רוצה פרטים על לימודי סיעוד בשנתיים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי סיעוד ואחיות בשנתיים

רוצה לדעת על לימודי סיעוד בשנתיים? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי סיעוד ואחיות בשנתיים


ברוב המקרים, לימודי סיעוד נפרשים על פני ארבע שנים. עם זאת, קיימים גם מסלולים מואצים, שבהם ניתן להגיע לתואר אקדמי בתחום בפרק זמן קצר יותר. חשוב להדגיש כי מדובר בדרך כלל במסלולים המיועדים לאקדמאים, או לחלופין למי שמגיעים עם רקע והסמכה קודמים במערכת הבריאות. מסלולים אלה נלמדים במתכונת של השלמה או הסבה, ואינם כוללים בהכרח את כלל התכנים הנלמדים בתואר "רגיל", המיועד לחסרי רקע אקדמי ובריאותי.


המטרה המרכזית של אותם מסלולים היא הכשרה מהירה ויעילה של עובדים איכותיים למערכת הבריאות, שבה קיים היום צורך משמעותי בכוח עבודה. מגפת הקורונה רק מחדדת את הצורך בתגבור העובדים בתחום הסיעוד, וניתן לראות כיצד מעודדים במשרד הבריאות פתיחת תכניות חדשות. בוגרי אותן תכניות ישתלבו בחזית המאבק בנגיף, הן במחלקות בתי החולים והן בתפעול של מבצע החיסונים.

 

השלמה לתואר אקדמי לאחיות מוסמכות


אחים ואחיות מוסמכים בעלי ניסיון בעבודה במערכת הבריאות, שאין ברשותם תואר ראשון, יכולים ללמוד במסלולים ייעודיים להשלמה לתואר ראשון בסיעוד. מטרת תכניות אלה הוא הקנייה של ידע להשלמה וקידום של העובדים מבחינה מקצועית תוך פיתוח של מיומנויות ניהול מתאימות לעובדים בענף, כדי לעמוד בדרישות העכשוויות של משרד הבריאות בכל הנוגע להכשרת עובדים.


כיום ניכרת מגמה דומיננטית של אקדמיזציה בתחום הסיעוד, כאשר השאיפה במערכת הבריאות היא כי לכלל האחים והאחיות העובדים במערכת יהיה תואר אקדמי. בעבר, ניתן היה לעבוד בבתי החולים ללא תואר, על סמך תעודת אחות מוסמכת בלבד. כיום דרישת משרד הבריאות לכניסה למקצוע היא תואר ראשון לפחות ותעודת אחות. משום כך מציעים לעובדים חסרי תואר אפשרות להשלים לתואר אקדמי במסגרות ייעודיות ומואצות, שבהן מביאים בחשבון את השילוב עם עבודה וחיי משפחה.


בתכנית מתבססים על העובדה כי הסטודנטים מגיעים עם ידע וניסיון קודם ברמה המקצועית, מתוך עבודתם בשטח. הקורסים הנכללים בתכנית משקפים את הרקע הקודם, ומתמקדים בהרחבה של ידע מדעי וסיעודי הנדרש להגעה לתואר כדי לשפר את העשייה הנוכחית ולקדם את העובדים. אחד הדגשים במסלול הוא על פיתוח של מיומנויות מחקריות הנדרשות כיום במקצוע ועל מיומנויות פתרון בעיות מקצועיות. כמו כן, הסטודנטים לומדים על תהליכי מתן הטיפול באוכלוסיות שונות בקהילה, על קידום בריאות וכן על עבודה יחד עם צוותים רב מקצועיים במערכת הבריאות.

 

הסבת אקדמאים


אקדמאים מענפים שונים שמעוניינים לשנות כיוון בקריירה ולעבור לענף שיש בו שליחות ואתגר יכולים לבחור במסלולים להסבת אקדמאים לסיעוד. אחים ואחיות הפכו למשאב "חיוני" בזמן הקורונה, וכך אקדמאים איכותיים מהווים נכס עבור המערכת ובמשרד הבריאות מעודדים בעלי תארים (ראשון או שני) לבצע את השינוי ולרכוש את ההכשרה הנדרשת להשתלבות בענף.


חשוב להדגיש כי ברוב המוחלט של המקרים, מסלולים אלה נפרשים על פני שנתיים וחצי, ולא שנתיים בלבד. לימודים אלה כוללים בדרך כלל שבעה סמסטרים הנלמדים ברצף, לרבות סמסטרי קיץ.


במסלולי הסבת האקדמאים נכללת למידה עיונית לצד תכנים מעשיים קליניים. הסטודנטים יוצאים להתנסות קלינית במערכת הבריאות, שמתקיימת במחלקות בתי חולים. כך הם יכולים להכיר מקרוב את תהליכי הטיפול ואת ההתנהלות במחלקות. בפן התיאורטי, כוללת התכנית ידע מדעי ורפואי מתאים, הסטודנטים עוסקים בנושאים כגון איכות בטיפול והתאמתו לצורכי המטופלים, סיוע במצבים דחופים ומורכבים, התמודדות עם אתגרים מקצועיים ופתרון בעיות וכן אתיקה ובטיחות במקצוע.


