קורס מזכירות רפואית באורט כפר סבא

שירות אישי - צור קשר
קורס מזכירות רפואית באורט כפר סבא

קורס מזכירות רפואית - אורט כפר סבא


מזכירות רפואית היא מקצוע שמטבעו נדרשות יכולות ארגוניות, מיומנויות ניהול משרד, וגם הבנה בנושאים בסיסיים מתחום הרפואה. העוסקים במקצוע זה נותנים מענה הן לצוות הרפואי והן למטופלים, במקומות עבודה מגוונים: בתי חולים, קופות חולים ומרפאות, וכן מכונים רפואיים פרטיים.


על מנת לרכוש את הידע המקיף שנדרש מאנשי מקצוע בתחום המזכירות הרפואית, יש להשתתף בהכשרה מקצועית ולאחריה צריך לעבור מבחנים חיצוניים של משרד הכלכלה. בין ההכשרות המקצועיות המתקיימות במוסדות לימוד ברחבי הארץ, ניתן להשתתף בקורס מזכירות רפואית במכללת אורט כפר סבא.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים כוללת את חומר הלימוד שבו יש לרכוש בקיאות לקראת בחינות העיסוק של משרד הכלכלה. המשתתפים בקורס לומדים להכיר ולשלוט ביישומי מחשב, שנמצאים בשימוש רחב בקרב העוסקים במזכירות רפואית. במסגרת תכנית הלימודים שמים דגש על תוכנות מייקרוסופט אופיס: וורד, אקסל, פאוורפוינט ואאוטלוק. כמו כן, חלק חשוב מהקורס מוקדש לרכישת מיומנויות משרד, וביניהם יכולות ארגוניות וניהוליות שנדרשות למקצוע המזכירות הרפואית, כמו ניהול משרד ממוחשב.


המשתתפים רוכשים ידע בסיסי בנושאים רפואיים נדרשים, כולל מינוחים רפואיים נחוצים. בין הנושאים הנלמדים ניתן למנות אנטומיה ופיזיולוגיה, מחלות שונות וניתוחים, פרמקולוגיה וטוקסולוגיה, וכן עבודת המכונים והמעבדות הרפואיות. נוסף על כך, נלמדים בקורס גם עיקרי הסודיות והאתיקה המקצועית הנדרשים מהעוסקים במזכירות רפואית.

 


מתכונת הלימודים


הלימודים נערכים במהלך 340 שעות לימוד. המפגשים מתקיימים פעמיים בשבוע, כאשר כל מפגש מונה 4 שעות לימוד אקדמיות. מעבר לשעות המפגשים, נדרש מהמשתתפים לקחת חלק בהתנסות מעשית שהיקפה הוא 60 שעות לימוד.


במסגרת הקורס, הסטודנטים רוכשים ידע עיוני ואוריינות טכנולוגית, לצד הכשרה מעשית ויישומית רחבה. הם משתתפים בסדנאות בנושאים שונים, כגון התנהגות ארגונית, וכן נדרשים לסטאז' בבתי חולים ובמרפאות אשפוז על מנת לסיים את הלימודים כאשר ברשותם ניסיון מקצועי ומעשי.


קיימת אפשרות להשתמש בפיקדון חיילים משוחררים על מנת לשלם עבור הקורס - מומלץ לבדוק זאת מול מוסד הלימודים על מנת לקבל את המידע העדכני ביותר.


נושאי הלימוד


הידע שנרכש בקורס הוא רב תחומי ומקיף מיומנויות ארגוניות וניהוליות, היכרות עם עולם הרפואה וכן שימוש בתוכנות ויישומי מחשב שונים:

 

 

  • מחלות וניתוחים
  • מכונים ומעבדות
  • תכתובות רפואיות
  • אנטומיה ופיזיולוגיה
  • פרמוקולוגיה וטוקסולוגיה
  • סודיות ואתיקה מקצועית
  • רישום, דיווח ומינוח רפואי
  • ארגון וניהול המשרד הרפואי
  • יישומי מחשב בדגש על תוכנות אופיס
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים


במכללת אורט כפר סבא נערכים מסלולי לימוד להנדסאים, לתעודה וכן לעתודאים, במגוון של מקצועות מבוקשים במשק הישראלי.

 

תכני הלימוד במכללה משלבים דגש על טכנולוגיות עדכניות והיישום שלהן בשוק העבודה, וכוללים גם תכנים המסייעים לבוגרים בחיפושי העבודה ופיתוח הקריירה לאחר סיום הלימודים.


הלימודים במכללה מוצעים במתכונת גמישה, כאשר במסלולים מסוימים ניתן לבחור בין מסלול לימודי בוקר לבין מסלול לימודי ערב, וחלקם נערכים במסלול ערב בלבד. כך הסטודנטים יכולים לשלב את הלימודים עם עבודה במשרה מלאה ועם חיי משפחה.


צוות ההוראה במכללה כולל מרצים ואנשי מקצוע בעלי ניסיון באקדמיה ובתעשייה, שמספקים לסטודנטים ליווי ויחס אישיים בעת הלימודים.


ב - ORT Career, המחלקה לניהול במכללת אורט כפר סבא ניתן להשתתף בלימודי תעודה בקורס ניהול רכש ומלאי ממוחשב, בקורס חשבי שכר בכירים, ובקורסי הנהלת חשבונות סוגים 1,2 ו - 3.

 


תנאי קבלה


על מנת להתקבל לקורס מזכירות רפואית, יש להחזיק לפחות בתעודת 12 שנות לימוד ובידע והבנה במחשבים. כמו כן, יש לעבור מבדק שבוחן את התאמת המועמדים לקורס.


תעודה


הקורס מהווה הכנה לקראת בחינות חיצוניות שאותן עורך משרד הכלכלה. מי שעומדים בדרישות הקורס ועוברים את הבחינות, זכאים לתעודת מקצוע במזכירות רפואית מטעם משרד הכלכלה.


אפשרויות תעסוקה


בבתי חולים, מכונים רפואיים פרטיים, קופות חולים ומרפאות קיימת דרישה לאנשי מקצוע מוכשרים ומיומנים בתחום המזכירות הרפואית, משום שמדובר בתפקיד מרכזי בהתנהלות התקינה של מקומות עבודה. בהמשך, ניתן לפתח את הקריירה בתחום, להתקדם לתפקידים בניהול ובאדמיניסטרציה, או להמשיך את הלימוד בהכשרות מקצועיות, כגון קורס מזכירות בכירה.

למידע נוסף לחצו: אורט כפר סבא