפקידים טכניים בתעשייה.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


המסלול מיועד לחשמלאים בעלי ידע מקצועי קודם, המעוניינים להרחיב את הידע המקצועי שברשותם כדי לעסוק גם בעבודות במערכת מתח גבוה. במסגרת תנאי הקבלה, יכולים ללמוד בקורס בעלי רישיון חשמלאי מוסמך. כמו כן נדרש היתר לעסוק במתח גבוה.

 

תעודה


בסיום הקורס מוענקת תעודת השתלמות לתפעול מערכות מתח גבוה, המוענקת על ידי משרד הכלכלה. כדי לקבל את הרישיון המקצועי הנחוץ לעבודה בדרגה זו ואת ההסמכה המקצועית המתאימה הבוגרים נדרשים לגשת למבחנים ממשלתיים שנערכים על ידי משרד הכלכלה. העוברים בהצלחה את הבחינות הללו זכאים לקבל את ההסמכה והרישיון ויכולים לעסוק במקצוע.

למידע נוסף לחצו: מכללת אורט ירושלים
עוד מסלולי לימוד - אורט ירושלים