קורס מנהלי עבודה בבניין באורט ירושלים

שירות אישי - צור קשר
קורס מנהלי עבודה בבניין באורט ירושלים

קורס מנהלי עבודה בבניין באורט ירושלים


בשנים האחרונות ניכרת הצמיחה המואצת של ענף הבניין במדינה, כאשר ברחבי הארץ אתרי בניין רבים ופרויקטים נמצאים בתהליכי בנייה והקמה. בכל אתר עבודה כזה, נדרש מנהל עבודה בבניין שעליו מוטלת האחריות לפקח ולנהל את העבודה במקום.


מנהלי עבודה בבניין מופקדים על ההתנהלות התקינה של אתרי הבנייה השונים, ארגונם וניהולם, וכן שמירה על בטיחות העובדים במקום. בין תפקידיו של מנהל העבודה בבניין ניתן למנות: התנהלות על פי נהלי בטיחות וקביעה של נהלים לעבודה ולוחות זמנים, ניהול והערכה של כוח אדם, עריכה של הזמנות עבודה, ביצוע תיאומים מול גופים חיצוניים ורשויות, ועוד.


על מנת לרכוש את הבקיאות במגוון התחומים הנחוצים עבור מנהל עבודה בבניין, ולקבל הסמכה ממשלתית שהכרחית לצורך עיסוק בתפקיד זה, יש להשתתף בהכשרה מקצועית שנערכת מטעם גוף המוכר על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

 

קורס מנהלי עבודה בבניין שנערך במכללת אורט ירושלים הוא אחד מההכשרות שבהן אפשר לקחת חלק.


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, הסטודנטים מקבלים את הידע והכלים הנדרשים למנהלי עבודה בבניין. הם סוקרים את העבודה עם סוגים שונים של חומרי בניין, כולל בטון, ורוכשים הבנה תיאורטית בתורת הבנייה וביציבות של מבנים. הסטודנטים לומדים כיצד לקרוא תוכניות בניין, מכירים את שלל ציוד הבנייה שנמצא בשימוש בתחום, ומקיפים את הנהלים והתקנים לעבודה בטוחה באתרי בניין.


כמו כן, הסטודנטים מקבלים בקורס הכשרה ניהולית לארגון אתרי בניין וניהול תהליכי הביצוע של פרויקטים, כולל ניהול עובדים וצוותים, וסקירה משפטית של דיני עבודה.

 


מתכונת הלימודים


הקורס נפרש על פני 536 שעות לימוד, כאשר אורך הלימודים הוא כשנה וחודשיים. המפגשים מתקיימים פעמיים בשבוע במתכונת לימודי ערב.


נושאי הלימוד

 

 

 • סוגי חומרי בניין
 • תורת יציבות מבנים
 • קריאת תוכניות בניין
 • ציוד בנייה ושימוש בו
 • מלאכת ותורת הבנייה
 • ניהול עובדים ודיני עבודה
 • בטיחות באתרי עבודה בבניין
 • ועוד


על מוסד הלימודים


במכללת אורט ירושלים ניתן להשתתף במסלולי הנדסאים ובלימודי תעודה במגוון של תחומים טכנולוגיים ומדעיים: עיצוב, תעשייה וניהול, חשמל, ועוד. המכללה ממוקמת קרוב למרכז העיר ירושלים, ופועלת מאז שנת 1967.


בין הקורסים שאותם אפשר ללמוד במחלקה ללימודי תעודה, ניתן למנות קורס מורשה נגישות מתו"ס, קורס חשמלאי מוסמך, קורס בית חכם, ועוד.


במכללה מדגישים את חשיבות יישום החומר הנלמד וצבירת התנסות מעשית, שיכולים לסייע לסטודנטים להשתלב בשוק העבודה. לשם כך, הסטודנטים יכולים להשתתף במעבדות טכנולוגיות במכללה וכן להיעזר בסגל המרצים שמורכב מאנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחומים אותם הם מלמדים.


תנאי קבלה


על מנת להתקבל לקורס, על המועמדים להחזיק בתעודת סיום של 10 שנות לימוד מטעם משרד החינוך. כמו כן, עליהם להוכיח ניסיון מעשי במשך 5 שנים לפחות בעבודות בניין או שלד אצל קבלן רשום.


יכולים גם להתקבל מועמדים שיש ברשותם תעודת מקצוע סוג 3 בטפסנות, ברזלנות או בנאות, ושלהם ניסיון מעשי מוכח של שנתיים לפחות בעבודות בניין או שלד אצל קבלן רשום.


המועמדים נדרשים לעבור ראיון קבלה וכן מבחן ידע בנושאי עבודות שלד ובטיחות.


בין האישורים אותם נדרש להציג:

 

 

 • אישור ניסיון מוכח ואישור ותק מהקבלן
 • תעודת רישום בפנקס הקבלנים, שעליה חותמת "נאמן למקור" של החברה הקבלנית ונוסף על כך, חתומה על ידי מנהל החברה.
 • דו"ח מעסיקים שעליו חתימה וחותמת מטעם ביטוח לאומי.
 • תעודת סיום מקורית של קורס הדרכה לעבודה בגובה מגוף מוכר על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית. על היקף הקורס להיות לפחות 24 שעות לימוד.

 

מומלץ לוודא את עדכניות המידע לגבי האישורים מול מוסד הלימודים.


תעודה


על מנת לקבל תעודת גמר בקורס, מטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים בשיתוף עם מכללת אורט ירושלים, המועמדים נדרשים לעמוד בדרישות הפדגוגיות של הקורס, כולל חובת הנוכחות ב – 85% לפחות מן השיעורים.


במסגרת הקורס, המועמדים נבחנים בבחינות גמר פנימיות ונדרשים לעבור גם בחינות גמר חיצוניות בציון של 70 או יותר. כמו כן, עליהם לעבור בציון של 70 לפחות בחינה בעל פה שנערכת מול ועדת בוחנים.


אפשרויות תעסוקה


מי שמסיימים בהצלחה את קורס מנהלי עבודה בבניין, יכולים למלא את התפקיד במגוון של מקומות עבודה: לעבוד כשכירים מטעם חברות קבלניות וקבלנים, לעבוד כעצמאים באתרי בנייה שונים, להשתלב בגופים ציבוריים או פרטיים, ועוד.


קיים מחסור של כ – 3000 מנהלי עבודה באתרי בניין ברחבי הארץ, ולכן מדובר בתפקיד שיש עבורו דרישה גבוהה במשק - רמות השכר גבוהות בהתאם.

 

למידע נוסף לחצו: מכללת אורט ירושלים
עוד מסלולי לימוד - אורט ירושלים