קורס ליטאית בברליץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי שפות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על ברליץ - קורס ליטאית.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס השפה הליטאית בברליץ


כיום ישנם כארבעה מיליון דוברי ליטאית בעולם, רובם הם תושבי ליטא ואחרים מתגוררים במדינות אחרות כגון פולין, רוסיה, לטביה או בלרוס. זוהי אחת מן השפות העתיקות יותר באזור אירופה וקיימים טקסטים עתיקים בליטאית כבר מן המאה ה - 16.


ישנן שלל סיבות ללימוד השפה הליטאית, החל מתיירות למדינה, דרך רצון להכיר את שפתם של שותפים עסקיים או לקוחות פוטנציאליים ועד לשאיפה ללמוד אודות תרבות חדשה. כמו כן, בארץ ישנה היום קהילה של כמה אלפי אנשים שמוצאם מליטא, שחלקם מעוניינים ללמוד את שפת אבותיהם ולהכיר את התרבות הליטאית.


המעוניינים ללמוד את השפה יכולים לקחת חלק בקורס הליטאית המתקיים בברליץ. מוסד הלימוד עורך קורסים שמתמקדים בשפה המדוברת ומאפשרים להכיר אוצר מילים שימושי למבחר מצבים. הקורס יכול להתאים למגוון של אוכלוסיות והוא מתקיים בכמה מסלולים כדי לסייע לתלמידים להתאים את הלימוד לצורכיהם.


תכנית הלימודים


בקורס מתמקדים באוצר מילים שימושי בליטאית תוך היכרות עם מגוון של מצבי שיחה אפשריים. בתחילת המסלול מתוודעים ליסודות במבנה השפה ובאופן ההגייה הייחודי לה ובהמשך מרחיבים את אומר המילים ומשוחים על נושאים שונים. דרך השיחה בעל פה מכירים התלמידים גם את אוצר המילים בכתב ומתמודדים על קריאה וכתיבה של טקסטים בשפה הליטאית.

 

מתכונת הלימוד


ברליץ מציעים כמה מתכונות אפשריות לקורס זה - ניתן ללמוד במסלול קבוצתי שמתקיים בקבוצות קטנות, בתכנית פרטנית או במסלול ללימוד אונליין. בכל המסלולים מתקיימים תרגולים פרקטיים רבים להטמעת החומר הנלמד, בהם יכולים המשתתפים להתנסות בפועל בשיחה עם המורים ולחזק את יכולות ההגיה והניסוח.


במסלול הקבוצתי נערכות סימולציות שיחה ומתקיימים תרגילים לחיזוק הביטוי בעל פה ולתרגול הקריאה וההאזנה. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע ובדרך כלל בשעות הערב כדי לסייע לשילוב נוח עם העבודה.


התכנית הפרטנית נלמדת אחד על אחד עם המורה. המורה מסייע לתלמידיו בהתאמת תכנית הלימוד לצורכי האישיים, למטרות שלהם בלימוד השפה ולקצב הלמידה שלהם. בדומה למסלול הקבוצתי, גם בתכנית האישית מתקיימות שיחות, בתכנית זו התלמידים משוחחים בעצמם במשך כמחצית מזמן השיחה בכל שיעור.


נושאי הלימוד


במהלך הקורס המשתתפים לומדים על מגוון של נושאים, ביניהם:

 

  • תרבות ליטא
  • דקדוק בליטאית
  • אוצר מילים יום יומי
  • מבנה השפה הליטאית
  • טכניקות הגיה בליטאית    
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


בית הספר לשפות ברליץ מפעיל כמה שלוחות בפרישה ארצית. הוא פועל בשיטה ששמה דגש על רכישה טבעית של שפות, דרך תרגול בעל פה במצבים אמיתיים מחיי היום יום ושימוש בשפה הנלמדת כבר מתחילת הקורס. בקורסים השונים המתקיימים במוסד זה מאפשרים לתלמידים להתנסות באופן אקטיבי בדיבור במסגרת שלל תרגילים וכך לבנות שטף ודיוק בשימוש בשפה החדשה.


בברליץ ניתן ללמוד מגוון שפות, בהן השפה האנגלית, השפה הצרפתית, השפה הגרמנית, השפה ההונגרית, השפה הספרדית, השפה הערבית, השפה הרוסית ועוד. המורים בקורסים דוברים את השפות הנלמדות ברמה של שפת אם ובמהלך התכנית הם עוקבים אחרי ההתקדמות של תלמידיהם ומסייעים להם לפתח ביטחון בעת השיחה.


תנאי קבלה


ברליץ מקבלים לקורס ליטאית משתתפים במגוון רמות שליטה בשפה, גם כאלה שאין להם כל היכרות קודמת עמה. מוסד הלימוד מציע רמות שונות - הראשונה בהן היא רמת מתחילים שבה לומדים את יסודות השפה המדוברת, היא יכולה להתאים גם למי שאין להם ניסיון קודם בשימוש בליטאית. מי שמגיעים עם רקע קודם יכולים ללמוד בקורס מתקדם יותר, בהתאם לרמתם. כדי לאבחן את רמת הלימוד לעיתים עורכים בברליץ מבדקי מיון פנימיים בסיסיים.


תעודה


בוגרי קורס ליטאית שעומדים בכל דרישות התכנית מקבלים תעודת גמר מטעם ברליץ המעידה על השלמת הקורס בהצלחה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: Berlitz - ברליץ לימודי שפות

כלים שיעזרו לך לבחור