לימודי הנדסאי בניין באורט ירושלים

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי בניין באורט ירושלים

לימודי הנדסאי בניין באורט ירושלים - הנדסאי הנדסה אזרחית

 

נפתחים לימודים בסמסטר אביב להנדסאים

 

בין הענפים הנחוצים והדינמיים במשק נמצא תחום הבניה. במשק ישנה דרישה תמידית להקמה של מבנים חדשים ולשדרוג של בניינים קיימים וכן לקידום של תשתיות הכבישים ברחבי המדינה. לענף זה יש השפעה ישירה על כלכלתה של המדינה וכך ישנה דרישה מרובה לאנשי מקצוע שיכולים לסייע לקדם אותו, בהם גם הנדסאי בניין.


מי שמתעניינים בתחום הבניה ומעוניינים בתפקידים המשלבים בין אחריות, דיוק ויצירתיות יכולים ללמוד בתכנית ללימודי הנדסאי בניין (לימודי הנדסאי הנדסה אזרחית) במכללת אורט ירושלים. תכנית זו מספקת לסטודנטים ידע על תהליך התכנון והביצוע של מבני תעשייה, מגורים ותשתיות, כאשר הבוגרים יכולים לחתום על תכניות ניהול בניה ותכנון של מבנים בתור עצמאיים או שכירים בתעשייה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול ללימודי ההנדסאי לומדים בהרחבה על תהליכי תכנון וניהול של בניה ובתכנון של מבחנים עד ארבע קומות, לרבות הגשתן של התכניות לאישור של רשויות מקומיות. הם דנים בתהליכי הניהול של אתרי בניה ובתכנון של עבודות תשתית וכבישים וכן בסוגיות מרכזיות בתחומי הגיאודזיה והנדסת הדרכים. כמו כן, הם מתוודעים לחומרי הבניה השונים, לסוגי הקונסטרוקציות ולהיבטים כלכליים של הבניה. נוסף על כך, הם עוסקים ביישומים ממוחשבים ליצירת שרטוטים ולניהול מתקדם של פרויקטים בבניה.


מתכונת הלימוד


במכללה מציעים לסטודנטים להתאים את הלימודים לצורכיהם וכך הם יכולים לבחור בין מסלול יום בן כשנתיים לבין מסלול משולב ללימודים שבו מתקיימים שיעורים בערבים ובימי שישי, היקפו של מסלול זה הוא כשלוש שנים. לפי תנאי היחידה להכוונת חיילים משוחררים של משרד הביטחון, חיילים משוחררים שעונים להגדרות החוק יכולים לקבל הנחה עד גובה של כ - 90% משכר הלימוד.


נושאי הלימוד

 

 • הנדסת קרקע וביסוס
 • גיאודזיה
 • תורת המבנים והבניה
 • חומרי בניה
 • שרטוט הקונסטרוקציות
 • כלכלת בנייה
 • קונסטרוקציות פלדה ועץ
 • הנדסת דרכים
 • חוזק חומרים וחישוב סטטי
 • ניהול וארגון אתרים    
 • פרטי הבניין ושרטוט אדריכלי
 • ועוד
 • שרטוט ממוחשב ב - AutoCAD    
 


על מוסד הלימוד


מוסד הלימוד עורך תכניות לימודים רבות נוספות, בענפים מבוקשים בתעשייה. אלה כוללות למשל לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, לימודי הנדסאי אדריכלות נוף, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי מכטרוניקה, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול ולימודי הנדסאי אלקטרוניקה עם התמחות מיקרו מחשבים. המכללה מפעילה קשרים עם גופים מגוונים בתעשייה במטרה לסייע לבוגרים להשתלב בתעסוקה בתום הלימודים.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה ללימודי הנדסאים כוללים תעודת בגרות מלאה או בגרות חלקית המכילה בגרות בציון עובר במקצועות הבאים: בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות, בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות ובגרות במקצועות העברית ברמת 2 יחידות. גם בוגרים של מכינה טכנולוגית להנדסאים מתקבלים בהתאם למעבר של בחינות הגמר שמתקיימות על ידי מה"ט במקצועות מתמטיקה, עברית ואנגלית.

 


תעודה


דיפלומת הנדסאי הנדסה אזרחית ניתנת לבוגרים שעומדים בכל התנאים, על ידי מה"ט ומכללת אורט ירושלים. כדי לקבל את הדיפלומה יש צורך לעבור בהצלחה את כל הבחינות הפנימיות והחיצוניות, להשלים את פרויקט הגמר ולעמוד בדרישות נוספות לפי נהלי מה"ט.

למידע נוסף לחצו: מכללת אורט ירושלים
חוות דעת של סטודנטים על אורט ירושלים - הנדסאי בניין
התקבלו 11 דירוגיםבציון ממוצע: 3.6 מתוך 5
איתן

איתן

14/11/2019
5/ 5

אורט ירושלים

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

כרגע אני מתחבר למערכת

על הקמפוס

אווירה טובה

אופק

24/12/2023
5/ 5

אורט ירושלים

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

יחס אישי מאוד למרות שהמכללה מונה מעל אלף תלמידים מענה לשאלות

על הקמפוס

בקמפוס יש תלמידים מכל האוכלוסייה יהודים ערבים חרדיים דתיים משרתי מילואים נשים גברים וכולם מקבלים יחס קרא עוד...

טיפים

להגיע לימים פתוחים ולחפש את המקום המתאים להם במאת האחוזים שיהיה להם נעים ויקבלו יחס טוב במשך כל זמן  קרא עוד...

ספיר

03/09/2023
5/ 4

אורט ירושלים

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את החברה, את רוב המרצים, את הזמינות של צוות המזכירות. המבנה דורש תחזוקה, אין מקומות חנייה

על הקמפוס

המקום מעולה, יש אווירה טובה, החומר מועבר לרוב בצורה טובה, יעילות

טיפים

לעבוד קשה!! לא לוותר, לזכור שיש גם חיים מעבר, לקחת דברים בפרופורציות


לכל חוות הדעת