רוצה פרטים על סיעוד ופרמדיק?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי סיעוד ופרמדיק

רוצה לדעת על סיעוד ופרמדיק? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי סיעוד לתואר ראשון ותעודת פרמדיק

 

במערכת הבריאות תפקידים רבים הפועלים יחד להענקת הטיפול הרפואי הטוב ביותר למטופלים. בין מי שנמצאים בחזית פעילות המערכת נמצאים אחים ואחיות וכן חובשים, הידועים גם בשם פרמדיקים. הם בין בעלי התפקידים שנפגשים באופן ישיר עם החולים במצבים מורכבים ומאתגרים, לא אחת כאלה הכרוכים בהצלת חיי אדם.


מי שמעוניינים לקבל הכשרה משולבת לצורך השתלבות בשני תפקידים משמעותיים אלה יכולים למצוא מסלולי לימוד מיוחדים שבהם ניתן ללמוד את שני התחומים במקביל. מדובר במסלולים ללימודי סיעוד שבהם משלבים גם קורס פרמדיקים. התכנית הכוללת את התואר ולימודי התעודה מותאמת לדרישות משרד הבריאות, שהוא הגוף האחראי היום על הסמכת עובדים בתחום הרפואי, ובמהלכם מקבלים את ההכנה הנדרשת לבחינות הממשלתיות שהן אחד השלבים הנחוצים בדרך לקבלת הרישיון ולהשתלבות במקצוע. כמו כן, במהלך התואר נלמדים מגוון כלים טיפוליים, מדעיים ומנהליים הנדרשים מאנשי המקצוע בעבודתם השוטפת לצורך התמודדות עם מצבים מאתגרים ולמתן הטיפול היעיל והאיכותי ביותר למטופלים.


מערכת הבריאות נמצאת הים במציאות מאתגרת שטרם נראתה כמותה. המדינה נדרשת להתמודד עם משבר הקורונה, בין המשברים הרפואיים החריפים בתולדותיה, ובמקביל לכך להמשיך בהענקת הטיפול הרפואי השוטף הנדרש בבתי החולים. במציאות כזו, תפקידם של האחים והחובשים רק מתחדד והדרישה לאנשי מקצוע אלה הופכת רבה מתמיד.

 

למי מיועדים הלימודים


מסלול זה מיועד למי שברצונם לפתח קריירה משמעותית ומאתגרת במערכת הבריאות, בתפקידים שכרוכים בהצלת חיים. הוא מתאים למי שהם בעלי זיקה לתחום הטיפולי, לבעלי יחסי אנוש מצוינים, לאנשים סבלניים שביכולתם לתת לאחר ולתרום מעצמם לחברה, גם במצבי לחץ ואי ודאות. העבודה עצמה, הן כחובשים והן כאחיות ואחים, היא דינמית וכרוכה לא אחת במראות קשים ובשעות עבודה לא קונבנציונליות אולם יש בה סיפוק רב ותחושת שליחות ומשמעות גדולה.


המסלולים יכולים להתאים גם לבעלי רקע קודם בתחום רפואת החירום, כגון מתנדבים במד"א, המעוניינים להרחיב את הידע והכלים שברשותם לצורך הכשרה מוכרת בתחום זה ובמקביל השתלבות בבתי חולים ומרפאות כאחים.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים ידע וכלים פרקטיים לטיפול ולהצלת חיים, תוך התנהלות בצוותים ובמחלקות בבתי חולים והתמודדות עם מצבים מורכבים, בהם גם מצבי חירום. הם מפתחים ידע אקדמי בתחום הרפואי ובעולם המדעי וכן בונים כישורים מקצועיים וניהוליים החיוניים לשני המקצועות, תוך הכנה למבחנים ולהתמחות הנדרשים לקבלת הרישיון.


לימודי סיעוד הם עיוניים ומעשיים כאחד ובמסגרתם מתוודעים לתחומי האחריות של אחים ואחיות ולתהליכי מתן הטיפול הרפואי למטופלים במערכת הבריאות. הם נחשפים למאפיינים של מצבי מחלה ולאופן ההתנהלות מול המטופלים וכן לסוגיות בקידום בריאות בקהילה. בתחילת התואר נלמדים נושאים במדעים כגון אנטומיה ופיזיולוגיה, גנטיקה, כימיה ועוד, לצד סוגיות במדעי החברה והרוח כגון אתיקה של המקצוע, כלכלת הבריאות, נושאים פסיכולוגיים הנוגעים לעבודת האחיות ותקשורת יעילה ורגישה עם מטופלים.


כחלק מקורס פרמדיקים הנכלל בתכנית נרכשות המיומנויות הנדרשות לתפקידי חובשי רפואת חירום. הסטודנטים לומדים על תהליכי מתן טיפול רפואי מצבי חירום וטראומה תוך רכישת כישורים בסיסיים לסיוע למטופלים טרם הגעתם לבית החולים.


מתכונת הלימוד


משך הלימודים ארבע שנים. הם מתקיימים במתכונת מלאה שבה לומדים חמישה ימים במהלך השבוע, משעות הבוקר ועד הערב.
הלימודים מחולקים למספר חטיבות שבכל אחת מהן לומדים קורסים עיוניים וכן שיעורים מעשיים וקליניים. השיעורים כוללים גם סימולציות ותרגולים בקבוצות קטנות שבהם מתנסים בהפעלת ציוד ומכשור טיפולי.


