מלגות לתואר ראשון בסיעוד - מלגות ללימודי אחיות

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 
המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות ללימודי סיעוד - מלגות לסטודנטים לסיעוד


לומדים סיעוד? הנה כמה מלגות בשבילכם!


לימודי הסיעוד משתייכים למקצועות הפרא רפואיים והם מכשירים אחים ואחיות לטיפול בחולים במרפאות, בבתי חולים ובמוסדות נוספים. מדובר בלימודים אינטנסיביים למדיי שנמשכים כארבע שנים וכוללים גם התנסות מעשית מרובה במחלקות אשפוז. על מנת לסייע לסטודנטים שמתקשים בתשלום שכר הלימוד שלהם, קיימות מלגות לימוד מגוונות שמיועדות במיוחד לסטודנטים לסיעוד.

 

חלק מהמלגות ניתנות מטעם עמותות, ארגוני סיוע או קרנות פרטיות. כמו כן, מרבית המרכזים הרפואיים בארץ מאפשרים לסטודנטים להשתלב בעבודה במחלקות בית החולים לקבל בתמורה מענק כספי. מלבד זאת, רוב מוסדות הלימוד מעניקים מלגות פנימיות לסטודנטים שלהם.


הנה חלק ממלגות הלימוד להם זכאים סטודנטים ללימודי סיעוד:


לתשומת לבכם, המידע אודות מלגות לימודים לסטודנטים עשוי להשתנות מעת לעת. 


מלגות מטעם עמותות וגופים חיצוניים

 

מלגות משרד הבריאות: מלגות משרד הבריאות מוצעות מעת לעת לסטודנטים למקצועות הסיעוד, במסלולים כגון תואר ראשןו, הסבת אקדמאים ולימודי תעודה. אלה מוענקים כהלוואות עומדות שהסטודנטים יכולים להחזיר אחרי תום הלימודים. גובה הסיוע משתנה בהתאם למסלול הנלמד. קיים גם מסלול לעידוד סטודנטים בתקופת הקורונה.


מלגות עמותת מטב: עמותת מטב, שמתמקדת בתחום הרווחה והשירותים לקשישים, מעניקה מלגות לסטודנטים ללימודי סיעוד שנמצאים בשנתם השנייה או השלישית במוסד מוכר. כדי לקבל את המלגה, המלגאים צריכים לתרום סך של כ - 129 שעות עבור קשישים בקהילה ולהתנדב בהיקף של כ - 4 שעות מדי שבוע. גובה המלגה הוא כ - 6,000 שקלים. בנוסף מעניקים בעמותה מלגה דומה לסטודנטים ללימודי עבודה סוציאלית.


מלגת קיום מטעם המכינה הקדם צבאית אלישע: סטודנטים ללימודי סיעוד זכאים לקבל מלגת קיום וסיוע בתשלום שכר הלימוד מטעם המכינה הקדם צבאית התורנית "אלישע". מלגה ניתנת גם לסטודנטים בפקולטות נוספות כמו הנדסה או מדעי המחשב. על מנת לקבל מלגת יהדות זו יש צורך להתנדב בהיקף של כ - 20 שעות מדי שבוע בבית המדרש של המכינה.


קרן משפחת רוס ללימודי סיעוד: קרן משפחת רוס פועלת בשיתוף ארגון ג'וינט ישראל ומעניק מלגות לסטודנטים ללימודי סיעוד שמגיעים מרקע סוציו אקונומי נמוך וזקוקים לסיוע כלכלי. הקרן מעניקה גם מלגות לעולים חדשים, לסטודנטים אתיופים ומלגות פריפריה לתושבי שכונות ויישובים מתפתחים. כדי לקבל את המלגה, עליהם להיות בשנה השנייה או השלישית לתואר הראשון ולהשתתף בפעילות התנדבותית במרכזי צעירים בהיקף של כ - 4 שעות מדי שבוע. המלגה אינה מוענקת לסטודנטים שמקבלים מלגות מגופים אחרים. גובה מלגת הסיוע הוא כ - 10,000 שקלים לשנה. הקרן מציעה גם מלגות לסטודנטים לתואר שני ותארים מתקדמים במקצועות הסיוע, כמו עבודה סוציאלית, חינוך מיוחד, ייעוץ פסיכולוגי או קלינאות תקשורת.

