תואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן-גוריון אילת

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן-גוריון אילת

תואר שני בעבודה סוציאלית בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן-גוריון

 

מקרה סוציאלי

 

תחום העבודה הסוציאלית אינו נגמר עם התואר הראשון ועם הניסיון המקצועי שהעובדים הסוציאליים צוברים עם השנים. כמו כל דבר בעולם, גם ענף זה הוא דינמי, החברה מתפתחת, הטכנולוגיות והתהפוכות הכלכליות משפיעות על מצב החברה והפרט ויש צורך מתמיד בקידום ובפיתוח הכלים הטיפוליים שיתאימו לאוכלוסיות השונות.

 

הבוחרים להמשיך וללמוד תואר שני בעבודה סוציאלית רוכשים את המיומנויות לחקור, לנהל ולפתח שיטות טיפול חדשות אשר יסייעו להתקדמות המקצוע ולעזור למנעד רחב יותר של אנשים באוכלוסייה בבעיות השונות שאיתן הם מתמודדים. כמו כן, הסטודנטים מעשירים את ארגז הכלים המקצועי-יישומי שלהם והם לומדים ליצור שינויים במערכות הציבוריות כדי לעזור לאנשים ברמות השונות, החל מרמת הפרט וכלה ברמה המדינית המערכתית, לרבות המשפחה, הארגון, הקבוצה והקהילה.

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני בעבודה סוציאלית בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן-גוריון מגשר בין הצד המעשי לבין הצד האקדמי של התחום. הסטודנטים לומדים לפתח שיטות מחקר ודרכי הערכה במטרה לפתח את הפן היישומי של עבודת העובד הסוציאלי.

 

במגמה הכוללנית הסטודנטים רוכשים ידע רב תחומי בפרקטיקה ובתיאוריה של העבודה הסוציאלית. הם מפתחים קשת רחבה של מיומנויות המסייעות ליצירת שינוי במערכות משפחה, קהילה, פרט, מדיניות ופרט.

 

תכנית זו ממוקדת בבעיות השעה הקיימות בחברה הישראלית ובבעיות המייחדות את אזור הפריפריה בכלל והדרום בפרט. הסטודנטים מקבלים כלים לקידום צדק חברתי, לפיתוח כישורי מנהיגות בקרב האנשים שאיתם הם עובדים והם רוכשים מיומנויות להעלות את הרמה המחקרית והמעשית של תחום העבודה הסוציאלית.

 

 

מתכונת הלימוד

 

היקפו של התואר השני הוא כשנתיים והשיעורים נערכים ביום לימודים מלא בשבוע. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה וקורסי פרקטיקום.

 

נושאי לימוד

 

 • גלובליזציה ומדינת רווחה
 • התערבות שינוי בארגונים
 • מיומנויות בעבודה קבוצתית
 • פסיכודרמה וטיפול משפחתי
 • מתודות לקידום צדק חברתי
 • תהליכים פסיכולוגיים בהגירה    
 • מדיניות בסמים
 • אפידמיולוגיה חברתית
 • טיפול מותאם אוכלוסייה
 • משא ומתן קיבוצי ופרטני
 • היבטים פסיכופיזיולוגיים    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

קמפוס אילת הוא חלק אורגני של אוניברסיטת בן גוריון והוא זהה לקמפוס בבאר שבע הן בתארי הבוגרים והן בתכני הלימוד וברמה האקדמית. כיתות הלימוד הקטנות מאפשרות יצירה של אווירה סטודנטיאלית ויחס אישי בין הסטודנטים לבין סגל האוניברסיטה. בקמפוס אילת אפשר ללמוד במגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני, ובהם תואר שני במנהל, חברה ומדיניות החינוך, תואר שני בניהול ויישוב סכסוכים, תואר שני במנהל עסקים ותואר שני בלימודי המזרח התיכון.


תנאי קבלה

 

לתואר השני בעבודה סוציאלית מתקבלים מועמדים בעלי תואר בוגר בעבודה סוציאלית בממוצע ציונים 85 ומעלה עם ניסיון מעשי של שנה לפחות. חובת האנגלית היא בהתאם לכללי הפקולטה למדעי הרוח והחברה. 

 

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תואר מוסמך M.A בעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת בן-גוריון.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך לתואר שלישי או להמשיך במחקר באקדמי או במכוני המחקר השונים. כמו כן, הם מיישמים את המיומנויות שלמדו במקומות העבודה הנוכחיים שלהם והם משתלבים במגוון מקומות כמו ארגוני סיוע ורווחה ממשלתיים, עירוניים או פרטיים, בבתי החולים, במוסדות טיפול בחולי נפש, בבתי סוהר, בצבא ובמשטרה.

עוד מסלולי לימוד - בן-גוריון קמפוס אילת