קורס נהגי אוטובוס זעיר פרטי במכללת לימודית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס רכב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת לימודית - אוטובוס זעיר פרטי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס אוטובוס פרטי זעיר במכללת לימודית ירושלים

 

אוטובוס פרטי זעיר הוא כלי רכב גדול שבו ניתן לאסוף ולהסיע עד 16 נוסעים, ללא תשלום וללא מטרות רווח וזאת בניגוד לאוטובוסים ציבוריים או מוניות. כיום כדי לנהוג על רכבים אלה יש צורך לעבור קורס ייעודי ולקבל רישיון מתאים בדרגת D3. על הקורס מפקח משרד העבודה והרווחה ועל המרכיב המעשי בהכשרה מפקח משרד התחבורה.


במכללת לימודית יכולים נהגים תושבי ירושלים, המעוניינים לקבל את הכלים הנדרשים להסעת 16 נוסעים ללמוד בקורס אוטובוס פרטי זעיר. במהלך קורס רכב זה, לומדים בהרחבה על טכניקות נהיגה נכונה וסוקרים את כל הכללים והדינים הנוגעים לנהגים בכלים אלה.


תכנית הלימודים


במסגרת הקורס המשתתפים רוכשים ידע וכלים לנהיגה נכונה על גבי אוטובוס זעיר פרטי, להסעת 16 נוסעים. משתתפים בתכנית לומדים על שלל הדינים הרלבנטיים לנהגים, סוקרים את שיטות הנהיגה ומכירים את מבנה כלי הרכב.


הם לומדים בהרחבה על סוגיות בהסעת תלמידים וכמו כן לומדים עקרונות חשובים בנהיגה מונעת ושמים דגש על כללי הבטיחות במהלך הנהיגה לצורך התמודדות עם אתגרים ומניעת תאונות. הם גם מתוודעים למערכות הבטיחות של אותם כלי רכב ומפתחים מיומנויות עזרה ראשונה כמתבקש בחוק. לפי דרישות משרד העבודה, בקורס נכללים גם תכנים בתחום איכות הסביבה והנגישות לאנשים עם מוגבלות.

 

מתכונת הלימוד


זוהי הכשרה עיונית שאורכה 70 שעות לימוד אקדמיות. הסטודנטים יכולים ללמוד בקורס ערב או במסלול בוקר מרוכז וכך לשלב בין לימודים ועבודה. בקורס מקבלים הכנה למבחן בתחום הנהיגה באוטובוס זעיר. הבחינה מתקיימת לאחר תום הקורס ונערכת על ידי רשות הרישוי.

 

נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך הקורס מותאמים לדרישות משרד הכלכלה ומשרד התחבורה לצורך הכשרת הנהגים והם נוגעים בכלים המרכזיים החיוניים לנהגי האוטובוס הפרטי. בין אותם נושאים אפשר למנות גם:

 

 

  • דיני תעבורה
  • נהיגה מונעת
  • הסעת תלמידים
  • הגשת עזרה ראשונה
  • נגישות למוגבלים ברכב
  • מערכות הבטיחות ברכב
  • זיהום אוויר ואיכות הסביבה
  • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת לימודית היא מוסד לימודי תעודה הפועל בירושלים מזה כ – 25 שנים. במכללה ניתן לקחת חלק בעוד שלל קורסים במקצועות הרכב שבהם ניתן ללמוד את המרכיב העיוני בתהליך קבלת רישיונות נהיגה שונים. בין המסלולים בתחום ניתן למצוא קורס נהגי רכב ציבורי, קורס נהגי רכב כבד וקורס מורי נהיגה.


נוסף על כך ניתן ללמוד במכללה קורסים בענפים נוספים, כגון קורסי מנהל, מזכירות וחשבונאות וקורסים להיכרות עם יישומי מחשב. גם ארגונים המעוניינים להכשיר את עובדיהם יכולים לקחת חלק בקורסים ייעודיים לארגונים שניתן להתאים לצורכי הארגון מבחינת לוחות זמנים. בקורסים השונים נלמדים תכנים המותאמים להתפתחויות בשוק העבודה תוך שימת דגש על פיתוח הכלים הפרקטיים החיוניים להשתלבות בקריירה בתחומים הנלמדים.

 

תנאי קבלה


קורס זה מיועד לבעלי רישיון נהיגה, שברצונם לקבל את הרישיון הנחוץ להסעת 16 נוסעים ללא מטרות רווח. בין היתר יכולים ללמוד בו עובדים שנדרשים להסעתם של נוסעים כחלק מעבודתם או בעלי משפחות גדולות ומרובות ילדים המעוניינים להסיע נוסעים. כמו כן, גם בעלי רישיון רכב משא יכולים ללמוד בתכנית ולאחריה הם זכאים להסעת 19 נוסעים.


כחלק מתהליך ההרשמה לתכנית על המועמדים להוציא טופס ירוק במקומות המורשים לכך, להחתים את רופא המשפחה על גבי הטופס ולגשת למשרד הרישוי לקבלת חתימה עליו. לאחר מכן, ניתן להירשם לקורס במכללה תוך הצגת הטופס החתום, רישיון נהיגה בתוקף ותעודת הזהות.

 

תעודה


משתתפים שעומדים בכל חובות הקורס ועוברים את הבחינות בהצלחה מקבלים תעודת גמר הניתנת על ידי משרד העבודה. יש לציין כי כדי לקבל את רישיון הנהיגה באוטובוס פרטי זעיר יש צורך לעבור גם הכשרה מעשית ומבחן מעשי, שעורכת רשות הרישוי במשרד התחבורה. מי שעוברים בהצלחה הן את החלק העיוני והן את החלק המעשי בתהליך זה זכאים לקבל רישיון בהתאם לחוק, שבאמצעותו ניתן להסיע עד 16 נוסעים ונהג ללא מטרות רווח. מי שברשותם רישיון רכב משא יכולים להסיע עד 19 נוסעים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת לימודית

כלים שיעזרו לך לבחור