במסגרת הכשרת רפואת החירום הסטודנטים משתלבים בהתנסויות קליניות בבתי חולים וכן בהתנסויות בניידות טיפול נמרץ. כמו כן הם לוקחים חלק בתרגילים בתחום מצבי החירום שנערכים בשיתוף מד"א. כחלק מן התואר הסטודנטים משתתפים גם בהתנסות מעשית לתפקידי האחים והאחיות תוך השתלבות במחלקות בתי חולים ומסגרות נוספות בתחום הפרא רפואי.

 

נושאי הלימוד


סטודנטים בתכנית זו לומדים מגוון של נושאים, הנה כמה מהם:

 

 

  • פרמקולוגיה
  • מערכות הגוף
  • מצבי חולי ובריאות
  • אנטומיה ופיזיולוגיה
  • אירועים רבי נפגעים
  • מצבי חירום וטראומה
  • מנהל וכלכלת הבריאות
  • ועוד

 

תנאי קבלה


במסגרת תנאי קבלה לסיעוד במסלול זה, על המועמדים להיות מעל גיל 18 שנים, בעלי אזרחות ישראלית ותעודת בגרות מלאה. יש צורך גם בציון בפסיכומטרי, רף הציונים משתנה ממוסד למוסד ומעת לעת. מי שברשותם תעודת אחות מוסמכת במסגרת לימודים קודמים נדרשים להציג את התעודות והאישורים המעידים על הסמכתם.


כדי להתקבל ללימודים יש לעבור תהליך מיון בן מספר שלבים. בין היתר על המועמדים לעבור מבחן התאמה לקורס רפואת החירום וכן ראיון קבלה. מי שעומדים בתנאים אלה נדרשים גם לעבור מבחן התאמה חוגי שכרוך בעלות נפרדת מעלות ההרשמה. כמו כן, במסגרת תהליך הקבלה על המועמדים להציג הצהרת בריאות המעידה על בריאות תקינה וכן לעבור חיסונים בהתאם לנהלים של משרד הבריאות.


תעודה


בסיום לימודיהם בתכנית זכאים הסטודנטים לתואר ראשון בסיעוד BSN, תעודת אחות מוסמכת ותעודת פרמדיק מטעם משרד הבריאות. כדי לקבל את התואר והדיפלומות יש צורך לעמוד בכל חובות הלימודים, לעבור את הבחינות הממשלתיות וכן להשלים תקופת התמחות (סטאז') שאורכה כשנה אחת.


לאחר השלמת השלבים הללו הבוגרים נדרשים להירשם בפנקס המורשים לעסוק בסיעוד, וזאת על פי תקנות משרד הבריאות. רישום זה מהווה הכרה של מינהל הסיעוד במשרד הבריאות בהכשרה ובידע של הבוגרים וכיום זהו שלב חובה בדרך להשתלבות במקצוע.

 

אפשרויות תעסוקה


בסיום לימודיהם, אחרי מעבר כל התנאים הנדרשים לקבלת הרישיון יכולים הבוגרים להשתלב במסגרות שונות במערכת הבריאות הישראלית. באפשרותם לפעול בבתי חולים, קופות חולים, מכונים רפואיים, בתי אבות ועוד. כמו כן, ההכשרה בתחום רפואת החירום מאפשרת השתלבות במערכי החירום של בתי חולים, במגן דוד אדום ובמרכזים פרטיים לרפואה דחופה.


אפשרות נוספת העומדת בפניהם היא המשך לתארים מתקדמים המאפשרים גם התקדמות לתפקידים בכירים יותר במחלקות. לאחר תארים מחקריים ניתן להמשיך לתפקידים שונים במוסדות אקדמיים ובגופי מחקר ופיתוח. אחים ואחיות יכולים ללמוד גם במגוון של השתלמויות וקורסים כדי להרחיב את תחומי האחריות שלהם בבית החולים, הכשרות אלה ידועות גם בשם קורסים על בסיסיים.


בעקבות משבר הקורונה עולה משמעותית הביקוש לאחים ואחיות וכן לחובשים שיכולים להשתלב במערכת הבריאות הישראלית ולסייע להעניק טיפול בתקופה קשה ומאתגרת זו, כבעלי תפקידים שמצויים בחזית המאבק להתמודדות עם המגיפה.

 

מוסדות


בית הספר האקדמי שמיר - אסף הרופא (באר יעקב - שפלה): בבית הספר האקדמי של המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) ניתן ללמוד במסלול "טריפל" שבו ניתן תואר ראשון בסיעוד, תעודת אחות מוסמכת ותעודת פרמדיקים. הלימודים נפרשים על פני ארבע שנים. הם מחולקים בין קמפוס בית החולים אסף הרופא לבין הפקולטה לרפואה של בית החולים הדסה עין כרם. הסטודנטים מתנסים בפעילות במרכז הסימולציות במהלך לימודיהם. מסלולי לימוד נוספים המתקיימים בבית הספר כוללים לימודי סיעוד BSN במסלול אקדמי, מסלול הסבת אקדמאים לסיעוד המיועד לבעלי תואר המעוניינים לעבור הסבה לאחיות, וכן השתלמויות וקורסים על בסיסיים המיועדים לאחים ולאחיות בתחומים המשתנים מדי שנה בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על סיעוד ופרמדיק?

רוצה לדעת יותר על סיעוד ופרמדיק?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
שאלות הגולשים בנושא
לימודי סיעוד לפרמדיקים - מסלול מקוצר
לימודי סיעוד עבור פרמדיקים