הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות מערכות טכנולוגיות אורט ירושלים

שירות אישי - צור קשר
הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות מערכות טכנולוגיות אורט ירושלים

הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות מערכות טכנולוגיות במכללת אורט ירושלים


בשוק העבודה של היום יש צורך בידע משולב, טכנולוגי ועסקי כאחד. במכללת אורט ירושלים ניתן לקחת חלק בלימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות מערכות טכנולוגיות, שבו ניתן לרכוש ידע וכלים החיוניים לתפקידים שבהם עוסקים בממשק שבין העולם הטכנולוגי והארגוני.


מדובר בהתמחות המוצעת לסטודנטים בתכנית הנדסאי תעשייה וניהול. סטודנטים הבוחרים במגמת התמחות זו יכולים להכיר דרכים יעילות לניהול של מערכות טכנולוגיות בתעשייה ולהטמעה של יישומים ומערכות להעלאת רווחיות. ידע זה רלוונטי למגוון סוגי ארגונים לרבות מפעלי תעשייה, חברות בתחום השירותים, ארגונים מסחריים ועוד.


לימודים אלה מוכרים על ידי מה"ט, המכון הממשלתי להכשרה במדעים ובטכנולוגיה, שהוא הגוף האחראי היום על הכשרתם של בעלי מקצועות טכנולוגיים בישראל. הידע הנרכש בתכנית זו יכול לפתוח עבור הבוגרים דלת להשתלבות בתפקידים מגוונים בתעשייה, כגון מנהלי מלאי, מנהלי פרויקטים טכנולוגיים, מנהלי רכש, מנהלי איכות, מטמיעי מערכות טכנולוגיות, עובדים בתחום השיווק ועוד.

 

תכנית הלימודים


סטודנטים בהתמחות זו לומדים על שיטות לפיתוח ולהטמעה של טכנולוגיה בתעשייה ובתחום השירותים. הסטודנטים רוכשים את הידע והכלים הפרקטיים הנחוצים להנדסאים בתחום, לרבות ידע בניהול של פרויקטים טכנולוגיים, ניהול של קשרי הלקוחות ומערכות CRM והיבטים בסחר אלקטרוני ושיווק דיגיטלי. כמו כן, נלמדים תהליכי תכנון הנדסי ממוחשב של תהליכים בתעשייה ושיטות לניהול של מערכות מידע ארגוניות, בעזרתן ניתן לפקח ולבקר את התהליכים בכלל מחלקות הארגון.

 

מתכונת הלימוד


הלימודים מתקיימים במתכונת יום ואורכם הוא כשנתיים. במהלכם הסטודנטים לומדים קורסים עיוניים לצד שיעורים מעשיים ומעבדות שבהן מכירים מקרוב כלים חשובים למקצוע. היות ומדובר בהתמחות הנלמדת במסגרת לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, היא כוללת קורסים ייעודיים, כפי שנקבע על ידי מה"ט.


לקראת סיומה של התכנית הסטודנטים עורכים פרויקט גמר, בפרויקט מנתחים תהליכים ותופעות מן התעשייה ומתנסים בפיתוח של פתרונות אפשריים לאתגרים עכשוויים בתחום הטכנולוגיה התעשייתית. סגל המרצים מלווה את הסטודנטים לאורך ביצוע הפרויקט.
חיילים משוחררים יכולים לקבל הנחה בשכר הלימוד, המוענקת על ידי הקרן להכוונת חיילים משוחררים. מומלץ לברר מול מוסד הלימוד או משרד הביטחון את התנאים לזכאות.

 

נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים בהתמחות ובתכנית ההנדסאים נקבעים על ידי מה"א והם אחידים. בין הנושאים נכללים גם:

 

 

 • ניהול מלאי
 • עקרונות בשיווק
 • התנהגות ארגונית
 • התנהגות ארגונית
 • ניתוח מערכות מידע
 • סחר אלקטרוני ושיווק
 • תכנון הנדסי ממוחשב
 • CRM ניהול קשרי לקוחות
 • ניהול פרויקטים טכנולוגיים
 • מערכות מידע ארגוניות ERP
 • ועוד


על מוסד הלימוד


באורט ירושלים יכולים תושבי העיר למצוא מגמות נוספות ללימודים טכנולוגיים, במקצועות כגון חשמל, קירור ומיזוג אוויר, מכטרוניקה, תוכנה, עיצוב מדיה, בניין ועוד. מתקיימת גם מכינה טכנולוגית שבה יכולים ללמוד מי שמעוניינים לשפר את סיכויי קבלתם למגמות השונות.


במכללה מתקיימים גם לימודי תעודה שבהם יכולים ללמוד אנשי מקצוע המעוניינים לקדם את הקריירה, וכן מי שברצונם לעבור הסבה לענף מבוקש. בין המקצועות שניתן ללמוד לתעודה במכללה נכללים ניהול עבודה בבניין, עיצוב פנים, עוזרי בטיחות, הנהלת חשבונות, מזכירות ועוד. ברבות מהכשרות אלה לומדים המשתתפים לקראת בחינות שהעוברים אותן מקבלים תעודות של משרד העבודה.

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה להנדסאים הם אחידים לכלל מסלולי הלימוד, וזאת בהתאם להנחיות מה"ט. במסגרת תנאי קבלה אלה, מתקבלים מועמדים בעלי בגרות מלאה או בגרות חלקית המכילה ציונים חיוביים במקצועות אנגלית (ברמת 3 יחידות), מתמטיקה (ברמת 3 יחידות לימוד) ועברית (ברמת 2 יחידות לימוד). ניתן להתקבל גם על סמך מכינה אקדמית או מכינה טכנולוגית.

 

תעודה


בוגרי המסלול זכאים לקבל תעודת הנדסאי תעשייה וניהול המוענקת על ידי מכללת אורט ירושלים ומה"ט. כדי לקבל את הדיפלומה יש לעמוד בכל חובות הלימודים לרבות מעבר בחינות פנימיות וחיצוניות והשלמה של פרויקט הגמר המסכם.

למידע נוסף לחצו: מכללת אורט ירושלים