לימודי פסיכולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון אילת

שירות אישי - צור קשר
לימודי פסיכולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון אילת

לימודי פסיכולוגיה בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן-גוריון

 

ציפור הנפש

 

במרוצת השנים אנשים עוברים תהליכים רבים, חלקם מודעים וחלקם לא, והם נתונים להשפעות רבות מכל היבט אפשרי בין שמהסביבה המשפחתית, בין שמהסביבה החינוכית. גם אירועים היסטוריים, מחלות ואפילו הלידה עצמה יכולה לשנות את האופי של האדם ואת דרך ההתמודדות שלו עם העולם.

 

הפסיכולוגיה היא תחום אשר בא לבחון את כלל המרכיבים האלה בשלל גישות שונות אשר באות לרדת לעומק ההתנהגות האנושית, הן מהפן האישי והן מהפן החברתי. הדיסציפלינה מורכבת מארבע חטיבות עיקריות: תיאור – התבוננות אובייקטיבית על התנהגות אנשים בסיטואציות מסוימות, הסבר – השבה על השאלות העולות מהתיאור, מדוע אנשים פועלים בצורה מסוימת בסיטואציה נתונה, חיזוי – צפי וניבוי התנהגויות אנושיות ודפוסים התנהגותיים בסיטואציה ספציפית, ובקרה – טיפול ושינוי דפוסים התנהגותיים הרסניים.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי פסיכולוגיה בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן-גוריון מקנים לסטודנטים ידע מקיף על דיסציפלינת הפסיכולוגיה ושימוש בכלים מתודולוגיים ותיאורטיים ליישום מחקרים וניתוחם. הסטודנטים לומדים על הגישות הפסיכולוגיות הרבות, על ההתפתחות שלהן ועל ההשלכות שלהן על תפיסת הפרט והחברה. כמו כן, הם לומדים את המיומנויות לזיהוי ולאבחון התנהגויות אנושיות בסיטואציות מסוימות, להתאים להן גישות אנליטיות וטיפוליות על פי ההוגים השונים ולנתח מקרי בוחן.

 

תכנית הלימודים חושפת בפני הסטודנטים את נפש האדם על רבדיו הרבים ועל הקשר בינה לבין קוגניציה. הסטודנטים לומדים על דרכי החשיבה של האדם, על ההתנהגות הרגשית והשכלית שלו ועל מצבים אישיים ובין־אישיים. כמו כן, הם מכירים את הסוגים של הפתולוגיות השונות ועל התנהגות האדם והתפתחותה במרוצת השנים, החל מהגיל הרך וכלה בזקנה.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הלימודים הוא כשלוש שנים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה, סדנאות וקורסי סמינר.

 

זוהי תכנית דו מחלקתית, סטודנטים יכולים להירשם ללימודים במחלקות השונות בפקולטה למדעי החברה והרוח. נוסף על כך, נערכת תכנית משותפת עם מחלקה מפקולטה אחרת - לימודי פסיכולוגיה וניהול. למסלול זה תהליך קבלה משותף.

 

 

נושאי לימוד

 

 • התנהגות אבנורמלית
 • פסיכולוגיה פיזיולוגית
 • רגרסיה ושיטות ניתוח
 • פסיכולוגיה קוגניטיבית
 • פילוסופיה של הפסיכולוגיה
 • תפיסת פרצופים והבעות אמוציונליות    
 • הסקה סטטיסטית
 • חלום ופסיכואנליזה
 • פסיכולוגיה ארגונית
 • ניסויים בפסיכולוגיה
 • פסיכולוגיה חברתית    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

קמפוס אילת של אוניברסיטת בן-גוריון הוא חלק בלתי נפרד מהאוניברסיטה והתארים שהבוגרים מקבלים הם אותם התארים שמקבלים באוניברסיטת בן-גוריון שבנגב, הרמה האקדמית זהה והמרצים הם אותם המרצים. בין היתרונות של קמפוס אילת אפשר למנות כיתות קטנות המאפשרות קהילת סטודנטים מגובשת. בקמפוס אילת אפשר ללמוד במגוון מסלולי לימוד שונים, הן לתואר ראשון והן לתואר שני. בין התארים שאפשר ללמוד בקמפוס הם לימודי כלכלה, לימודי ניהול, לימודי עבודה סוציאלית ולימודי מדעי החיים - ביוטכנולוגיה וביולוגיה ימית.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי פסיכולוגיה מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה הכוללת 4 יחידות לימוד לפחות בבגרות באנגלית, ציון 70 ומעלה בפרק האנגלית של הפסיכומטרי וציון פסיכומטרי או סכם של 550 לכל הפחות.

 

ישנה אפשרות קבלה ללא פסיכומטרי, לבעלי בגרות מלאה בממוצע 105 ומעלה וציון 170 ומעלה במבחן אמי"ר.

 

תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת. מומלץ לפנות למוסד הלימוד לקבלת המידע המלא אודות תנאי הקבלה.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תואר B.A בוגר בפסיכולוגיה מטעם אוניברסיטת בן גוריון.

עוד מסלולי לימוד - בן-גוריון קמפוס אילת