תנאי קבלה - אוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)

שירות אישי - צור קשר
תנאי קבלה - אוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)

תנאי קבלה אוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי) – מהם הסיכויים שלך?

אוניברסיטת רייכמן, אשר נוסדה בשנת 1994 ע"י פרופסור אריאל רייכמן, ידועה כאחד מממוסדות הלימוד הפרטיים המובילים בארץ. מדי שנה באים בשעריה סטודנטים אשר לומדים במגוון רחב של מגמות כגון – קיימות, ממשל, משפטים, מנהל עסקים, יזמות, מדעי המחשב, כלכלה, תקשורת, פסיכולוגיה והמסלול בחשבונאות AccounTech.

 

נכונות המידע המוצג להלן עלולה להשתנות מעת לעת לפי הנחיות המועצה להשכלה גבוהה ואוניברסיטת רייכמן. כדאי ומומלץ לפנות אל מוסד הלימודים ולקבל את תנאי הקבלה ללימודי המקצוע שבחרת. כל המסתמך על המידע בדף זה עושה זאת על אחריותו בלבד.

 

במקרים מסויימים תנאי הקבלה משתנים על סמך נתונים אישיים.
 

תנאי קבלה למסלולי התואר הראשון - קיימות, ממשל, משפטים, מנהל עסקים, יזמות, מדעי המחשב, כלכלה, תקשורת, פסיכולוגיה והמסלול בחשבונאות AccounTech - הינם:

 

1) ממוצע בגרות גבוה
2) שקלול הציון בבגרות ובפסיכומטרי
3) קטגוריות קבלה מיוחדות - מפורטות בהמשך
4) מועמדים בעלי ממוצע בגרויות גבוה מ - 100 או ציון פסיכומטרי גבוה מ - 700 הם בעלי סיכוי גבוה לקבלה.
 

למסלולים - מנהל עסקים, מנהל עסקים וכלכלה, כלכלה ויזמות וכלכלה וקיימות - קיים "מסלול קבלה מיוחד" לבעלי ממוצע בגרויות 85 ומעלה ו - 3 יחידות לימוד בציון 85 לפחות. מועמדים יתקבלו ללימודים בתנאי שעברו את הבחינה בתום הקורס בציון מעבר, אשר ייקבע על ידי ועדת הקבלה של בית הספר.

 

תנאי הקבלה באוניברסיטת רייכמן אינם מושתתים רק על ציוני בגרות ופסיכומטרי, אלא נותנים משקל גם לנתוניו האישיים של המועמד כמו תרומה לקהילה, יכולת מנהיגות מוכחת ועוד.

 

לבירור סיכויי הקבלה יש לפנות למנהל רישום וקבלה כדי שיבדקו את הנתונים האישיים ויוכלו לפרוס בפניך את כלל האפשרויות: מסלולי הקבלה, קטגוריות קבלה מיוחדות ועוד.

 

קטגוריות קבלה מיוחדות


לימודים אקדמיים קודמים:  מועמדים בעלי רקע אקדמי קודם יכולים להירשם על סמך קורסים שלמדו במוסד אקדמי המוכר על ידי המל"ג. ההרשמה אפשרית באחת משתי דרכים:

  • לימודים חלקיים במוסד השכלה גבוהה - סטודנטים שלמדו כמה קורסים אולם לא השלימו תואר. מובא בחשבון ממוצע הציונים של הקורסים שנלמדו, וכן ממוצע בגרויות ופסיכומטרי.
  • לימודים מלאים במוסד השכלה גבוהה - בעלי תואר קודם ממוסד להשכלה גבוהה, מובא בחשבון ממוצע הציונים בתואר וכן הציונים בבגרות ובפסיכומטרי.


מצוינות אישית: מועמדים בעלי זכאות לבגרות ובעלי הישגים משמעותיים בתרומה לקהילה, פעילות חברתית, יצירה תרבותית, עסקים, ספורט או מוזיקה.

