לימודי הנדסאי תוכנה באורט ירושלים

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי תוכנה באורט ירושלים

לימודי הנדסאי תוכנה - אורט ירושלים

 

נפתחים לימודים בסמסטר אביב להנדסאים

 

תעשיות המחשוב וההייטק הן בין הענפים הצומחים במשק, שמביאים מדי שנה לאלפי פיתוחים פורצי דרך המקלים על חיינו. מאפליקציות מובייל ועד לתשתיות לניתוח של מידע עסקי, הטכנולוגיה לעולם אינה מפסיקה להשתכלל ולקחת צעד קדימה. ישראל נחשבת לאחת ממעצמות ההייטק בעולם ותמיד יש בה דרישה למפתחים ולעובדים בתחום התוכנה.


במסלול ללימודי הנדסאי תוכנה של מכללת אורט ירושלים שואפים להקנות לסטודנטים סל נרחב של כלים כדי לסייע להם להשתלב בתחום התוכנה. המסלול ממוקד במיומנויות לפיתוח שמותאמות לדרישות העכשוויות של התעשייה הטכנולוגית. דיפלומת ההנדסאי היא מצרך מבוקש בשוק של היום וכך הבוגרים יכולים להשתלב בענפים כגון תכנות, בדיקת תוכנה, ניהול מערכות, ניהול אתרים, ניתוח מערכות ופיתוח אפליקציות ויישומים.


תכנית הלימודים


לימודי ההנדסאים במסלול זה מעניקים לסטודנטים ידע בתחומי התכנות, תקשורת המחשבים ומסדי נתונים. הסטודנטים מכירים שפות תכנות כגון שפת C ושפת JAVA ובמקביל רוכשים מיומנויות מענפים משיקים כגון אלקטרוניקה וחשמל. כמו כן, הם לומדים על תהליכי ניתוח מערכות מידע, על מערכות הפעלה שונות ועל חבילות ויישומי תוכנה עדכניים.


מתכונת הלימוד


הלימודים מתקיימים במסלול יום שנפרש על פני כשנתיים. במהלכם הסטודנטים משתתפים בשיעורים עיוניים וגם בתרגילים מעשיים במעבדות מחשבים של המכללה שם הם צוברים ניסיון פרקטי לקראת היציאה לשוק העבודה. לקראת סיומם של הלימודים הם גם עורכים פרויקט גמר בתחום התוכנה.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים בתכנית זו:

 

  • תקשורת ורשתות
  • אסמבלר
  • גרפיקה ממוחשבת
  • שפת ג'אווה
  • שפת C ושפת C++
  • מבני נתונים
  • ניתוח מערכות מידע
  • ויז'ואל בייסיק    
  • מערכת ההפעלה UNIX    
  • ועוד


סגל הוראה


ראש המגמה הוא דוקטור אשר עוסק בהוראת תחומי הטכנולוגיה והתכנות במוסדות אקדמיים שונים. נוסף על כך, כתב בעבר ספר בתחום מערכות הפעלה של מיקרוסופט והיה שותף בצוותי חשיבה לפיתוח של מערכות תוכנה.


על מוסד הלימוד


בין המסלולים המגוונים ללימודי הנדסאי שמתקיימים במכללת אורט ירושלים אפשר למנות לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות מיקרו מחשבים, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי מכונות מכטרוניקה, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי הנדסה אזרחית, לימודי הנדסאי עיצוב מדיה ולימודי הנדסאי אדריכלות נוף. כמו כן, במכללה אפשר ללמוד בתכניות לימודי תעודה שונות, בענפים מבוקשים במשק כגון חשמל, עיצוב, ניהול ובטיחות.


תנאי קבלה


בהתאם לנהלי מה"ט, ללימודי הנדסאי תוכנה יכולים להתקבל מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה. כמו כן, מועמדים שברשותם בגרות חלקית יכולים להתקבל אם ברשותם ציון עובר לפחות בבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד, בבגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד ובבגרות בעברית ברמת 2 יחידות לימוד. בוגרי מכינה אוניברסיטאית 30+ ומכינה טכנולוגית להנדסאים יכולים גם הם להתקבל. מועמדים מעל גיל 35 מתקבלים על סמך תעודה המעידה על השלמת 12 שנות לימוד.


תעודה


בוגרים שמשלימים בהצלחה את הלימודים מקבלים דיפלומת הנדסאי תוכנה מטעם מכללת אורט ירושלים ומה"ט.

למידע נוסף לחצו: מכללת אורט ירושלים