 


מלגות מטעם מרכזים רפואיים

 

המרכז הרפואי רבין: מלגת פריפריה זו מוענקת על ידי בית הספר לסיעוד "דינה" של המרכז הרפואי רבין. המענק ניתן לסטודנטים מהפריפריה החברתית או הגיאוגרפית בישראל, במטרה לעודד סטודנטים לבחור בלימודי סיעוד. קיימות מלגה לשנה אחת, בהיקף של כ - 12,000 שקלים וכן מלגות לארבע שנות הלימוד בגובה כ - 48,000 שקלים.


מלגת מכבי שירותי בריאות: מלגת קרן מכבי היא מלגה לסטודנטים לתואר ראשון שמתחילים את שנתם הראשונה ללימודי הסיעוד. קיימות גם מלגות לסטודנטים בשנים המתקדמות יותר לתואר. על מנת לקבל מענק זה, הסטודנטים צריכים לעבור את תהליך המיון של "מכבי" ולהתחייב לעבוד בתפקיד סייעים לאחיות בהיקף של כ - 40 אחוזי משרה במהלך לימודיהם. הם צריכים גם להתחייב להמשיך לעבוד במסגרת מכבי שירותי בריאות במשך שנה נוספת לאחר תום לימודיהם. בתמורה, הם זוכים למלגה בגובה כ - 10,000 שקלים לכל שנת לימודים.


בית ספר לסיעוד "מאיר": המרכז הרפואי מאיר בכפר סבא מעניק מלגת סיוע לסטודנטים שלומדים בתכנית להסבת אקדמאים לסיעוד. גובה מלגה זו הוא כ - 50 אחוזים משכר הלימוד לשנה.

 

 

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות לסיעוד
כניסה לפורום מלגות
אביגיל
מלגה להסבה בסיעוד
617 צפיות
טלי
מלגה עבור הסבה לסיעוד
432 צפיות
רבקה הלפר
עזרה במימון לימודי סיעוד
373 צפיות
דויד דוקטור
סיוע במימון תואר שני בייעוץ חינוכי
455 צפיות
לריסה חו
מלגה להסבת אקדמאים לסיעוד
589 צפיות
מורן
מלגת קיום הסבה לסיעוד
521 צפיות
אביבה אברהם
מלגת סיוע לתואר ראשון בסיעוד
586 צפיות
גיל אלקריאף
מלגות ללימודים תואר ראשון בסיעוד
454 צפיות
טובה
מלגות לימודים לסיעוד
544 צפיות
דינא
מלגה להסבה לסיעוד לחיילת משוחררת
466 צפיות
דינא
מלגה מתאימה להסבה לסיעוד וגם לחיילת משוחררת
493 צפיות
מירב ריזל
מלגה ללימודי סיעוד
445 צפיות
אנה מירושניק
מלגה לאם חד הורית בוגרת תואר שני בסיעוד
492 צפיות
אדל
בקשה למלגה לסטודנטים לסיעוד בקשר לשנה הבאה
437 צפיות
דניאל אהרוני
מלגה לתואר בסיעוד במכללת תל אביב יפו לבוגר מנהל מערכות בריאות
440 צפיות
תמר
האם יש מלגה לתואר ראשון בסיעוד?
454 צפיות
ציורית
האם קיימת מלגה בהסבה לסיעוד?
541 צפיות
ויקה גרצוב
מלגות ללימודי סיעוד לפני הרשמה
456 צפיות
ענת
מלגה ללא התנדבות להסבה בסיעוד
511 צפיות
יבגניה נסירובה
מלגה לסטודנטים בודדים בארץ
490 צפיות
טטנה קבדה
מלגה לתכנית הסבת אקדמאים לסיעוד
805 צפיות
רונזא סא
מלגות ללימודי סיעוד 2020
851 צפיות
שלי
מלגות לאוניברסיטה העברית לסיעוד
540 צפיות
אורלי
מלגה לתואר שלישי בסיעוד ופסיכולוגיה
585 צפיות
שירה
מלגה ללימודי סיעוד באריאל
556 צפיות
שאלות הגולשים בנושא
שנה ראשונה חינם - מלגה ללימודי תואר ראשון
מלגות טלדור משרד החינוך
מלגת משרד החינוך - מס' הטלפון
איך לכתוב בקשה למלגה
יצירת קשר טלפוני עם אימפקט
מענה לגבי זכאות מלגת משרד החינוך
מתי מקבלים תשובה לגבי זכאות למלגת משרד חינוך?