קורס מורה נהיגה במכללת לימודית

רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת לימודית - קורס מורה נהיגה.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מורה נהיגה במכללת לימודית


בעת למידת תחום חדש, קיימת חשיבות להקניית הרגלים נכונים; כאשר מדובר בנהיגה, ההרגלים הנכונים חיוניים על מנת לשמור על בטיחות הנהג, הנוסעים והסביבה.


על כן, תפקיד המורה לנהיגה טומן בחובו אחריות רבה – ונדרשת הסמכה ממשלתית ממי שרוצים לעסוק בו.


מי שרוצים לרכוש את הידע המקצועי לגבי נהיגה נכונה ונהיגה מונעת, וכן לקבל כלים דידקטיים ומתודיים להוראת התחום, יכולים להשתתף בקורס מורה נהיגה במכללת לימודית, הממוקמת בירושלים.


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, הסטודנטים לומדים תוכן תיאורטי ועיוני לגבי נהיגה: הם רוכשים ידע משפטי בדיני תעבורה ונהלי רישוי, ולומדים נושאים רלבנטיים מתחום הנדסת התנועה. בנוסף, הם סוקרים את מבנה הרכב ואת מערכותיו השונות, בפרט מערכת הבטיחות ומערכת שמירת היציבות שלו.


מעבר לכך, הסטודנטים מקבלים היכרות מעמיקה עם סוגיות בנהיגה נכונה ונהיגה מונעת, ועם הכשלים השונים שיוצר הגורם האנושי בעת הנהיגה. לצד התכנים המקצועיים, הסטודנטים לומדים גם דידקטיקה והוראת התחום: הם סוקרים גישות הוראה לאוכלוסיות שונות, כולל מי שסובלים מלקויות למידה, מחזקים את מיומנויות התקשורת הבין אישית שלהם, וכן את שליטתם ביישומי מחשב.


חלק חשוב מהקורס מתמקד בהקניית כלים פרקטיים לשמירה על הבטיחות, כולל כיבוי אש, וכן כלים למתן עזרה ראשונה. כמו כן, הסטודנטים לומדים על אתיקה מקצועית בתחום זה.


מתכונת הלימודים


הקורס משלב בין תכנים עיוניים ובין תכנים מעשיים, והיקפו כ – 606 שעות לימוד פרונטליות, ו – 75 שעות של תרגול מעשי.
הלימודים מוצעים הן במתכונת בוקר והן במתכונת ערב, על מנת לאפשר גמישות עם לוח הזמנים של המשתתפים.


נושאי הלימוד

 

 • יישומי מחשב
 • עזרה ראשונה
 • הנדסת תנועה
 • נהיגה מתקדמת
 • הכרת מערכות הרכב
 • לקויות למידה ונגישות
 • הגורם האנושי בנהיגה
 • מתודיקת הוראת נהיגה
 • דיני תעבורה ונהלי רישוי
 • נהיגה נכונה ונהיגה מונעת
 • איכות הסביבה וזיהום אוויר
 • ועוד


על מוסד הלימודים


מכללת לימודית פועלת בתחום ההכשרות והקידום המקצועיים, ובמסגרתה ניתן להשתתף במגוון קורסים כדי להתקדם בקריירה קיימת, או לפתוח דלתות לאפיקי תעסוקה חדשים.


בין היתר, הקורסים המוצעים במכללה כוללים קורס נהיגה ברכב ציבורי (אוטובוס או מונית), קורס נהיגה ברכב משא כבד (מעל 12 טון) וכן קורס נהיגה באוטובוס פרטי זעיר.


קורסים אלו נערכים תחת פיקוח משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, ובסיומם מקבלים רישיון נהיגה הנחוץ לשם עיסוק בתחום. בנוסף לשיתופי הפעולה אותם מקיימת מכללת לימודית עם משרד העבודה, מתקיימים גם שיתופי פעולה עם גורמים רשמיים נוספים, כגון משרד התחבורה, לשכת רואי החשבון ולשכת יועצי המס.


מעבר לכך, רבים מהקורסים המועברים במכללה ניתנים לתשלום גם באמצעות הפיקדון לחיילים משוחררים ולבוגרי שירות לאומי.


תנאי קבלה


כדי להשתתף בלימודים אלו, על המועמדים להיות בני 21 ומעלה, ולהחזיק בתושבות ישראלית וכן ברישיון נהיגה ישראלי בתוקף. וותק הנהיגה של המועמדים צריך להיות לכל הפחות 3 שנים.


מעבר לכך, על המועמדים להציג תעודת סיום 12 שנות לימוד, וכן להראות כי אין להם עבר תעבורתי או פלילי. בנוסף, הם נדרשים לעמוד בהצלחה במבדקי אדם מילוא.


תעודה


על מנת לסיים את הקורס בהצלחה, יש לעמוד בחובת הנוכחות המלאה של הקורס, וכן לגשת למבחנים פנימיים וחיצוניים שנמצאים תחת פיקוח משרד התחבורה ומשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.


המבחנים החיצוניים מחולקים למבחנים עיוניים בתחומי הנהיגה הנכונה, דיני התעבורה והמתודיקה, וכן מבחנים מעשיים בתחומי המתודיקה המעשית והנהיגה הנכונה המעשית.


הבחינות הפנימיות נערכות סביב שלל הנושאים שנלמדים במהלך הקורס, הנדסת תנועה, הכרת הרכב, עזרה ראשונה, לקויות למידה ונגישות, ועוד.


מי שעומדים בדרישות אלו, זכאים לתעודת גמר מטעם משרד העבודה, וכן להיתר הוראת נהיגה שמופיע ברישיון הנהיגה.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי הקורס שמסיימים בהצלחה ועומדים בדרישותיו, כולל בבחינות הפנימיות והחיצוניות, יכולים ללמד נהיגה כעצמאים או במסגרת בתי ספר לנהיגה.


בישראל, המסתמכת רבות על שימוש ברכב הפרטי, קיימת דרישה למורים מיומנים לנהיגה, ועל כן רבות אפשרויות התעסוקה בתחום ברחבי הארץ.

 

מעבר לכך, מי שרוצים להמשיך ולהרחיב את סמכויותיהם, יכולים להשתתף בהכשרות למורי נהיגה שרוצים ללמד קורסים כמו קורס נהיגה באוטובוס זעיר פרטי.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת לימודית

כלים שיעזרו לך לבחור