לימודי סיעוד בבית הספר קפלן

רוצה לדעת על לימודים בנושאי סיעוד? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על קפלן - לימודי סיעוד.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי סיעוד BSN בבית הספר לסיעוד קפלן


עזרה וידע


מקצוע הסיעוד הוא תחום שכרוכה בו תחושה של שליחות אנושית. במסגרת תפקידם אחים ואחיות מביאים לידי ביטוי ערכים של סיוע ונתינה ובמקביל יכולים לנהל, לחקור ולהתפתח מקצועית. במשק הישראלי היום יש מחסור ניכר בעובדי סיעוד וכך הביקוש לאחים ואחיות הולך ועולה בשוק הציבורי והפרטי כאחד.


בית הספר לסיעוד קפלן מציע תכנית ללימודי סיעוד לתואר ראשון. בית הספר פועל בשיתוף החוג לסיעוד של האוניברסיטה העברית ושואף להכשיר אחים ואחיות מיומנים, אחראיים ומסורים להשתלבות במערכת הבריאות הישראלית.


תכנית הלימודים


במהלך לימודי הסיעוד הסטודנטים רוכשים מיומנויות לסיוע ממוקד למטופלים באופן בטוח, איכותי ומבוסס ראיות. לשם כך הם מתוודעים לתיאוריות ולמחקרים מעולם הרפואה, מדעי הטבע, הפסיכולוגיה ומדעי החברה. כמו כן, הם מכירים היבטים מגוונים בבריאות ובחולי ובוחנים מורכבויות של תהליכי מחלה אצל האדם. הם לומדים להתאים את הטיפול לצורכים ולשונות של צרכני בריאות מגילים ואוכלוסיות שונות, כגון ילדים, נשים וקשישים. כמו כן, הם דנים בסוגיות של בריאות קהילה, ולומדים על דרכים לקידום בריאות בקהילה.


מתכונת הלימוד


משך הלימודים לתואר כארבע שנים. הם מתקיימים בקמפוס בית הספר לסיעוד שבסמוך למרכז הרפואי קפלן ברחובות, וכן בקמפוס האוניברסיטה העברית בירושלים. במהלכם משלבים בין שיעורים עיוניים ללמידה מעשית במחלקות בית החולים, כדי להכיר מקרוב את העבודה עם מטופלים שונים.


נוסף על המסלול הרגיל בסיעוד, נערך בבית הספר מסלול ללימודי סיעוד לחובשים קרביים. התכנית מאפשרת לחובשים שסיימו את שירותם הקרבי ללמוד לקבלת תואר ראשון BSN בסיעוד ותעודת אח מוסמך. משך הלימודים בתכנית זו הוא שלוש שנים.


נושאי הלימוד


הנושאים שנלמדים במהלך התואר כוללים:

 

 • בריאות הנפש וסיעוד
 • בריאות הקהילה
 • אימונולוגיה ווירולוגיה
 • גנטיקה של האדם
 • סיעוד הילד והמתבגר
 • ניהול טיפול סיעודי
 • סיעוד למצבים דחופים
 • אנטומיה של האדם
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • ביוכימיה פיזיולוגית    
 • סיעוד קשישים בבריאות ובחולי    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בית הספר לסיעוד קפלן פועל כשלוחה של בית הספר לסיעוד של האוניברסיטה העברית ובית הספר לסיעוד הדסה והוא נוסד לפני יותר מ - 60 שנה. בעזרת תכניות לימודי הסיעוד, הוא שואף לעודד ערכי מנהיגות בקרב הבוגרים כדי לסייע להם להתקדם ולהשתלב בעמדות בכירות בעולם הבריאות. מלבד לימודי הסיעוד, בבית הספר קפלן נערכות גם תכניות להסבת אקדמאים לסיעוד וקורסים על בסיסיים התמחות מוכרת בסיעוד).


תנאי קבלה


ללימודים מתקבלים מועמדים מגיל 20 ומעלה, לפי שקלול של ממוצע תעודת בגרות מלאה והציון בפסיכומטרי. כמו כן, הם נדרשים להציג הצהרת על היעדר רישום פלילי ואישורים על בריאות תקינה במקרים מסוימים מוסד הלימוד יכול לזמן את המועמדים למבדקים נוספים.

 


תעודה


בוגרים שמשלימים את התכנית בהצלחה, ומקבלים ציון "עובר" לפחות בבחינת הרישוי הממשלתית, זכאים לקבל תואר ראשון BSN בסיעוד מטעם האוניברסיטה העברית וכן תעודת אחות מוסמכת מטעם משרד הבריאות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: בית ספר לסיעוד קפלן - בית ספר לאחיות קפלן

כלים שיעזרו לך לבחור