הנדסאי עיצוב מדיה באורט ירושלים

שירות אישי - צור קשר
הנדסאי עיצוב מדיה באורט ירושלים

מסלול הנדסאי עיצוב מדיה - אורט ירושלים


במציאות הטכנולוגית של ימינו, תחומי העיצוב, התקשורת החזותית והאמנות קשורים קשר הדוק לשימוש ביישומי מחשב ובתוכנות עיצוב שונות, המייעלות את העבודה ומאפשרות יצירה באמצעים ייחודיים המתאפשרים בעולם הדיגיטל. קיימים כיום גם מקצועות חדשים יחסית, כגון בנייה ועיצוב של אתרים, הדורשים בקיאות טכנולוגית לצד הבנה עיצובית וחוש אסתטי מפותח.


לימודי הנדסאי עיצוב מדיה מאפשרים לרכוש את הידע הדרוש למעצבים גרפיים, אמני וידאו שעוסקים בעריכה, בימוי, צילום וסאונד, בוני ומעצבי אתרים - תוך הדגשה של השימוש בטכנולוגיות שונות. מי שמעוניינים בקריירה המשלבת בין טכנולוגיה לבין עיצוב ומדיה, יכולים להשתתף במסלול הנדסאי עיצוב מדיה במכללת אורט ירושלים.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים היא רב תחומית, ומיועדת להקניית הידע התיאורטי וכן הכלים הפרקטיים הדרושים לעבודה כמעצבים גרפיים מקצועיים, כמו גם עבודה בתחומי הפרסום והשיווק וכן תחום בניית האתרים.


על מנת לרכוש את ההיכרות הנדרשת מאנשי מקצוע בתחום, התלמידים לומדים כיצד להשתמש במגוון של תוכנות ממוחשבות כמו אינדיזיין, פוטושופ, ואילוסטרייטור. כמו כן, הם עורכים, מצלמים ומביימים יצירות וידאו, ומקבלים כלים להפקה וייצוא של חומרים לדפוס ולדיגיטל. השילוב של תכנים מעולמות הפרסום והשיווק מאפשר לרכוש הבנה מקיפה הנדרשת עבור העיסוק בבנייה ועיצוב של אתרים, ומוסיפה נדבך טכנולוגי למי שרוצים לעבוד בעיצוב גרפי.

 


מתכונת הלימודים


ניתן לבחור בין מסלול לימודי בוקר לבין מסלול לימודי ערב, הכולל גם לימודים בימי שישי. לימודי הבוקר נמשכים שנתיים, ולימודי הערב נמשכים כ - 3 שנים. בסיום הלימודים, על התלמידים להגיש פרויקט גמר.


במסגרת הלימודים, המשתתפים משלבים בין למידה עיונית לבין יישום מעשי של החומר הנלמד ותרגול שלו במהלך עבודה בחדרי סטודיו, ובמעבדות מחשבים. כמו כן, נערכים סיורים לימודיים שמטרתם העשרה של התלמידים וכן היכרות עם העבודה בשטח.


קיימת אפשרות לקבל הנחה עבור חיילים משוחררים העומדים בקריטריונים, מטעם הקרן והאגף להכוונת חיילים משוחררים של משרד הביטחון. מומלץ לפנות למוסד הלימודים כדי לקבל את המידע העדכני ביותר.


נושאי הלימוד

 

 

 • פוטושופ
 • אינדיזיין
 • רישום ואיור
 • ייצוא לדפוס
 • צילום דיגיטלי
 • אילוסטרייטור
 • תולדות העיצוב
 • כתב וטופולוגיה
 • יסודות העיצוב
 • עיצוב תלת מימדי
 • שימוש בטכנולוגיה לגימורים והשבחת המוצר
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים


במסגרת מכללת אורט ירושלים מוצעים מבחר של מסלולים ללימודי תעודה והנדסאים, המתעדכנים על פי דרישות המשק הישראלי ומאפשרים לבוגרים להשתלב בשוק העבודה במקצועות טכנולוגיים ועיצוביים. בין מסלולי הלימוד ניתן למנות לימודי הנדסאי אדריכלות נוף, הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, הנדסאי עיצוב תעשייתי, וכן לימודי מחשבים ותוכנה ולימודי עיצוב.


לימודי ההנדסאים בתכניות השונות המוצעות במכללה מאפשרים ללמוד מקצועות מעולמות מגוונים תוך שימת דגש על הפן הטכנולוגי, וכך להקנות לתלמידים ידע נדרש עבור השתלבות בתעסוקה בעולם שבו קדמה טכנולוגית תופסת מקום חשוב.


כמו כן, במכללה נערכות שלל פעילויות שמטרתן לסייע בשילוב הבוגרים בעבודה בתעשייה, ביניהן שיתופי פעולה עם חברות וגופים מובילים במשק הישראלי, ירידי תעסוקה, ועוד.


תנאי קבלה


על מנת להשתתף בלימודי הנדסאי עיצוב מדיה במכללה, יש להציג תעודת בגרות שבה ציונים חיוביים במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד ומעלה, באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד ומעלה, וכן בהבעה או בעברית ברמת 2 יחידות לימוד.


כמו כן, קיימת אפשרות להתקבל על סמך מעבר בהצלחה של מכינה ייעודית.


תעודה


המסיימים את לימודי ההנדסאי בהצלחה, מגישים את פרויקט הגמר ועומדים בכל הדרישות, זכאים לדיפלומת הנדסאי עיצוב מדיה הניתנת מטעם המכון להכשרה טכנולוגית (מה"ט).


אפשרויות תעסוקה


קיים מבחר של אפשרויות תעסוקה עבור הנדסאי עיצוב מדיה, בעבודה הן כעצמאים והן כשכירים באחד ממשרדי הפרסום הרבים הקיימים בישראל. ההבנה הטכנולוגית שלימודים אלו מקנים מאפשרת להנדסאים בתחום זה לעבוד בעיצוב אתרים, לעסוק בהפקה וייצוא של חומרים לדפוס, ושיווק דיגיטלי על ענפיו השונים. כמו כן, הנדסאי עיצוב מדיה עוסקים גם בתחומי הפנאי והבידור, המכירות, ויכולים לבנות אתרים עבור לקוחות ממגוון מגזרים ומקצועות במשק הישראלי.

 

 

למידע נוסף לחצו: מכללת אורט ירושלים