קורס חשבי שכר במכללת לימודית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס חשבונאות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת לימודית - חשבי שכר בכירים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס חשבי שכר בכירים במכללת לימודית בירושלים

 

חשבי שכר הם אנשי מקצוע שאחראיים על ביקורת וניהול תלושי השכר של עובדים בארגונים ומוסדות. לתפקיד זה חשיבות רבה בהתנהלות הכלכלית הנכונה של ארגונים, שכן החשבים אחראיים על עדכון וניהול דוחות שכר העובדים בחברות וכן על שמירה על נהלים וחקיקה עדכנית והתאמת נהלי השכר של החברה לאותן תקנות. הם פועלים מול הנהלת הארגון ומדווחים על שינויים וחריגות שונות שעשויים להתרחש, מתוך מטרה להוביל להתנהלות פיננסית יעילה, תקינה ומותאמת לחוק.

 

במכללת לימודית מתקיים קורס חשבי שכר בכירים, שבו יכולים תושבי ירושלים לקבל את כל הכלים הנדרשים להשתלבות בתפקידי חשבי שכר. כיום יש צורך לעבור קורס חשבונאות ייעודי מטעם לשכת רואי החשבון כדי להשתלב בתפקיד וכן לעבור מבחנים מסכמים שבסופם מוענקת תעודת גמר. בתכנית זו מכינים את המשתתפים לקראת אותן בחינות והתכנים בו מקיפים את הנושאים שעשויים להופיע במבחן. בשוק העבודה של היום יש ביקוש רב לחשבי שכר איכותיים ומיומנים, שיכולים להשתלב בשלל ארגונים פרטיים וציבוריים שבהם מעסיקים עובדים בשכר.

 

תכנית הלימודים


מטרת התכנית היא הכשרתם של המשתתפים להיכרות עם חוקי השכר בישראל וכן הכנתם למבחני לשכת רואי החשבון, שאותם יש לעבור כדי להשתלב מקצועית בתחום כחשבי שכר. כמו כן, המשתתפים לומדים על שימוש בתוכנות שכר עדכניות שבהן משתמשים אנשי המקצוע לעיבוד נתונים, הפקת דוחות וטפסים ועיבוד מידע.


במהלך הקורס מקיפים הסטודנטים שלל נושאים הרלבנטיים לעבודתם של החשבים. הם סוקרים סוגיות במס הכנסה וזיכויים שונים בתחום השכר והגמל, וכן מתוודעים להיבטים שונים בביטוח הלאומי כגון סוגי ביטוחים לעובדים ולמעבידים. בהמשך נלמדים מושגים חשובים בביטוח פנסיוני ודיני עבודה. כמו כן, הם מכירים את סוגי הטפסים השונים שבהם משתמשים החשבים במסגרת עבודתם השוטפת.

 

מתכונת הלימוד


בקורס זה 154 שעות לימוד, הכוללות לימוד עיוני ומעשי. הסטודנטים מתנסים בהפעלה של תוכנות שכר ודנים במגוון דוגמאות מתוך העבודה השוטפת בתחום השכר. באפשרות התלמידים ללמוד בקורס ערב או במסלול בוקר, בתיאום עם מוסד הלימוד.

 

נושאי הלימוד


המשתתפים בקורס לומדים מגוון נושאים בתחום השכר בהתאם לתכני בחינות ההסמכה לתפקיד, הנה כמה מהתחומים הנלמדים:

 

 

  • מס הכנסה
  • ביטוח לאומי
  • שימוש בטפסים
  • ענפי ביטוח לעובדים
  • קופות גמל וביטוח פנסיוני
  • הסכמים קיבוציים וחוזה עבודה
  • חישוב מיסים על פי מדרגות מס
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

מכללת לימודית הממוקמת בירושלים באזור מרכז העיר היא מוסד לימודי תעודה הפועל למעלה מ – 25 שנים. במכללה ניתן לקחת חלק בעוד שלל קורסים במקצועות המינהל, כגון קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2, קורס מזכירות רפואית, קורס מזכירות משפטית ועוד. כמו כן, מתקיימות הכשרות בענפים נוספים כגון קורסי רכב והכשרות בתחום יישומי המחשב.


התכניות המתקיימות במכללה מותאמות לתהליכים ושינויים בשוק העבודה וברבות מהן ניתן לקבל הכנה לקראת מבחני הסמכה ממשלתיים הנחוצים לצורך קבלת תעודות מקצוע ותעודות גמר מטעם גורמים כגון משרד העבודה והרווחה. סגל מוסד הלימוד מורכב ממומחים בתחומים השונים הן בשוק העבודה והן בהוראה, והוא מלווה את הסטודנטים במהלך הכשרתם ומעביר להם מן הידע המקצועי שברשותו.

 

תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס נדרשים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. אין צורך בהכרח בניסיון קודם בתחום השכר כדי ללמוד בהכשרה. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לקבלת המידע המדויק ביותר בנוגע לתנאי קבלה.

 

תעודה


משתתפים המסיימים בהצלחה את הקורס ומעוניינים לקבל את תעודת חשבי השכר נדרשים לעבור גם מבחנים עיוניים ומעשיים. המבחן התיאורטי מתקיים מטעם לשכת רואי החשבון והוא נערך בבנייני האומה. המבחן המעשי נערך במוסד הלימוד ובפיקוח של לשכת רואי החשבון. במסגרת מבחן זה המשתתפים מיישמים את הידע הנלמד בהפעלת תוכנת השכר ובביצוע פעולות שונות בתוכנה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת לימודית

כלים שיעזרו לך לבחור