קורס מזכירות בכירה במכללת לימודית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מזכירות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת לימודית - קורס מזכירות בכירה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מזכירות בכירה במכללת לימודית


האחריות על הניהול התקין של המשרד מופקדת בידי מי שעוסקים במזכירות בכירה, וכוללת היבטים רבים מעולמות הטכנולוגיה, יחסי האנוש, הניהול, התקשורת ויחסי הציבור.


הסיטואציות עמם נדרשים להתמודד אנשי המקצוע בתחום מצריכים מהם להחזיק בהיכרות עם מגוון נושאים וסוגיות, כדי לאפשר פתרון הבעיות המתעוררות מתוקף העבודה השוטפת במשרד, ולקבל החלטות בצורה מהירה ובוטחת.


כדי לוודא את רמת המקצועיות והידע של העוסקים במקצוע זה, במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים מקיימים מבחני הסמכה במזכירות בכירה. מי שרוצים לרכוש את היכולות והמיומנויות הנחוצות לצורך מעבר מבחן זה, יכולים להשתתף בקורס מזכירות בכירה במכללת לימודית.


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, הסטודנטים רוכשים את המיומנויות הדרושות לעיסוק בתחום המזכירות. הם לומדים על דיני עבודה ומקבלים הבנה ביחסי עבודה ובניהול משאבי אנוש, שנחוצים לצורך ניהול המשרד ומענה על הצרכים האדמיניסטרטיביים של הארגון.


נוסף לזאת, הסטודנטים לומדים כיצד לנהל יומנים בצורה מאורגנת ויעילה, ולהשתמש במערכות משרד דיגיטליות וממוחשבות לשם כך. יישומי מחשב הם חלק חשוב מהתכנים הנלמדים בקורס, על מנת להקנות למשתתפים את המיומנויות הטכנולוגיות שכל כך נחוצות כיום.


מעבר לכך, הם סוקרים את תחומי החשבונאות והכלכלה על מנת לרכוש בקיאות בתחומים שעמם נדרשים להתמודד במהלך עבודה.


מלבד הסוגיות בתחומי הטכנולוגיה, משאבי האנוש, הכלכלה והחשבונאות, הסטודנטים מקבלים היכרות עם תחומי התקשורת ויחסי הציבור, ועוברים סדנאות מנהיגות כדי לחזק את כישורי ההנהגה והניהול שלהם.


מתכונת הלימודים


הקורס מוצע במסלול בוקר וכן במסלול ערב, על מנת לאפשר גמישות לסטודנטים ולתת להם לבחור במתכונת לימודים המתאימה ללוח הזמנים שלהם, ולשילוב עם עבודה או עם הורות.


היקף הקורס הוא כ – 214 שעות, ובסיומו נערכות בחינות פנימיות וחיצוניות מטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.
לקראת הבחינות של משרד העבודה, מתקיים מרתון הכנה ובו הסטודנטים פותרים מבחני עבר בהנחיית מרצה, וכן מקבלים מבחנים לדוגמא לתרגול בבית.


קיימת אפשרות לקבלת מלגה, עבור סטודנטים שעומדים בתנאים. מומלץ לבדוק את הזכאות מול מוסד הלימודים.


נושאי הלימוד

 

  • ניהול יומנים
  • תורת המנהל
  • מנהיגות והובלה
  • ניהול משאבי אנוש
  • תקשורת ויחסי ציבור
  • ניהול משרד ממוחשב
  • דיני עבודה ויחסי עבודה
  • מבוא לחשבונאות וכלכלה
  • ועוד


על מוסד הלימודים


מכללת לימודית היא מוסד לימודים להכשרה ולפיתוח מקצועיים, הממוקם בירושלים, ובו מוצעים מגוון קורסים לתעודה בתחומים מבוקשים במשק הישראלי. בין היתר, ניתן להשתתף במסגרת המכללה בקורס מזכירות רפואית, קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2, קורס חשבי שכר, וכן קורסים טכנולוגיים כמו קורס אקסל וקורס אופיס.


במכללה רואים חשיבות בהקניית כלים מעשיים, שיכולים לסייע להשתלב בשוק העבודה בצורה מיטבית. תכניות הלימודים, שחלקן נערכות תוך שיתוף פעולה עם גורמים רשמיים שונים, מתעדכנות על פי הדרישות המשתנות של התעשייה, וכוללות תכנים טכנולוגיים ומנהיגותיים שונים.


המרצים בקורסים השונים הם אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב, הן בעבודה בשטח והן בהוראת התחום. הם נותנים לסטודנטים יחס אישי, ליווי והנחייה בעת לימודיהם.


חלק מהקורסים במכללה מוכרים לצורך תשלום באמצעות פיקדון לחיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי, בכפוף לקריטריונים של הקרן והאגף להכוונת חיילים משוחררים.


תנאי קבלה


הקורס מיועד למי שרוצים להשתלב בתפקידים בכירים באדמיניסטרציה וניהול משרדים בארגונים ובחברות, העוסקים בענפים שונים במשק.


על מנת להשתתף בקורס, יש להחזיק בתעודת 12 שנות לימוד מטעם משרד החינוך, וכן לעבור ראיון קבלה אישי הבוחן את התאמת המועמדים אל התחום.


תעודה


מי שמסיימים את הקורס בהצלחה, ועומדים בדרישות, זכאים לתעודת הסמכה ממשלתית מטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.


דרישות הקורס הן עמידה בחובת הנוכחות ב - 85% לפחות מן השיעורים, וכן מעבר בחינות פנימיות וחיצוניות מטעם משרד העבודה.


אפשרויות תעסוקה


מי שמסיימים את הקורס בהצלחה, יכולים להשתלב במשרות בכירות במערך האדמיניסטרציה של מגוון חברות בתעשייה, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי.


הכלים הנרכשים בקורס מאפשרים להתפתח ולהתקדם מבחינה מקצועית בענף המזכירות, ולרכוש מיומנויות חשובות שיכולות לפתוח אפיקים חדשים בקריירה, כולל בתחומים קרובים מעולמות הניהול, ניהול משאבי האנוש, וכן בתפקידים נוספים בתחום האדמיניסטרציה.

 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת לימודית

כלים שיעזרו לך לבחור