קורס נהג מלגזה במכללת לימודית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס רכב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת לימודית - קורס מלגזה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס רישיון נהגי מלגזה במכללת לימודית ירושלים

 

מלגזות הן כלי רכב ממונעים שבהם משתמשים בתעשייה להעמסה ולהובלה של מטענים למרחק קצר. השימוש בהן נעשה כיום בעיקר במפעלים וכן במגזר החקלאי, שם הם מהווים כלי חשוב בהעמסה של סחורות.


כדי לנהוג כחוק של כלים אלה בישראל, יש צורך ברישיון מתאים שניתן על ידי משרד הרישוי. כדי לקבל את הרישיון יש צורך ללמוד בקורס ייעודי ולעבור מבחנים. במבחנים בודקים את הידע העיוני של הנהגים וכן את שליטתם בפועל בכלים בביצוע מטלות שונות.


במכללת לימודית בירושלים יכולים נהגים תושבי העיר להרחיב את אפשרויות התעסוקה בתחום הרכב דרך לימוד בקורס רישיון מלגזה. קורס זה מרוכז ביומיים בלבד, בהם מתקיימת ההכשרה העיונית והמעשית הנדרשת לנהגים בכלים אלה, לפי דרישות משרד הרישוי. לאחר סיום הקורס, מעבר הבחינות וקבלת הרישיון יכולים הבוגרים להשתלב כנהגי מלגזות במגוון של מסגרות בתעשייה, שבה קיימת היום דרישה לנהגים איכותיים ובעלי רישיון.

 

מתכונת הלימוד


קורס מלגזה מתקיים ביומיים מרוכזים. הוא כולל מפגש עיוני המתקיים בכיתת תיאוריה, שבו לומדים את החומר העיוני הנדרש בתחום. בסיומו של היום מתקיים מבחן עיוני פנימי בקורס. מי שעוברים את הבחינה העיונית יכולים להמשיך לשלב הבא של הקורס, השלב המעשי.


המפגש המעשי נערך ביום השני של קורס עבודה זה במהלכו מתרגלים בפועל את השימוש במלגזה ומעמיס טלסקופי במגרש, אשר מאושר על ידי משרד הרישוי. בתום יום זה מתקיים מבחן מעשי שנערך על ידי בוחן מלגזות.


יש לציין כי במוסד הלימוד מציעים לבעלי מפעלים ולחקלאים לבצע קורסי רישיון למלגזות בהתאם לצורכיהם, בין היתר מתקיים קורס רישיון מלגזה לפלסטינים, קורס מלגזה אשר נערך בשפה התאילנדית וכן השתלמויות וימי עיון בתחום הבטיחות בעבודה שנערכים במפעלי החברה, ומיועדים לנהגים לצורך הרחבה וריענון הידע המקצועי.

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורס זה לומדים את כל המרכיבים הנדרשים בהפעלת מלגזות כפי הנדרש בחוק. הם מכירים מצבים שונים לטעינה ופריקה באמצעות הכלים תוך היכרות עם חלקי המלגזה ואופן התפעול שלה. כמו כן, הם לומדים על כללי בטיחות בעבודה וכללי נהיגה בטוחה ונכונה.

 

על מוסד הלימוד


במכללת לימודית נערכים קורסים נוספים בתחום הרכב, ביניהם קורס נהג טרקטור שבו יכולים נהגים לקבל את ההכשרה לנהיגה על רכבים חקלאיים, טרקטורונים וטרקטור משא; קורס נהגי אוטובוס זעיר פרטי שבו לומדים לקראת רישיון הסעת 16 נוסעים; קורס רכב כבד המיועד לנהגים מנוסים על כלי רכב מסחריים; קורס רכב ציבורי שבו ניתן ללמוד את המרכיב העיוני לקראת מבחנים לנהיגה על אוטובוס, מונית או אוטובוס זעיר ציבורי; וקורס מורה נהיגה שבו ניתן להכיר דרכים להוראת נהיגה נכונה ונהיה מונעת.

 

כמו כן, נערכים במכללת לימודית קורסים נוספים לתעודה בתחומים כגון מזכירות, חשבונאות, יישומי מחשב ועוד. קורסים אלה נערכים בפיקוח של גופים ממשלתיים כגון משרד העבודה, משרד האוצר ועוד, ובוגריהם יכולים לגשת למבחנים שעורכים אותם גופים לצורך קבלת תעודות מוכרות על ידם.

 

תנאי קבלה


כדי להוציא רישיון מלגזה, על המשתתפים להיות מעל גיל 18 שנים שברשותם רישיון נהיגה בתוקף מסוג B (לכלי רכב פרטי) ומעלה. לפני תחילת הלימודים בקורס עליהם להשלים מספר שלבים, יש צורך להנפיק טופס רש"ל 18 להיתרי מלגזות אותו ניתן לרכוש בחנויות צילום. יש לציין כי אין צורך בביצוע של בדיקת הכשירות שעל הטופס. את הטפסים המשתתפים מגישים למזכירת הקורסים במכללה ביום הקורס.

 

תעודה


בסיומו של יום הלימוד השני של הקורס, מתקיימת בחינה מעשית של בוחן מלגזות על החומר הנלמד. מי שעוברים את המבחן (ועוברים בהצלחה גם את המבחן העיוני ביום הראשון של הקורס) זכאים לקבל את הרישיון מטעם משרד הרישוי, הרישיון מתקבל תוך שבוע מיום המבחן.


לאחר קבלת הרישיון הבוגרים יכולים לנהוג על מלגזה לפי המשקל המקסימלי שמצויין בהיתרי רישיון הנהיגה. במשרד התחבורה דורשים מבעלי הרישיונות לעבור יום ריענון לאחר שנה מיום קבלת הרישיון. את יום הריענון ניתן לבצע במוסד הלימוד. לאחר ההשתתפות ביום ריענון זה, מקבלים תעודה המעידה על השלמתו בהצלחה, בעלי תעודה זו מכוסים מבחינה חוקית ורשאים להמשיך לנהוג כחוק על המלגזה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת לימודית

כלים שיעזרו לך לבחור