  • פעילות חברתית - התנדבות שלא עבור שכר אחרי השירות הצבאי, במשך לפחות שנתיים. מועמדים אלה נדרשים לצרף קורות חיים המפרטים את הרקע ההתנדבותי, שני מכתבי המלצה, תעודות הצטיינות והוקרה.
  • רקע יזמי ועסקי - בעלי עסק פעיל הרשום על שמם בעלי ותק של לפחות שלוש שנים נדרשים לצרף קורות חיים, אישורים רשמיים המעידים על שם בעל העסק ותאריך הקמתו, המלצות מגורמים מקצועיים.
  • הישגים יוצאי דופן במוזיקה, עשייה תרבותית וספורט - מועמדים שהגיעו להישגים מרשימים בתחומים אלה ובפרט אם ייצגו את ישראל באופן רשמי, נדרשים להציג קורות חיים המפרטים את הישגיהם, ולצרף שני מכתבי המלצה, ותעודות הוקרה והצטיינות.

 

בעלי יכולות מנהיגות מוכחת ויוצאי כוחות הביטחון: באוניברסיטת רייכמן מקבלים מועמדים על סמך יכולות מנהיגות מוכחות - משרתים בכוחות הביטחון ויוצאי כוחות הביטחון, בעלי נתוני מנהיגות משכונות שיקום ועיירות פיתוח. הקטגוריה מיועדת לקציני צה"ל שביצעו שירות קרבי, וכן קצינות ששירתו בתפקידי לוחמות ותומכות לחימה, בוותק של לפחות שנת קבע אחת. כמו כן, יכולים להירשם בקטגוריה זו מי ששירתו ביחידות מיוחדות כגון שייטת, מטכ"ל או שלדג למשך לפחות חמש שנים. יש צורך בבגרות מלאה, קורות חיים המתייחסים לניסיון הפיקודי והמבצעי, אישורי משך השירות ושני מכתבי המלצה מקוריים.

 

יוצאי עיירות פיתוח ושכונות שיקום - יוצאי שכונות שיקום ועיירות פיתוח עם נתוני מנהיגות משמעותיים יכולים להגיע מועמדות אם יש להם רקע בתרומה לקהילה, פעילות התנדבותית או עשייה חברתית למשך שנתיים לפחות. יש צורך בזכאות לבגרות ושירות בצה"ל או פטור משירות ומנהיגות משמעותית. יש לצרף שני מכתבי המלצה, תעודות הוקרה והצטיינות וקורות חיים המעידים על העשייה החברתית.

 

מועמדים מעל גיל 30 - לפי הנחיות המל"ג מועמדים בני 30 ומעלה יכולים להירשם גם ללא ציון בפסיכומטרי או זכאות לבגרות, הם נבחנים על סמך קורות החיים וההישגים האישיים, יש להוכיח רקע מתאים ומרשים. עליהם לצרף קורות חיים, שני מכתבי המלצה, תעודות הצטיינות והוקרה ואסמכתאות המעידות על לימודי תעודה וקורסים מקצועיים. המתקבלים בקטגוריה זו נדרשים ללמוד קורסי תגבור. כמו כן, עליהם לעמוד בתנאים שהוצבו להם כפי שמוצג במכתב הקבלה.

 

תכנית קרן אור - מיועדת למועמדים שהרקע החברתי והכלכלי שבו גדלו מהווה חסם לקבלה ללימודים.

  • קריטריונים אקדמיים לתכנית קרן אור - מועמדים שאינם בעלי נתוני הקבלה המאפשרים להתקבל במסלול הרגיל ואינם בוגרי לימודים על תיכוניים או תואר ראשון במוסד אחר. יש צורך בבגרות מלאה. אין צורך בפסיכומטרי. הקבלה מותנית במעבר סדנת מיון שאורכה שבוע, בה מעריכים את סיכויי המועמדים להצלחה בלימודים, ללא תלות בידע הקודם. מי שעוברים את המיון הסוציו אקונומי ואת סדנת המיון מוזמנים לראיונות אישיים וקבוצתיים. העוברים את הראיונות מוזמנים לקורס הכנה במתמטיקה שאורכו כחודש. בסיום הקורס מוחלט מי מהמועמדים מתקבל לתכנית.
  • קריטריונים חברתיים כלכליים לתכנית קרן אור - נוסף על תהליך המיון האקדמי מתבצע מיון על בסיס כלכלי, תכנית זו מיועדת למועמדים בעלי נזקקות כלכלית מוכחת לפי הקריטריונים של ועדת המלגות של אוניברסיטת רייכמן. זכאים להגיש מועמדותם מי שסיימו שירות צבאי או לאומי מלא. פטורים משירות צבאי יכולים להגיש מועמדות עם שירתו שירות אזרחי או התנדבותי.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)