כדי להשתלב במקצוע יש צורך גם בתעודת אחות מוסמכת, שאותה מקבלים אחי מעבר בחינה ממשלתית שנערכת על ידי משרד הבריאות. הסטודנטים מתכוננים לקראת מבחני הרישום הממשלתיים הללו ויכולים לגשת אליהם אחרי סיום ההסבה.

 

מתכונת הלימוד


הדגש בתכניות תואר ראשון בשנתיים הוא על מסלול מואץ ומרוכז, שאותו יכולים המשתתפים להשלים תוך פרק מן שקצר מלימודים לתואר מלא. מכיוון שבדרך כלל מדובר במסלולים לאנשים עובדים, כגון אחים ואחיות פעילים במערכת או אקדמאים שמעוניינים לבצע שינוי מקצועי, מתכונת הלימוד היא גמישה ובה מתחשבים בצורך של הסטודנטים לשלב בין לימודים, עבודה וחיי משפחה. השיעורים מרוכזים בדרך כלל במספר ימים מצומצם במהלך השבוע.


לצד הקורסים העיוניים משולבת בתכניות אלה גם התנסות קלינית מעשית במערכת הבריאות. הלימודים הקליניים מותאמים לדרישות משרד הבריאות מן העוסקים במקצוע ומטרתה לאפשר לסטודנטים להכיר הלכה למעשה תהליכים המתקיימים במערכת הבריאות וכך ליישם בפועל את החומר הנלמד בכיתה. ההתנסות נערכת בליווי ש מדריכים קליניים ואנשי מקצוע.

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה משתנים בהתאם למסלול הנבחר וכן מעת לעת.


למסלולי ההשלמה לתואר המועמדים נדרשים לתעודת אחות מוסמכת תקפה ולתעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים גבוה, לרוב מעל 75. כמו כן, ישנה דרישה לציון פסיכומטרי, עם זאת מועמדים מסוימים יכולים לקבל פטור מן הפסיכומטרי, כגון בעלי ממוצע בגרויות גבוה במיוחד או מועמדים מעל גיל 40 שלהם זכאות לבגרות. כחלק מתהליך הקבלה, יש צורך להציג גליונות ציונים, הצהרות על בריאות תקינה והיעדר רישום פלילי וכן עמידה בחובות האנגלית האקדמיים. לעיתים מתקיימים ראיונות קבלה לבדיקת התאמת המועמדים למסלול.


המועמדים להתקבל להסבת אקדמאים נדרשים לתואר ראשון, בכל תחום, בממוצע ציונים גבוה (בדרך כלל מעל 80 אולם קיימים מוסדות שבהם הדרישה גבוה או נמוכה מדף זה). בדומה לדרישות במסלול ההשלמה לתואר, גם בתהליך הקבלה למסלולי ההסבה יש צורך בהצגת מסמכים המעידים על בריאות תקינה והיעדר רישום פלילי.

 

מוסדות


האקדמית רמת גן: באקדמית רמת גן ניתן למצוא תכנית לתואר ראשון BSN המיועדת לאחים ואחיות מוסמכים, שאורכה שנתיים והיא כוללת שישה סמסטרים. התכנית מתאימה לאנשים עובדים ומרוכזת בשני ימים שבועיים. מתקיימים שיתופי פעולה עם מוסדות בריאות שחלקם מציעים מלגות ללימודי סיעוד לסטודנטים מתאימים. תכניות נוספות שניתן למצוא במוסד הלימוד כוללות הסבת אקדמאים לסיעוד, לימודים לתואר ראשון BSN, לימודי ניהול מערכות בריאות ועוד.


אוניברסיטת תל-אביב: בבית הספר למקצועות הבריאות של אוניברסיטת תל-אביב, הפועל במסגרת הפקולטה לרפואה, ניתן למצוא מסלול השלמה לתואר בוגר BA המיועד לאחיות ואחים מוסמכים. בתכנית זו מתמקדים בהרחבת הידע הסיעוד ובהקנייה של ידע ניהולי מתאים. בתכנית זו ארבעה סמסטרים. מסלולים נוספים המתקיימים בתחום זה בפקולטה כוללים הסבת אקדמאים, מסלול "סיעוד בפסגה" לעתודאים בצה"ל, לימודי המשך לאחים ואחיות וכן תואר שני ושלישי למעוניינים להמשיך במחקר.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי סיעוד בשנתיים?

רוצה לדעת יותר על לימודי סיעוד בשנתיים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי סיעוד בשנתיים
שאלות הגולשים בנושא
השלמה בלימודי סיעוד
המל"ג הגביל את אפשרות ההשלמה לתואר בסיעוד
השלמה לתואר בסיעוד
השלמה מאחות מוסמכת לתואר ראשון בסיעוד
השלמה לתואר בסיעוד - קבלה בלי פסיכומטרי
אחות מוסמכת בבריאות הציבור להשלמה לתואר בסיעוד
שכר לימוד להשלמה לתואר בסיעוד