קורס ממונה אנרגיה ב – SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון לימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר
קורס ממונה אנרגיה ב – SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון לימודי חוץ

קורס ממונה אנרגיה  ביחידה ללימודי חוץ - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

 

בשנים האחרונות ועם ההכרה בהשפעותיהם של שינויי האקלים, המודעות לחשיבות החיסכון באנרגיה הולכת ועולה, כאשר יותר ויותר ארגונים מנסים להקטין את הוצאות האנרגיה והמשאבים שלהם כדי לשמור על איכות הסביבה.


תחומי האחריות של ממוני אנרגיה בארגונים כוללים את הבטחת היעילות האנרגטית בארגון. אנשי מקצוע אלו נחוצים על פי חוק בארגונים שצורכים מעל 300 טון שווה ערך מזוט לנפש, ועל כן קיימות הזדמנויות תעסוקתיות רבות למי שבוחרים לפתח קריירה בתחום זה.


במכללה האקדמית להנדסה על שם סמי שמעון, ובמוסדות לימוד נוספים ברחבי הארץ, מוצע קורס ממונה אנרגיה.

 

הקורס במכללה מתקיים אונליין, במתכונת לימודים גמישה.


תכנית הלימודים


מטרת הקורס להכשיר ממוני אנרגיה שלהם הידע והכלים בנושאי חיסכון באנרגיה ובמשאבים, ובדרכים השונות לבצע התייעלות אנרגטית של פעילותם של הארגונים בתחום זה וכך לשפר את תפקודיהם הפיננסיים והאקולוגיים.


מתכונת הלימודים


הקורס מתקיים אונליין, דרך הזום, תוך שימוש ביתרונות הרבים של הלמידה המקוונת, המאפשרת גמישות והתאמה ללוח הזמנים העמוס של אנשים עובדים והורים, לצד הקפדה על מתן יחס אישי מצד המרצים.


היקף הקורס הוא כ – 80 שעות אקדמיות, כאשר מונהגת בו חובת נוכחות ב – 80% מהשיעורים.


במהלך הלימודים, המרצים שמים דגש על הקניית כלים מעשיים לקראת העבודה בשטח. מסיבה זו, לקראת סיום הלימודים, הסטודנטים נדרשים לבצע פרויקט גמר יישומי וכן להשתתף בבחינת גמר בה נבדקת בקיאותם בתכנים הנלמדים.


על מוסד הלימודים


SCE המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון פועלת בדרום הארץ, בערים באר שבע ואשדוד, כבר מעל לשני עשורים. במכללה מתמקדים בהכשרה, מחקר והוראה לתואר ראשון ושני בתחומי ההנדסה השונים – החל מהנדסה כימית, עבור בהנדסת בניין וכלה בהנדסת תוכנה.


כמו כן, במסגרת המכללה פועל המרכז ללימודי חוץ, תעודה והמשך. במרכז מרצים אנשי סגל מהמכללה וכן מומחים נוספים, כולל אנשי מקצוע מהתעשייה. הקורסים נערכים בנושאים מגוונים, על פי הדרישות המתעדכנות במשק, וכוללים קורסים בטכנולוגיות סייבר, בבקרים מתוכנתים, בתחום התוכנה, ועוד.


מלבד קורסי עבודה והכשרות אלו, במרכז מתקיימות גם השתלמויות, כנסים וימי עיון וכן הכשרות מיוחדות על פי הזמנתם של ארגונים ומוסדות בתעשייה. ההכשרות על פי הזמנה, מתוכננות בהתאם לצרכי המשק ולצרכים הספציפיים של כל ארגון.

 

תנאי קבלה


דרישות הקדם ממי שמעוניינים להשתתף בקורס כוללות הצגת תואר ראשון בהנדסת חשמל או מכונות.


מי שאין ברשותם תואר ראשון באחד מתחומים אלו, כגון מהנדסים או הנדסאים שמגיעים מאפיקי עיסוק אחרים, יכולים להשתתף בתנאי שהם עוברים בהצלחה בחינת כניסה מטעם משרד האנרגיה. זאת על מנת להבטיח את התאמתם לקורס ולתפקיד.


תעודה


בוגרי הקורס שמסיימים אותו בהצלחה ועומדים בחובותיו, זכאים לתעודת סיום קורס ממוני אנרגיה, מטעם המכללה האקדמית להנדסה על שם סמי שמעון. חובות הקורס כוללות עמידה בחובת נוכחות, הגשה של עבודת גמר וכן השתתפות במבחן גמר מסכם.


מלבד התעודה שניתנת מטעם המכללה, מסיימי הקורס בהצלחה זכאים גם לתעודת הסמכה ממשרד האנרגיה.


אפשרויות תעסוקה


ממוני אנרגיה הם אנשי מקצוע נחוצים במגוון ארגונים בתעשייה: כיום אין ארגון שהתשתית שלו אינה נסמכת על אנרגיה בתצורה כזו או אחרת, וישנם ארגונים רבים בהם נדרש ממונה אנרגיה על פי חוק.


מהנדסים שמעוניינים להגדיל את תחומי האחריות שלהם ולהתקדם בארגונים בהם הם פועלים, יכולים להשתתף בקורס זה. מעבר לכך, מהנדסים מתחומים אחרים שמעוניינים להרחיב את אפשרויות התעסוקה שלהם ולהתמחות בנושא חדש, יכולים גם הם לעסוק בתחום, ובלבד שהם עוברים בהצלחה את המבחן מטעם משרד האנרגיה.


שכר מהנדסים יחסית גבוה גם כך, והקידום המקצועי שההשתתפות בקורס זה מאפשרת, יכול להעלות את שכר ממוני האנרגיה לרמות גבוהות בהרבה מהממוצע במשק.