לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים באורט ירושלים

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים באורט ירושלים

לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים - אורט ירושלים


מתכננים ובונים את מבני העתיד


במרחב הטבעי, בסביבה העירונית, בחללים פתוחים או בנויים - לעולם האדריכלות יש השפעה משמעותית על הסביבה המקיפה אותנו בחיי היום יום. המבנים שבהם אנו מתגוררים, עובדים ומבלים עוברים כולם תהליך מורכב וממושך מהתכנית שעל הדף ועד לבניין המוגמר. הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים הם בעלי חשיבות רבה בתהליך זה והם פועלים יחד עם אדריכלים ועובדים בשטח.


במכללת אורט ירושלים שואפים להכשיר הנדסאים מיומנים שיכולים להתמודד עם האתגרים העכשוויים בתכנון ובעיצוב של מבנים חדשים. בתכנית ללימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים במכללה זו שמים דגש על פיתוח יכולות טכנולוגיות ומדעיות מקצועיות וכישורים יצירתיים שחשובים לעוסקים במקצוע מורכב זה. בוגרי הלימודים מורשים לחתום על תכנון אדריכלי ועיצוב של מבנים עד גובה של ארבע קומות בפני רשויות מקומיות וכן הם רשאי לפתוח משרד עצמאי בתחום.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים הסטודנטים מתוודעים לעקרונות מרכזיים בתכנון אדריכלי ובעיצוב פנים. הם לומדים על חומרי בניין ועל המערכות השונות במבנים ובוחנים את השלבים לאורך הפרויקט מהתכנון הראשוני ועד גמר העבודות. כמו כן ה מכירים עזרים לשרטוט ממוחשב ולעיצוב תלת ממדי של מודלים ותכניות בניה. לאחר מכן הם דנים בסוגיות בעיצוב פנים, בריהוט ובתכנון פנים המבנים.


מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים בתכנית זו הוא כשנתיים וחצי, ועוד כחצי שנה שמוקדשת להשלמה של פרויקט גמר יישומי בתחום התכנון האדריכלי. הלימודים מתקיימים במסלול יום. במהלכם הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וגם בסדנאות מעשיות בתחומי העיצוב. חיילים משוחררים שעונים להגדרות החוק יכולים לקבל עד 90 אחוזים הנחה בתשלום שכר הלימוד, במימון של הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים ומשרד הביטחון.


נושאי הלימוד


הנושאים שנלמדים במהלך תכנית זו כוללים גם:

 

  • המחשה ורישום
  • פרטי בניין
  • חומרי בניין וגמר
  • קלימטולוגיה
  • עיצוב פנים וריהוט
  • לימודי מבנים
  • אינסטלציה סניטרית
  • תכנון אדריכלי    
  • ועוד
  • תולדות העיצוב והאדריכלות    
 


סגל הוראה


בראש המחלקה מכהן אדריכל מנוסה, בעל משרד אדריכלים ותיק. משרדו מתמקד בין היתר בתכנון אדריכלי ובתחום עיצוב הפנים וכן במתן שירותי ייעוץ בענפים אלה.


על מוסד הלימוד


במכללת אורט ירושלים מתקיימות מגוון של תכניות נוספות ללימודי הנדסאים. אלה כוללות בין היתר לימודי הנדסאי עיצוב מדיה, לימודי הנדסאי אדריכלות נוף, לימודי הנדסאי בניין, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי אלקטרוניקה ולימודי הנדסאי מכונות עם התמחות במכטרוניקה. מוסד הלימודים מציע גם תכניות ללימודי תעודה בענפים מבוקשים כגון ניהול, תעשייה ועיצוב.


תנאי קבלה


המעוניינים להתקבל ללימודי ההנדסאים צריכים להציג בגרות מלאה או תעודת בגרות חלקית ובה ציון עובר לפחות בבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד, בבגרות בעברית ברמת 2 יחידות לימוד ובבגרות באנגלית ברמת 3 יחידות. גם בוגרים של מכינה טכנולוגית להנדסאים ומכינה 30+ יכולים להתקבל ללימודים. עבור מועמדים מעל גיל 35, נדרשת הצגה של תעודה המעידה על השלמת 12 שנות לימוד.


תעודה


בוגרים של התכנית שעומדים בהצלחה בכל חובותיהם מקבלים דיפלומת הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מטעם מכללת אורט ירושלים ומה"ט.

למידע נוסף לחצו: מכללת אורט ירושלים