קורס טיוטרים - Tutors - במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר
קורס טיוטרים - Tutors - במכללת סמינר הקיבוצים

קורס טיוטורים בהוראת אנגלית במכללת סמינר הקיבוצים


מקדמים תלמידים בשפה האנגלית


ידוע כי השפה האנגלית היא השפה המרכזית בארצות רבות. מעבר לכך, אנגלית היא השפה השולטת במגוון רחב של תחומים, לרבות האקדמיה, המדע, המחשבים, האינטרנט, התקשורת, התיירות, הדיפלומטיה, העסקים ועוד. אי לכך, השתלבה השפה האנגלית מזה שנים במערכת החינוך הפורמלית הישראלית.


השפה האנגלית מהווה חלק ניכר מחיי היומיום ולכן היא חיונית כחלק מתכנית הלימודים. למידת שפה היא תהליך לא פשוט ופעמים רבות תלמידים זקוקים לסיוע נוסף בלמידה, מעבר לשעות הבית ספריות. כך, עלתה הדרישה למורים פרטיים ולטיוטורים, שיעבדו בצמוד לתלמידים ויסייעו להם להתקדם בלמידתם, בין אם מדובר בצעירים עם קשיי למידה או בתלמידים הזקוקים להכנה לבגרות.


מכללת סמינר הקיבוצים מציעה קורס טיוטורים בהוראת אנגלית. תכנית זו מיועדת לדוברי אנגלית ברמת שפת אם, הן בעלי ניסיון קודם בהוראה והן אלו המעוניינים להשתלב לראשונה בענף החינוך וההוראה ולפתח קריירה מקצועית בתחום זה.

 


תכנית הלימודים


קורס טיוטורים מעניק מיומנויות מקצועיות ללימוד השפה האנגלית במסגרות חינוכיות לא פורמליות. תחילה, התלמידים לומדים אספקטים שונים בהוראה, לרבות הוראת דקדוק, פיתוח אוצר מילים והכנה לבגרות. בנוסף, הם דנים בהוראה המותאמת ללומד, כמו תלמידים עם לקויות למידה, ותלמידים צעירים. כמו כן, הם בוחנים טכניקות הוראה רבות ומגוונות, כגון שילוב אמנויות וטכנולוגיה בהוראה.


מתכונת הלימוד


הלימודים הם במתכונת חד שנתית, הכוללת 168 שעות לימוד. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע, בשעות הבוקר.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במהלך קורס טיוטורים ניתן לציין:

 

  • הוראת ספרות
  • אוצר מילים
  • תלמידים צעירים
  • הוראת דקדוק
  • שילוב אמנויות בכיתות
  • הכנה לבגרות
  • שילוב טכנולוגיה בהוראה
  • תלמידים עם לקויות למידה    
  • ועוד


סגל הוראה


רכזת התכנית מכהנת כראש המסלול להוראת אנגלית במכללת סמינר הקיבוצים. היא בעלת תואר דוקטורט בחינוך, עם התמחות בהוראת אנגלית.


על מוסד הלימוד


מכללת סמינר הקיבוצים מציעה תכניות שונות להכשרה בתחום החינוך. ביניהן ניתן לציין קורס ניהול מערכות חינוכיות בחינוך הבלתי פורמלי; קורס מעגלי אמנות, הדרכה ויצירה; קורס הוראה מותאמת בתחום השפה; וכן קורס התאמה לעובדי הוראה ממקצועות הבריאות.


תנאי קבלה


קורס טיוטורים מיועד לדוברי אנגלית ברמת שפת אם, בעלי ניסיון בהוראת אנגלית במסגרות חינוכיות בלתי פורמליות ומעוניינים להעמיק את ידיעותיהם. כמו כן, הקורס מתאים למועמדים דוברי אנגלית ברמת שפת אם ללא ידע קודם בחינוך, המבקשים להשתלב בתחום הוראת האנגלית. על כן, אין זו דרישת חובה לידע קודם בהוראה כדי ללמוד בקורס זה. על הנרשמים לעמוד בתנאים אלה ולעבור ראיון אישי או קבוצתי בהצלחה כדי להתקבל למסלול.


תעודה


תלמידים העומדים במטלות התכנית זכאים לתעודת גמר מטעם מכללת סמינר הקיבוצים.


אפשרויות עבודה


בוגרי התכנית יכולים להשתלב במסגרות הוראה פרטיות או לא פורמליות, בתור מורים פרטיים, עוזרי מורים, טיוטורים או כחלק מתכניות העשרה.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים
עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים