קורס רכב ציבורי במכללת לימודית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס רכב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת לימודית - רכב ציבורי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס נהג רכב ציבורי במכללת לימודית בירושלים

 

במכללת לימודית בירושלים מתקיים קורס נהגי רכב ציבורי. מסלול זה מתאים לנהגים המעוניינים לקבל רישיון נהיגה על כלי רכב כגון אוטובוס, מונית או אוטובוס ציבורי זעיר. כיום כדי לשמש נהגים לאותם כלים יש צורך בקבלת רישיון מטעם משרד התחבורה ותעודה מטעם משרד העבודה. בקורס זה, המפוקח על ידי משרד העבודה, ניתן לרכוש את כל היעד העיוני החיוני לנהגים בעבודתם.


יש לציין כי כדי לקבל הסמכה לנהיגה ברכב ציבורי יש לעבור הסמכה בת 2 חלקים – מרכיב עיוני ומרכיב מעשי (נהיגה בפועל). קורס זה כולל רק את המרכיב העיוני של ההכשרה, המעוניינים לקבל את הרישיון ממשרד התחבורה נדרשים להשלים הכשרה מעשית נוספת במסגרות לימוד אחרות.


בוגרי ההסמכה שמשלימים גם את המרכיב העיוני ומקבלים הן את התעודה והן את הרישיון יכולים להשתלב כנהגים במגוון של מסגרות תעסוקה, כגון בחברות התחבורה הציבורית, בחברות פרטיות בתחום ההסעות ועוד. הם יכולים גם להמשיך להרחיב את אפשרויות התעסוקה דרך לימוד בקורסי רכב נוספים.


תכנית הלימודים


במהלך קורס זה המשתתפים רוכשים את מכלול הכלים החיוניים לנהגי רכב ציבורי מסוגים שונים. בין היתר מושם דגש על חוקים ודינים הרלבנטיים לאותם נהגים, על כללים לנהיגה בטוחה וזהירה ועל פיתוח רמת נהיגה גבוהה ומקצועית.


הם לומדים מונחים מרכזיים בתורת המקצוע לרבות היכרות עם חלקי הרכב ועם תהליכי הסעה של תלמידים וכללי נהיגה נכונה. בהמשך נלמדים מקצועות תשתית כגון ידיעת הארץ ואנגלית ומקצועות תומכים לרבות עזרה ראשונה, כיבוי אש וביטחון. נלמדים גם כישורי עבודה בין אישיים כגון יחסי אנוש ומיומנויות שירותיות לנוסעים עם מוגבלות.

 

מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס 148 שעות לימוד אקדמיות. בתכנית נכלל החלק העיוני בלבד של הכשרת נהגי רכב ציבורי. עם זאת, תלמידים המעוניינים בכך יכולים לקחת חלק במרכיב המעשי בהכשרת הנהגים במקביל לקורס העיוני, באופן נפרד וחיצוני למכללה. חיילים משוחררים יכולים ללמוד על חשבון הפיקדון בקורס זה.

 

נושאי הלימוד


בין שלל הנושאים הנכללים בקורס אפשר למנות את הנושאים הבאים:

 

 

  • הכרת הרכב
  • נהיגה נכונה
  • דיני תעבורה
  • נהיגה מונעת
  • הסעת תלמידים
  • גורם אנושי בנהיגה
  • כיבוי אש ועזרה ראשונה
  • שירות לנוסעים עם מוגבלות
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללת לימודית מתקיימים עוד מגוון קורסים, בהם קורסי רכב. ביניהם אפשר למצוא קורס נהגי משא כבד, קורס מורי נהיגה וקורס אוטובוס זעיר פרטי. תחומי לימוד נוספים שאפשר ללמוד במכללה כוללים קורסי מזכירות ומינהל, קורסי מחשבים וקורסי לארגונים. בתכניות הלימוד משולבים תכנים עיוניים עם התנסויות פרקטיות והכנות למבחני הסמכה ממשלתיים, כדי לסייע לסטודנטים להתכונן לקראת אתגרי שוק העבודה.

 

תנאי קבלה


קורס זה מיועד לנהגים מנוסים שברצונם לקבל את רישיון הנהיגה לאוטובוסים, מוניות או אוטובוסים זעירים ציבוריים. במסגרת התנאים להגשת בקשות לקורס, על המועמדים להיות תושבי ישראל מעל גיל 20. יש לציין כי את רישיון הנהיגה מקבלים רק בגיל 21 ומעלה. כמו כן, עליהם להיות בעלי ידעת השפה העברית, וסיום 8 כיתות לימוד לפחות. נוסף על כך, ישנה דרישה לרישיון נהיגה תקף לרכב פרטי או לרכב מסחרי במהלך השנתיים האחרונות.


כדי להתקבל לקורס, יש לעבור תהליך קליטה ומיון בן מספר שלבים. ראשית על המועמדים לקבל טופס בקשה לרישיון אוטובוס אותו מקבלים בתחנות צילום. כמו כן יש לבצע בדיקת ראייה אצל אופטומטריסט מוסמך ובדיקה רפואית אצל רופא. לאחר מכן על המועמדים לגשת עם הטפסים החתומים אל המכללה ולצרף את העתקי רישיון הנהיגה, אישורים על לימודים קודמים ותעודת זהות. הבקשות עוברות אישור של משטרת ישראל, במהלכו מוזמנים לבדיקות רפואיות במכון רפואי לבטיחות בדרכים. לאחר סיום תהליך זה, רשות הרישוי שולחת אל המכללה הפנייה שבעזרתה ניתן להשתבץ לקורס.

 

תעודה


בוגרים שעומדים בכל דרישות התכנית ועוברים את מבחני הגמר בהצלחה זכאים לקבל תעודת גמר מטעם משרד העבודה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת לימודית

כלים שיעזרו לך לבחור