קורס נהיגה בטרקטור במכללת לימודית

רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת לימודית - קורס טרקטור.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס נהיגה על טרקטור במכללת לימודית

 

טרקטורים הם כלי עבודה נחוצים בתעשיית החקלאות, בענף הבניה וכן במגוון תחומים נוספים. נוסף על כך, יש מי שמעוניינים לרכוש רישיון נהיגה על טרקטור לצרכי פנאי, בילוי וטיולים.


על מנת לוודא את בטיחות הנוהגים בטרקטור וסביבתם, קיימת חובת הוצאת רישיון על טרקטור – מעבר מבחן מעשי (טסט) וכן מבחן תיאוריה מטעם משרד התחבורה.


מי שרוצים לקבל את הידע המעשי והתיאורטי הנחוץ, יכולים להשתתף בקורס נהיגה על טרקטור במכללת לימודית. בקורס לומדים כיצד לנהוג בטרקטור, טרקטור משא, וכן טרקטורון.


הקורס מתאים לבני 15 ומעלה, כאשר ניתן לגשת לטסט החל מגיל 16.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים בקורס רכב זה מחולקת ללמידה עיונית בכיתה ולתרגול מעשי בשטח. הלימודים העיוניים כוללים קבלת היכרות עם דיני התעבורה והתמרורים השונים, למידת מושגים בסיסיים בנהיגה, וכן סקירת סוגיות מרכזיות בבטיחות בטרקטור. זאת במטרה להקנות לתלמידים את הבסיס הנדרש לצורך נהיגה בטוחה ואחראית.


לאחר מכן, בחלק המעשי של הלימודים, המשתתפים מתרגלים את הנהיגה בתנאים שונים, וכך מתכוננים לקראת הטסט. התרגול, במהלכו המורים מכווינים את התלמידים לשמירה על יציבות מירבית, כולל נהיגה על טרקטור חקלאי קשור לעגלה, ונהיגה על טרקטורון בתוך מסלול.


מתכונת הלימודים


הקורס מתקיים תוך שימת דגש על הידע המעשי, על מנת לתת לתלמידים כמה שיותר ניסיון בנהיגה בשטח, שיכול לעזור להם לעבור את הטסט בהצלחה וגם לנהוג בצורה בטוחה ואחראית בטרקטורים מסוגים שונים.


החלק העיוני של הקורס נערך בכיתות קטנות, תוך שימוש בעזרים טכנולוגיים המאפשרים למידה חווייתית ומתן יחס אישי לתלמידים.


ניתן להתחיל את החלק המעשי של הלימודים רק לאחר מעבר בהצלחה של מבחן תיאוריה.


נושאי הלימוד

 

 

  • תמרורים
  • דיני תעבורה
  • פניות וסטיות
  • בטיחות בנהיגה
  • כניסה ויציאה מרכב
  • ועוד


על סגל ההוראה


המרצים בקורס הם מורי נהיגה על טרקטור בעלי הסמכה ממשרד הרישוי, המחזיקים בניסיון רב בהוראה. הם נותנים לתלמידים יחס אישי ומעבירים מניסיונם בנהיגה בשטח, תוך הקפדה על הקניית יכולות נהיגה בטיחותית.


על מוסד הלימודים


מכללת לימודית היא מוסד לימודים בו מוצעות הכשרות מקצועיות וקורסי עבודה לתחומים מבוקשים בשוק הישראלי. רבות מההכשרות נערכות תוך שיתוף פעולה עם משרדי ממשלה וגורמים רשמיים שונים, וכך מאפשרות לבוגרים לקבל הסמכות מוכרות, שפותחות דלתות רבות בתעשייה.


במסגרת המכללה פועלים מספר בתי ספר, בתחומי התחבורה, המזכירות, הפיננסים, המחשבים והרפואה האלטרנטיבית. בבית הספר לתחבורה ניתן להשתתף בקורסי נהיגה מקצועיים שונים, כגון קורס רכב כבד, קורס מלגזה, קורס רכב ציבורי, ועוד. הקורסים מכינים לקראת מבחני רישוי מטעם משרד התחבורה, מה שמאפשר למסיימים להשתלב במקצועות נחוצים שהדרישה אליהם גבוהה.


עבור חלק מהקורסים במכללה ניתן לשלם באמצעות הפיקדון לחיילים משוחררים ובני שירות לאומי, בהתאם לקריטריונים של המכללה ושל הקרן להכוונת חיילים משוחררים.


תנאי קבלה


הקורס מיועד לבני 15 ומעלה, כאשר מבחינה חוקית ניתן לגשת למבחן התיאוריה החל מגיל 15 וחצי, ולטסט המעשי החל מגיל 16.


לפני תחילת הלימודים בקורס, יש להנפיק טופס ירוק עבור טרקטור דרגה 1. הטופס כולל שאלון רפואי, המיועד למילוי על ידי רופא משפחה ואופטומטריסט לאחר ביצוע בדיקות עיניים. רק לאחר ביצוע הבדיקות ומילוי הטופס ניתן להתחיל את הלימודים.


תעודה


עם סיום החלק העיוני של הקורס, התלמידים מקבלים תעודת סיום ויכולים לגשת למבחן התיאוריה, שנערך במרכזי בחינה ברחבי הארץ. יש לקבוע את המועד למבחן באופן חיצוני.


מי שעוברים בהצלחה את מבחן התיאוריה, יכולים להתחיל בשלב המעשי של תכנית הלימודים. לאחר מספר מפגשי תרגול מעשיים, ניתן להיבחן בטסט במגרש הטרקטור של המכללה על ידי בוחן מטעם משרד הרישוי.


מי שעוברים בהצלחה את הטסט זכאים לרישיון תוך שבוע. עם זאת, יש לשים לב כי הנהיגה על רכב כבד מותרת בחוק (טרקטורים שמשקלם מעל 3200 ק"ג או שגוררים גרור מעל 4000 ק"ג), רק חצי שנה לאחר קבלת הרישיון.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת לימודית

כלים שיעזרו לך לבחור